DonanımGüncel

AntiVirüs programları aklınızı karıştırmasın bilgilendiriyoruz

Hangi antivürüs programını indirmeliyim?, Bilgisayarımızın olmazsa olması antivirüs programlarını deneyerek sizler için virüs programlarını yorumladık.

Bilgisayarın işletim sisteminin kurulumunu yaptıktan sonra ilk iş olarak antivirüs programı kurmak istiyoruz ama internet üzerinden bu konuyla ilgili bir sürü yazılar yazılmış detaylandırılmış bizde bu konu için kendi deneyipde kullandığımız anitvirüs programlarını test ettik ve sizler için yorumlarımızı yazacağız.

Öncelikle şunu yazalım arkadaşlar hiçbir doktor kendi kendine ilaç üretmez önce hastalığı yayar sonra o hastalığının çözümü için ilaç hazırlar. Demek istediğimiz konu şöyle antivirüs programlarının hiçbiri kesin sonuç vermez çünkü vürüsleri kendileri üretiyorlar.

Avast

Avast programı üzerinden başlayalım. Avast ücretsiz kendi web sitesi üzerinden kolayca indirilip kurulan bir virüs programıdır. İlk bilgsayar kullanmaya başladığımda bu programı indirip kurmuştum ve gayet başarılı bir program olduğunu o zaman anladım. Fakat geliştikçe ve yazılımın popülerliği arttıkça yeni sürümler eklendi ve yamalarda arttıkça artık fazla bi değeri kalamadı. Hala kurulabilir internettede bir sürü crack dosyaları mevcut. Kurulumu yapıldığında da internet üzerinden iyi bir sonuç verir.

Eset

Baya sağlam bir program arkadaşlar. Özellikle lisanslı alındığı zaman tam kapsamlı bir koruma sağlar. Ve ben bu programı kurduğumda bilgisayarımı daha düşünmedim. Antivürü programının neredeyse en iyisidir.

Kaspersky

Yine dediğim gibi bu programda lisanslandığı zaman gayet başarılı sonuçlar alıyor yanlız bu kaspersky programının bilgisayarı yavaşlattığı gibi söylentiler var ben bu programı kullanmadım ama başarılı olduğunu tahmin ediyorum.

AVG

Bu tarz programlar reklam amaçlı yapıldığını düşünüyorum çünkü hiçbir verimli sonuç alamadım. Tamam koruma mevcut ama neyi koruyor süreklide güncelleme istiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Apple'ın Ceo'su Cook işlerde özel jetlerin kullanılmasını emretti

Avira

Bu antivürüs programıda aynı şekilde reklamdan başka bişe değil diye düşünüyorum pek önemsemiyorum ve önermiyorum.

McAfee

Neredeyse bütün bilişim firmaları bu programı satmaya çalışıyor. Gayet başarılı program yanlız diğer saydıklarım kadar pek bi performansı yok tarama sonuçları gayet başarılıdır.

360 Total

Arkadaşlar kesinlikle antivürüsle alakası yoktur hatta bilgisayarı daha kötü hale getirerek virüsün kolaylıkla yayılmasını sağlıyor. Kullandığım bilgisayarda vardı. Bilgisayarın açılış süresini söyleyip güncel tutulmasını istiyordu. Tarama yaptığımda virüs veya gereksiz belge buluyordu temizle dediğimizde hiçbir işlem yapmadan başa dönmüş gibi sürekli tarama yapılmasını istiyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu