Genel

Askeri ücrete zam mı geliyor? Son durum nedir?

Askeri ücrete zam gelecek mi?, Askeri ücretin sonucu ne?, Askeri ücret ne olacak?, Askeri ücrette değişiklik olacak mı?, Bakan Zeybek Askeri ücret açıklaması. Bakan Zeybekçi asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Asgari ücretinin olabildiğince yüksek olması gerektiğini ancak ülkenin de gerçekleri olduğunu belirten Bakan Zeybekçi;"Hiç kimse bana şunu söylemesin, bu ülkede asgari ücretle ilgili bin 200 mü olsun, 2 bin 500 mü olsun, 5 bin mi olsun? Olabildiğince yüksek olsun. Ülkemin kaynakları öyle bir notkada olsun ki, Türkiye'de üstadın dediği gibi, öyle bir hayat olsun ki tek tasamız ölüm olsun. Herkes mutlu olsun. Refah yüksek olsun. Ama hayatın gerçekleri var. Ülkemizin gerçekleri ve gelirleri var. Sıralamalar var.

Asgari ücretin milli gelire oranına baktığımız zaman en üst seviyelerdeyiz. Yeterli mi? Yetmez biliyorum.

Asgari ücret 4 kişilik bir ailenin geçim ücreti değildir. Asgari ücret bir iş için bir hizmet için verilebilecek ülkenin imkan ve kaynaklarını zorlayarak belirlenen bir ücrettir. Yeterli midir? Değildir. Dünyanın hiçbir yerinde yeterli değildir" diyerek asgari ücret hakkında açıklamalarında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ali Sunal Babası usta oyuncu Kemal sunal'ın doğum gününü kutladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu