Güncel

Android P, Ağustos’a Gelecek

Tanınmış Twitter akıllı telefon tipsteri Evan Blass, Ağustos ayı için işaretlenmiş bir ‘P’ ile bir takvim görüntüsünü yayınladı.

Bu ‘P’ sadece bir şey ifade edebilir – Android P, Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü.

ndroid P sürümü için heyecanlı mısınız? Ünlü akıllı telefon tipsteri Evan Blass’a göre, mobil işletim sisteminin resmi lansmanı sadece birkaç hafta uzakta.

Perşembe günü, Blass, Ağustos ayı için bir “P” işaretli bir takvim görüntüsünü yayınladı. Bu “P”, yalnızca bir şey anlamına gelebilir – Android P

Android P için geliştirici önizlemesi Mart ayından beri piyasaya sürüldü ve PCMag Max Eddy, yeni mobil işletim sistemi hakkında “beğenecek çok şey var” diyor. Kapalı konum izleme, çentikli ekranlar için destek, bildirim iyileştirmeleri ve ek güvenlik için birleşik parmak izi kimlik doğrulama ekranı gibi özellikleri bekliyoruz. Android Oreo’nun halefi, arka plan uygulamalarının mikrofona veya kameraya erişmesini de engelleyecektir.

P’nin beklediği gibi, bu noktada herkesin tahmin ediyor. Android’in her yeni sürümü alfabetik sırayla bir kod adı alır ve bir çeşit tatlı yiyecek onuruna. Bazıları P’nin Antep Fıstığı Dondurma için duracağını söylüyor, ama yine de bir gizem. Popsicle olabilir mi? Balkabağı pastası? Peeps? Pop Rocks? Pixy Stix? Çok iyi seçenekler var. Belki de Google, Hurma, Armut veya Papaya gibi meyveli bir isim için gidecek.

Sadece bekleyip görmeliyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Türk Telekom'a talip çok!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu