Sinema

Aksiyon Severler için En iyi 7 film

Aksiyon filmlerini sevenler bir adım öne gelsin! Aksiyon macera filmleri pek çoğumuzun sevdiği ve bizi hop oturtan hop kaldıran filmlerdir.

Aksiyon filmleri de kendi içinde türlere ayrılıyor tabi; aksiyon gerilim, tetikçi hatta dövüş, sniper filmleri bile kategoriler halinde ayrılabiliyor!

Aksiyon severler için en iyi 7 filmiz sizler için derledik. İyi seyirler.

7- Skayfall

Skyfall filmi ile ilgili görsel sonucu

Skyfall, MGM, Columbia Pictures ve Sony Pictures Entertainment’in Eon Productions tarafından üretilen, James Bond serisinin yirmi üçüncü filmidir. Sam Mendes’in yönettiği bu filmde Daniel Craig James Bond karakteri olarak üçüncü performansını sergiliyor. Filmde James Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır. Sebebi ise, M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğramaktadır, böyle olunca da MI6 ne olursa olsun James Bond’un tehdidi bulup onu yok etmesi gerekecektir.

Bu filmin bir bölümü İstanbul, Adana ve Fethiye’de çekilmiştir. SkyfallRusya’dan Sevgilerle ve Dünya Yetmez filmlerinden sonra Türkiye’de çekilen üçüncü James Bond filmidir. Film 3D değildir; ancak Imax seçeneği mevcuttur.

Oyuncular

 • Daniel Craig – James Bond
 • Judi Dench – M
 • Javier Bardem – Raoul Silva (doğum adı Tiago Rodriguez)
 • Ralph Fiennes – Gareth Mallory
 • Naomie Harris – Eve Moneypenny
 • Bérénice Marlohe – Sévérine
 • Albert Finney – Kincade
 • Ben Whishaw – Q
 • Rory Kinnear – Bill Tanner
 • Ola Rapace – Patrice
 • Helen McCrory – Clair Dowar

6- Spectre

Spectre filmi ile ilgili görsel sonucu

Spectre, Eon Productions tarafından üretilen yirmi dördüncü James Bond filmi. Daniel Craig’in James Bond olarak rol aldığı dördüncü filmidir.Ernst Stavro Blofeld rolünde Christoph Waltz filme eşlik etmiştir. Skyfall’un ardından yaptığı ikinci James Bond filmi olarak Sam Mendes’in yönettiği ve John Logan, Neal Purvis, Robert Wade ve Jez Butterworth tarafından senaryosu yazılmıştır. Filmin dağıtımı Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) ve Columbia Pictures tarafından yapılmıştır. 245-250.000.000 $ arasında bir bütçe ile, şimdiye kadar yapılmış en pahalı James Bond filmlerinden biridir.

Hikâye, 1971 yapımı Ölümsüz Elmaslar filminde ilk kez gösterildiğinden beri, küresel suç örgütü Spectre ile James Bond’un ilk karşılaşma hikâyesini anlatmaktadır.

Spectre, dünya çapında bir tanıtımın ardından, aynı gece Londra’daki Royal Albert Hall’da dünya prömiyeri yapılarak İngiltere’de 26 Ekim’de 2015 tarihinde gösterime girdi. Film eleştirmenlerinden genellikle orta düzeyde eleştiriler aldı ve son üç James Bond filmine bakıldığında Quantum of Solace’dan sonraki Daniel Craig’in oynadığı en kötü Bond filmi oldu.

Geçmişten gelen şifreli bir mesaj James Bond’u Mexico City’ye ve sonunda, kötü şöhretli bir suçlunun, yasaklı dulu, güzel Lucia Sciarra ile tanışacağı Roma’ya sürükler. Bond, sızdığı gizli bir toplantı sonucunda, Spectre olarak bilinen tekinsiz bir örgütün varlığını ortaya çıkartır. Bond, Spectre’nin ağını ortaya dökebilecek ipuçlarına ulaşmak için, eski düşmanı Mr White’ın kızı, Madeleine Swann’ı aramaktadır. Moneypenny ve Q’dan kıza ulaşmak için gizlice kendisine yardım etmelerini ister. Bond, Spectre’ye yaklaştıkça, ulaşmaya çalıştığı Christoph Waltz tarafından canlandırılan düşmanı ile kendisi arasında, kan dondurucu bir bağ olduğunu öğrenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ramazan Ayında izleyebileceğiniz ideal en iyi 10 film

5- Hepsini Vur

Hepsini Vur filmi ile ilgili görsel sonucu

Film “Mr. Smith” (Clive Owen)’ın hayatını takip ediyor. Smith, geçmişi orduda geçmiş, atış talimlerinde rekorlar kırmış, havuç yemeyi çok seven âvâre bir adamdır. Smith, bir gece bankta oturup havuç yerken önünden korkuyla hâmile bir kadın geçer. Daha sonra kadını yakalamaya çalışan silahlı bir adam görür. Smith dayanamaz ve adamın peşinden gider. Adam kadını tam öldürecekken, Smith adamı öldürür ve kendini bir çatışmanın ortasında bulur. Hertz adında bir adamın liderliğindeki tetikçiler, bebeği öldürmek için her şeyi göze alırlar. Çatışma ortasında kadın, bebeğini doğurur fakat kadın alnından vurulmuştur. Bir güç, bebeği öldürmek için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Smith bebeği alarak Donna “DQ” Quintano (Monica Belluci) adında bir fahişeye gider ve ondan çocuğa bakmasını ister. Smith, hem bebeği ve DQ’yu korumak hem de olayın sırrını çözmek zorundadır.

4- Darbe

Darbe filmi ile ilgili görsel sonucu

Yapımcılığını TFT Film’in, yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği, gazeteci, yazar Avni Özgürel’in senaryosunu kaleme aldığı “Darbe”, ülkemizde yaşanan MİT müsteşarı krizine odaklanıyor. Filmde iki güvenlik birimini karşı karşıya getiren ve devlet krizi düzeyine tırmanan hesaplaşmanın öyküsünün anlatılıyor. Cansel Elçin’in bütün olayların ekseninde yer alan müsteşar Hakan Fidan’ı canlandırdığı filmde, Öykü Çelik ise kardeşiyle kapkaç yaparak yaşamını sürdürürken asla eline geçmemesi gereken bir çantayı çalan ve bütün yaşanan olayların merkezinde kalan bir kızı canlandırıyor.

Bir dağ karakolunun teröristler tarafından basılması ve yaşanan çatışmada karşı karşıya gelen iki kardeşin hikayesiyle başlayan film, dağ karakolunda görev yapmakta olan komutanın yaşanan baskın ve kayıplar ile kendini çözüm sürecinin en önemli noktasında bulmasıyla gelişiyor. Ülke için önemli adımların atıldığı bu dönemde ülkede yaşanan bölünmeler, entrikalar, kurulan tuzaklar, ortaya atılan belgeler devlet içinde iki tarafı karşı karşıya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Asker Temalı 15 Efsane Film

Filmde ayrıca Denise Capezza. Şemsi İnkaya, Emrah Akduman, Yener Gürsoy, Fırat Topkorur, Emre Tetikel, Alihan Sakman, Bilgehan Birincioğlu ve Okan Patırerde rol alıyorlar.

3- Gerçeğin Peşinde

Gerçeğin Peşinde filmi ile ilgili görsel sonucu

Polis memuru Nick Cassidy, David Englander isminde zengin bir iş adamının çok değerli bir elmasını çalmakla suçlanarak hapse mahkum edilir. 25 yıl hapis yattıktan sonra babasının cenazesine katılması için polis gözetimi altında mezarlığa getirilir. Nick, mezarlıktaki polisleri alt eder ve bir araca binerek kaçmaya başlar. Polisler Nick’in peşine düşse de Nick, polislere izini kaybettirir. Olaydan bir ay sonra Nick Cassidy New York’taki Roosevelt Oteli’nde sahte ismi Walker adına bir 21. katta bir oda kiralar. Sonra otelin pervazına çıkar ve görünüşe göre intihar etmeye hazırdır. Aşağıdaki kalabalık polis çağırır. Jack Dougherty adında bir polis, Nick ile konuşmayı denerken Dante Marcus adında bir diğer polis ise aşağıdaki kalabalığı kontrol altında tutmaya çalışıyordur. Nick’in isteği üzerine olay yerine Lydia Mercer adında bir arabulucu getirilir. Nick bir yandan Lydia ile sohbet ederken bir yandan da kulağındaki alıcı ve yakasındaki mikrofonla David Englander’in otelini soyması için kardeşine uzaktan rehberlik eder.

2- Tetikçi

Tetikçi filmi ile ilgili görsel sonucu

Bob Lee Swagger Amerikan hükümeti için çalışan bir keskin nişancıdır. Etiyopya’daki görevi sırasında girdikleri çatışmada arkadaşı Donnie’yi kaybeder ve kendisi de çatışma alanında terk edilir. Bu olay sonrası keskin nişancılığı bırakarak dağda inzivaya çekilir.

Bir gün Amerikan hükümetini temsil ettiklerini söyleyen bir grup kişi kendisini bulur ve başkana bir keskin nişancı tarafından suikast yapılacağını, ondan alacakları teknik bilgilerle ancak bunu önleyebileceklerini söylerler. Bob başta çekinceli davransa da sonra da “vatan için can feda” anlayışı ile kabul eder.

Yaptığı teknik incelemeyi teklifi yapan Johnson’la paylaşır ve Johnson onu başkanın yapacağı konuşmada da bulunması için ikna eder. Konuşma sırasında bir keskin nişancı için olabilecek tüm verileri düşünen Bob suikastin gerçekleşeceğini anlar.Ancak tam o anda kendisine de yanındaki polis tarafından ateş edilir ve bu arada suikast de gerçekleşir. Bob bir komployo kurban gittiğini görür ve kaçmaya başlar.

Yaralı halde sığınacak yer olarak arkadaşı Donnie’nin kız arkadaşı Sarah’nın evini bulur. Bu arada tüm medya onu suçlu ilan etmiştir. Johnson ise onu bulmak için çabalarına başlar. Bu arada Bob’un kaçarken rastladığı bir FBI ajanı olan Michael’de olaya ilgi duyar. Bob Michael’i kendi tarafına çeker ve Johnson’a karşı savaşı başlamıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Recep İvedik 6 Full izle (2019)

Kaçıp kovalamacalar sürerken başkanın değil yanındaki Etiyopya başpiskoposunun öldüğü anlaşılır. Johnson bu olayı bir senatörle tezgahlamış ve suçu Bob’un üstüne atmak için silahını dahi çalmışlardır.

Nihayetinde kendisine inanan ajan Michael’in da yardımı ile gerçeklere ulaşırlar. Amerika içindeki bir nevi derin devlet ile karşı karşıyadırlar ve Etiyopya gibi ülkelerde petrol uğruna kontrolü sağlamak için yapılan katliamlardan senatörün ekibi sorumludur. Devlet için çalıştığını sana Bob’da aslında bir bakıma onlar için çalışmıştır bir dönem.

Ancak halen yasa önünde tüm suçlar Bob’a yöneliktir. Bir süre sonra Bob teslim olur ve hapse girer. Ancak Adalet bakanıyla yaptığı görüşmede çalınan silahıyla aslında ateş edilemeyeceğini ve bunun bir komplo olduğunu açıklar. Etiyopya konusundaki gerçekleri de anlatırlar. Lakin Bob serbest kalır ama Senatör ve Johnson için bir işlem yapılamaz.

Devletin veremediği cezayı ben veririm diyen Bob filmin finalinde tüm kötüleri ait oldukları yere göndermenin huzuruyla yeni maceralara yelken açar.

1- Kong: Kafatası Adası

Kong: Kafatası Adası filmi ile ilgili görsel sonucu

Kong: Kafatası Adası, John Gatins’in bir hikâyesinden Jordan Vogt-Roberts’ın yönettiği ve Dan Gilroy, Max Borenstein ve Derek Connolly tarafından senaryosu yazılmış, 2017 yılı Amerikan canavar filmi. Film, King Kong serisinin yeniden başlatılması ve Legendary’nin MonsterVerse’deki ikinci filmi olarak hizmet ediyor. Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman, Brie Larson, Jing Tian, Toby Kebbell, John Ortiz, Corey Hawkins, Jason Mitchell, Shea Whigham, Thomas Mann, Terry Noter ve John C. Reilly’den oluşan bir oyuncu topluluğunu barındırıyor. Film, Pasifik’te keşfedilmemiş bir adaya seyahat eden korkunç yaratıklarla ve güçlü Kong ile karşılaşan bir grup bilim adamı ve Vietnam Savaşı askerlerin maceralarını gösteriyor.

Fotoğraf çekimleri 19 Ekim 2015’te Hawaii’de ve Vietnam’ın çeşitli yerlerinde başladı.

Kong: Kafatası Adası, 28 Şubat 2017’de Londra’da gösterime girdi ve 10 Mart 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 2D, 3D, IMAX 3D ve Dolby Sinemalarda gösterime sunuldu. Film eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve 185 milyon dolar bütçesine karşın dünya çapında 166,4 milyon dolar hasılat elde etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu