Genel

Bloguma nasıl okuyucu çekebilirim?

Günümüzde web dünyası o kadar genişlediki artık haber sitelerinden çok blog siteleride artmaya başladı.

Ne kadar blog web sayfalarımızı güncel tutmaya çalışsakda zaman olmadığından bu tarz yazılar için vakit ayıramıyoruz. Yazı yazılsa bile bir hevesle yazılan yazılar genelde de kursakta kalıyor. Sebebi ya giriş olmuyor yada istenilen hiti almıyor. Hit dediğimiz olay ise kullanıcıların web sayfasına girdiğinde tutulan sayı diyelim. Yani ne kadar kullanıcı web sitenize girerse o kadar hitiniz artar.

Bu yazımda blogunuza nasıl okuyucu kullanıcı çekebilirsiniz onu yazacağım.

Genelde bog yazarları 300 kelime olarak yazılarını tamamlarlar. 300 dediğimde en az 300 kelime yazacaksınız. Birde yazdığınız yazı ne alakalı ise genelde onu gündeme getirin. Önemli olan burda sizin yazınızdaki gündemin nasıl ifade ettiğinizdir. Büyük ihtimalle bu yazıyı okuyosunuz vallaha bravo. Çünkü uzun yazıları da okuyucular pek sevmez. Çünkü kendinizden örnekleyecek olursak, bir sorununuz için çözüm aradığınızda hemen sonuca varmak istersiniz. Buda aynı şekilde örneklendirebiliriz. Aslında başlığımda sizi yazıma çektim fakat çözüm olarak da yazımın tamamını okumalısınız. Diğer bir örnek ise dikkat çeken başlıkla yazınıza başlamalısınız. Örneğin araba hakkında yazı yazmak istediğiniz. Başlığınız da araba olmamalı…

Araba hakkında yazıyorsanız başlığınız kırmızı hızlı araba gibi örneklendirme yaparak başlık atabilirsiniz. Okuyucuların bu dikkatini çekecektir.

Eskiden bu kadar web sayfası yokken google bile adsense gelirini yüksek tutuyordu ve ona görede politika uyguluyordu. Şuanda hala yüksek oranda para kazananlar var fakat editör çok veya yazıları çok fazla. Saçma sapanda olsa adamlar web sayfasında o yazıyı barındırıyor.

Blogda en önemli kuruldan biride görsel. Aslında görseli iyi tasarladığınızda ve sosyal medya aracılığı ile paylaşımlarda bulunduğunuzda görseliniz dikkat çekecektir ve yazınıza geleceklerdir. Yazı güzel olmasa bile görsel herşeyi ifade eder. Şimdi bu zamanlarda gündem olan seçim. Seçim ile ilgili bir haber veya yazı yazdığınızda, yazdığınız yazının önemi yok. Güzel bir çarpıcı görsel ile blogunuzun hitini arttırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Okan Bayülgen 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak

Reklam açarakta yine blogunuza kullanıcı çekebilirsiniz. Günümüzde artık sosyal medya ve google üzerinden de reklam verilebiliyor. Yapacağınız küçük bütçeli reklam çalışması ile blogunuza hit alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu