Genel

Bebek Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

İlk olarak, bir yıldan az süredir olan bebeklerin ayakkabısı olmamalı , yürümeye başladıklarında onları takmanız gerektiğini bilmeliyiz .

İlk olarak, bir yıldan az süredir olan bebeklerin ayakkabısı olmamalı , yürümeye başladıklarında onları takmanız gerektiğini bilmeliyiz . Genellikle 12-15 aylık bir yaşta başlarlar, çocuk yürümez ve yürümeye başlama aşamasını yener ve bu nedenle uzmanlar taşıyabilecekleri çocuk ayakkabılarını tavsiye ederler. Bebekler için ayakkabılar veya spor ayakkabıları nasıl olmalı ? Isabel Rangel Baron’un bugün sizin için getirdiği şu bilgilere bakın:

Ayakkabılar ayağını korumalı ve barınaklamalıdır ,fakat onu tuzağa düşürmemeli veya dış uyarımdan izole etmemelidir. Bu nedenle, çocuğun içsel stimülasyon (hareket, denge, postür) ve tabanın normal kas gelişimini sağlayacak taban ile iyi temasını kontrol etmesi önemlidir.

Tek ayakkabının küçük bir Yürürken ayak bükebilir ki kaymaz ve esnek olmak zorundadır. Ayakkabıların ön kısmı kolaylıkla yukarı doğru bükülebilmelidir.

Yürürken ayakkabı ayak bileği eklemini serbest bırakmalıdır. Ayakkabının burnu, parmakların serbestçe hareket edebilmesi için, ayakkabıların sonuna dokunmadan yuvarlak ve geniş olmalıdır. Daha uzun bir zamana değeceğini düşünerek daha büyük bir numaradan bir ayakkabı almamalısınız.
Deri gibi doğal malzemelerle yapılmış , ayakların doğru bir şekilde terletilmesini sağlayan ve alerjiden kaçınan ayakkabılar aranması tavsiye edilir . Öte yandan, iç astarın cildinize zarar verebilecek dikiş veya başka bir pürüzlülükten yoksun olduğunu kontrol etmek gerekir.

Son olarak, ayağa iyi uyan bir ayakkabı giymek tavsiye edilir, ya da cırt cırtlı, ve parmaklarınızı, her adımda bir kavrama hareketini yapmak zorunda kalmaz, böylece yürürken, onlar bıraktığında hissi üreten flip-flop, takunya ya da diğer ayakkabı kaçının.Yürürken ayakkabı ayak bileği eklemini serbest bırakmalıdır. Ayakkabının burnu, parmakların serbestçe hareket edebilmesi için, ayakkabıların sonuna dokunmadan yuvarlak ve geniş olmalıdır. Daha uzun bir zamana değeceğini düşünerek daha büyük bir numaradan bir ayakkabı almamalısınız.
Deri gibi doğal malzemelerle yapılmış , ayakların doğru bir şekilde terletilmesini sağlayan ve alerjiden kaçınan ayakkabılar aranması tavsiye edilir . Öte yandan, iç astarın cildinize zarar verebilecek dikiş veya başka bir pürüzlülükten yoksun olduğunu kontrol etmek gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   AdChoices Reklamları - AdChoices Nedir?

Son olarak, ayağa iyi uyan bir ayakkabı giymek tavsiye edilir, ya da cırt cırtlı, ve parmaklarınızı, her adımda bir kavrama hareketini yapmak zorunda kalmaz, böylece yürürken, onlar bıraktığında hissi üreten flip-flop, takunya ya da diğer ayakkabı kaçının.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu