Dikkatinizi ÇekebilirKomik - Eğlence

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için yazılmış şiirler

Son dolandırma olaylarından sonra sosyal medya üzerinden tepkiler olsada Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için sosyal medya kullanıcıları kendisine şiir yazdı. İşte o komedi dolu şiirler...

Son dolandırma olaylarından sonra sosyal medya üzerinden tepkiler olsada Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için sosyal medya kullanıcıları kendisine şiir yazdı. İşte o komedi dolu şiirler…

Binlerce kişiden para toplayan Çiftlik Bank, yönetim kurulunun aldığı karar ile üye alımını durdurdu. Şirket hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamaları yer alıyor.

Sosyal medya üzerinden kullanıcılar Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için komedi dolu şiirler yazarken ortaya renkli görüntülerde çıktı.
Facebook üzerinden toplanan mağdurlar Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’ın gördükleri resmin altına yazdığı şiirlerle kendilerini ifade ettiler.
İşte Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’a yazılan şiirler
100 bin bastım ben bu oyuna
hem tosuna hem koyuna
her gece baktım yemine suyuna
dön gel memedim özledik seni

medyada çıkan haberlere baktım
baktıkça bir sigara daha yaktım
bu ara kafayı bitcoin’e taktım
dön gel memedim özledik seni

+2 depo verecektin
paraya para demeyecektim
daha kredi çekip sana verecektim
dön gel memedim özledik seni

Mavi tavuk dedin bastık parayı
pembe ördek dedin saldın kobrayı
en sonunda hepimiz ladıkmı babayı
dön gel memoşum özledik seni

Daşşaklarına beton yetmez
Jet fadıl beş para etmez
tosunum kimseyi pişman etmez
dön gel memedim çok özledik seni

MEHMET AYDIN KİMDİR?

27 yaşındaki Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın asıl işi olan arıcılıkla geçimini sağlarken bu projeyi üretti. Çiftlik Bank’ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl’de 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Yandex görselde yazmamanız gereken +18 kelimeler

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

‘’Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank’ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL’lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.’’

ÇİFTLİK BANK SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

SPK raporuna göre Çiftlik Bank sistemiyle 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı. Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113.4 milyon liranın ise Kıbrıs’a ve Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu