Güncel

Bedelli gelecek mi? Bedelli için sosyal medyada kampanya oluşturuldu

Written by

Twitter üzerinden tt haline gelen, askerlik için bedelli konusu 5milyonoybedelli hastagı ile gündemde.

5milyonoybedelli hastagı ile twitter üzerinden gündem oluşturan twitter kullanıcıları askerlik için bedelli istediklerini ifade ettiler.
Peki bedelli gelecek mi?
Türkiye’de halihazırda 400 bini aşkın bakaya ve 2.5 milyonu aşkın tecilli genç bulunuyor. Bu durum bedelli bekleyen pek çok kişinin olduğu anlamına geliyor. Bedelli askerlik konusunda hükumet ne kadar soğuk dursa da yıllardır beklenti içinde olanlar için hala sıcaklığını koruyor. 2018 yılının konusu yine bedelli askerlik oldu.
MEDYADA BEDELLİ YANKILANIYOR
On binlerce vatandaşın sabırsızlık ve büyük bir istekle beklediği bedelli askerlikle ilgili son dönemde olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Hükümet tarafından bedelli askerlik konusunda son açıklama Nurettin Canikli’den gelmişti. Son açıklamalara bakıldığında bedelli askerlik konusu rafa kalksada medyada bedelli sözleri devam ediyor.
BEDELLİ İÇİN AÇIKLAMA YAPILMADI
Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesinde yaptığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Kendisine yöneltilen sorulardan birisi de uzun zamandan beri gündemde olan ve bir türlü olumlu bir cevap bulamayan bedelli askerlik ile ilgili oldu. İbrahim Kalın da diğer hükumet yetkilileri gibi ümit veren bir açıklamada bulunmadı.
GÜNDEMDE BEDELLİ ASKERLİK KONUSU YOK
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerlik konusunda, “Gündemimizde bedelli askerlik konusu yok. Öngörülebilir zaman dilimi içinde, içinde bulunduğumuz an ve zaman itibariyle böyle bir düşüncemiz yok” dedi.
Onbinlerce aday sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarla 2018’de bedelli askerlik konusunda adım atılmasını istedi. Bedelli askerlik konusunda adım atılmasını bekleyen on binlerce genç, Twitter’da seslerini duyurmaya çalışıyor. 2018 yılı ile birlikte bedelli askerlik konusu gündemdeki yerini koruyor. Özellikle Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya ağları üzerinden yapılan yorumlar ve paylaşımlar ile yeni bir kampanya başlatılıyor. 2018’de bedelli askerlik konusu şu sıralarda Twitter’da yine TT ( Trend Topic)’ listesine girmişti.
Kaynak: Kamuajans

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Kadınlara 400 TL bakım desteği

About the author

Leave a Comment