Genel

Meteoroloji’den İstanbul’da başlayan kar yağışıyla ilgili yeni açıklama: 5 gün boyunca devam edecek

Meteoroloji’nin günlerdir uyarı üstüne uyarı yaptığı İstanbul’da 20 derece birden düşen sıcaklıkla birlikte sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Yağışların 5 gün boyunca devam edeceğini duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının son yılların en ağır kış şartları arasında yer alacağını açıkladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün günler öncesinden duyurusunu yaptığı soğuk hava Megakent İstanbul’da etkili olmaya başladı. Soğuyan hava ile birlikte İstanbul’da sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Meteoroloji orta vadeli tahmin haritasında kar yağışının 5 gün etkili olacağını duyurdu.
SICAKLIK 20 DERECE BİRDEN DÜŞTÜ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da etkili olması beklenen son yılların en şiddetli soğukları için günler öncesinden tahminde bulunmuştu. Yapılan tahminlerin ardından İstanbul’da 10 gündür etkili olan bahar havası bugün yerini soğuk havaya ve sabah saatlerinde kar yağışına bıraktı. İstanbul’da gece saatlerinden itibaren hava sıcaklıkları 20 derece birden düştü. Cumartesi günü gece saatlerinden itibaren ise kar yağışı etkisini arttıracak.
SON YILLARIN EN AĞIR KIŞ ŞARTLARI
Kar yağışının İstanbul’da Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerine kadar etkili olması bekleniyor. Uzmanların tahminlerine göre etkili olacak olan kar yağışı son yılların en ağır kış şartları arasında yer alacak.
İstanbul’da önümüzdeki 7 gün boyunca beklenen hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle açıklandı:
“Bugün parçalı bulutlu en düşük 2 en yüksek 4 derece
Cumartesi bulutlu en düşük eksi 2 en yüksek 4 derece
Pazar kar yağışlı en düşük -2 en yüksek 0 derece
Pazartesi kar yağışlı en düşük -2 en yüksek 2 derece
Salı kar yağışlı en düşük -3 en yüksek 1 derece
Çarşamba kar yağışlı en düşük -3 en yüksek 1 derece
Perşembe kar yağışlı en düşük -2 en yüksek 1 derece”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Askerde fotoğraf paylaşmak neden yasak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu