Oyun

Cs 1.6 KOD 740 HATASI ÇÖZÜMÜ – KOD 740

KOD 740 Hatasının Çözümü, KOD 740 Hatası nedir?, Cs 1.6 Kod 740 hatası… Counter Strike 1.6 kurarken karşılaştığınız kod 740 hatası nedir çözümü ile birlikte detaylıca anlatacağım.

Büyük bir heycanla cs 1.6 oynunu indirdiniz ve sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra bir anda kod 740 hatası ile karşılaştınız. Bunun programsız yoldan çok basit bir çözümü vardır.

Şimdi genelde böyle bir oyunlar virüs veya güvenlik tehitlerinden gelen zararlardan dolayı korunmak için DEP denilen bir özelliği aktif etmemizi gerektiriyor. Bunun için

Bilgisayarım>Sağ Tık>Özellikler> kısmına tıklayalım ve bilgisayarımızın özelliklerini içeren bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin sol tarafında bulunan menülerden Gelişmiş Sistem Ayarlar paneline tıklayalım. Ve Sistem Özelliklerini bulunduran bir pencere daha açılacaktır.

Sistem Özellikleri penceresi açıldığında üst tarafta menüler mevcut. Bu menüde Gelişmiş penceresine tıklayalım ve Performans paneline gelelim.  Yine Ayarlar butonuna tıklayarak tekrar bir pencere açılmasını sağlayalım.

Tekrar bir pencere açıldığjnda Performans Seçenekleri ekranı gelecektir. Burada bulunan Veri Yürütme Engellemesi panelini açalım. Açtığımızda iki adet seçenek bulunan biri zaten aktif durumdadır. Biz alttaki butona tıklayarak seçeneği aktif edelim. Aktif edilen seçenekte orada bulunan Ekle butonuna tıklayarak Cs 1.6 oyunun kurulu olduğu uygulama exe dosyasını seçelim.  İşlem bu kadar herşey kontrol altında. Şimdi istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Dream League Soccer 2021 en iyi futbolcuları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu