Deep Web

Deep Web nedir? Deep Web Hakkında detaylı anlatım

Deep Web ya da Undernet, google arama motorlarında ulaşılamayan sitelere ulaşımı sağlayan bir yöntemdir. Google arama motorlarında ulaşılan haber siteleri, arama motorları, youtube vs. net bilgisinin sadece %10′unu oluşturmaktadır. Geriye kalan %80′lik kısım ise bulmak istediğiniz ya da istemediğiniz yasal-yasal olmayan tüm bilgilerden oluşmaktadır.

Arama motorlarının bu bilgileri yayınlamayı istemediğini söylemek doğru bir yorum olacaktır. Çünkü bu bilgilerin çoğu ya yasadışı ya da kontrol edilemeyen içeriklere sahiptir. Arama motorları suça ortak olmamak adına bu siteleri paylaşmamakta, böylece kendini korumaya almış olmaktadır. Ancak bu tür siteler yayın yapmaktadır ve onlara ulaşmanın da bir yolu vardır.
Bu tür web siteleri aynı zamanda arama motorları tarafından bulunmak istemezler. Böylece sitenin varlığına rağmen kendini koruması sağlanmış olur. Arama motorları tarafından algılanmayan dinamik html kullanan bu siteler, karmaşık uzantılar kullanmaktadır.
Silah veya uyuşturucu ticaretinden, gizli devlet bilgilerine kadar birçok bilgiye ulaşımı sağlayan Deep Web, WikiLeaks’in de çıkış kaynağıdır. Türlü yasadışı ve uygunsuz içeriğe rağmen Derin İnternet, birçok torrent arşivi, e-kitap, doküman, kaynak, makale, fotoğraf, kişisel bilgi, her konuda forumlar, çeşitli ilanlar barındırmaktadır.
İnternet katmanlardan oluşmaktadır. 5 seviyeden oluşan internette 0 seviyesi bildiğimiz interneti oluşturur. 1 seviyesi e posta servisleri, ağlar gibi ortalamanın üstünde kullanıcıların kullanabildiği katmandır. Seviye 2 ftp sever kullanabilmek demektir. Seviye 3 ise Deep Web demektir. Seviye 4 Derin İnternet’in devamı şeklindedir ve daha fazla bilgi donanımına gereksinimi vardır. Seviye 5 ile ilgili ise pek bilgi bulunmasa da Marianas Web adını alması boşuna değil gibi görünmektedir.
Deep Web’e giriş için öncelikle “Tor Browser” adlı yazılım gerekmektedir. Derin internete normal tarayıcılarla ulaşmak mümkün değildir ve kullanacağınız tarayıcı Tor Browser olacaktır. Uygulamayı yükledikten sonra “start tor browser” uygulamasını açarak, Tor ağına bağlanıyoruz.
Kısa zaman sonra tarayıcı açılmaktadır. Buradaki sitelerin adları rastgele oluşturulmuş 16 rakamdan oluşan numaralardan oluşur. Bildiğimiz sitelerin sonunda bulunan com, org, net gibi ifadeler bulunmaz. 
Deep Web İçerik ve Terimler Hakkında ;
1- Kullanılam Para birimi (bkz: bitcoin)
2- Eroin, kokain, değerli esrar tohumları gibi bir çok uyuşturucu madde satımı.
3- Her türlü *****grafik içerik mevcut ve özellikle %70'i çocuk *****grafisinden oluşuyor.
Bunun dışında, ölüm, genital mutilation (Ölü İle Cinsel İlişki) vb içerikler.
4- Bir çok forum ve chat odası mevcut,bunlar aracılığıyla satışı yasak veya kanunen yasal olmayan şeylerin satımında payı var.
5- En çarpıcı şeylerden biri kiralık katil/suikastçi ilanları.Sadece burada gerçek para isteniyor.Fiyat çizelgeleri 20.000 dolardan başlayıp çok zengin kişiler için 200.000 dolara çıkabiliyor. Politikacılar 150.000 civarında.Ayrıca gazeteciler ve paparazziler de listelenmiş onlar da 50.000-100.000'den gidiyor. %50 iş başında %50 bitince şeklinde çalışıyorlar. İddialarına göre 5 kişilik, eski askerlerden oluşan bir özel tim olarak çalışıyorlar.
6- Bir kaç kara para aklama sitesi var, bitcoin üzerinden paranızı aklamayı vaadediyorlar.
7- En çok bulunan şeylerden biri hacker'lar. Mail adresleri, facebook hesapları gibi şeyleri patlatmayı vaadediyorlar. Fiyatlar pazarlık yapılabilir ancak internet sitesi çökertmek için serverın zorluğuna bağlı olarak değişik fiyatlar belirleniyor.
8- Silah tüccarları çok fazla. bazı özel yapım silahlar görünen en pahalı ürünler olarak adlandırılıyor. ağır silahların yanında, değişik bıçaklar vesaire de bulunmakta.
9- Teröristlerin çoğunlukta bulunduğu yerdir, bir çok chat odası ve forum mevcut.Ayrıca bomba, mayın yapımı gibi şeyleri anlatan handbooklar var. 0.3 bitcoine almak mümkün.
10- Gördüğüm en iğrenç şey insan üstünde deney yapmayı teklif eden bir labaratuarınkiydi. sitede açıkça evsiz insanların toplanıp burda çeşitli deneylere tabi tutulduğu söyleniyor. açıklamalarına göre bir hastaneyle ortak çalışıp evrak işini o şekilde hallediyorlarmış. suni yöntemlerle kadınları hamile bırakıp üzerlerinde deneyler yapmışlar. kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılmasına gerek olmadığı gibi kartlar ve açıklamaları var. İnsanın soğuğa ne kadar dayandığıyla ilgili bir deney yapıp, cinsiyet, kilo vesaire etkenlere göre kimin kaç derecede kaç dakikada öldüğünü belirtmişler. insanın kanını donduran cinsten. Bebekler üzerinde yapılan deneyler var, bahsetmek bile istemiyorum. marketten elma alır gibi, kataloglardan denek beğenebiliyorsunuz tabi ödemesi bitcoinle.
11- Son olarak da hırsızlar var tabii, istediğiniz ürünü çalma anının videosunu çekerek size ulaştırmayı vaadediyorlar.
12- Bir de sahte belgeler var tabi, belli bir meblaya bir çok ülkeye vize, pasaport, yabancı ülkelerden ehliyet gibi şeyleri alabiliyorsunuz.
gördüğüm şeyler bunlardı lakin, tabi erişilmesi daha zor yerlerde neler var bilmiyorum gördüklerimden sonra bilmek de istemem.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Deep Web Seviyeleri Detaylı Anlatım


Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?


Önceki yazılarımızda Deep Web hakkında çeşitli bilgiler sunmuştuk.Şimdi de bu sistemdeki para akışından bahsedeceğiz.Bu sistem genel olarak illegal olduğu için satıcı-alıcı arasındaki ilişki gizli olmalı.Örneğin bu sistemde Paypal kullanarak bir ürün alamazsınız çünkü Paypal üzerinden hem satıcıyı hem de sizi tespit etmek oldukça kolaydır.Aynı şekilde banka havalesi,Western Union gibi sistemler de güvenlik açısından Deep Web için uygun değildir.İşte burada Bitcoin devreye giriyor.

Bitcoin, Deep Web sitelerinde kullanabileceğiniz para birimidir.Bitcoin ile yapılan alışverişlerin takibi oldukça zordur.Çeşitli aracı sitelerden Bitcoin satın alırsınız.Satın aldığınız Bitcoin elektronik cüzdanınıza gönderilir.Sonra da siz Deep Web siteleri üzerinden gereken Bitcoin i ürünü aldığınız satıcının cüzdanına gönderirsiniz.Buradaki temel amaç satıcı ve alıcıyı korumaktır.
Bitcoin değeri değişen bir para birimidir.Bugün 100 dolara aldığınız 1 bitcoin yarın 200 dolar da olabilir,10 dolar da.Bitcoini yatırım aracı olarak ta kullanabilirsiniz,tabi oldukça risklidir.
Bitcoin satın alabileceğiniz güvenilir siteler:
MtGox.com
www.virwox.com (Paypal kullanılabilir)
Bunun dışında Ebay ve Amazon üzerinden de Bitcoin alabilirsiniz fakat ücret daha yüksek olacaktır.


Deep Web 'e Nasıl Girilir?


Deep Web'in her seviyesine farklı bir yolla ulaşılır.Bu yazımızda 4.seviyeye (Level 4) ulaşımı anlatacağız.İlk olarak bu sistem standart tarayıcılarla çalışmadığı için Tor Browser 'i indireceğiz.Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.Programı indirdikten sonra kurulumunu yapın.
Programın eski sürümlerinde altta paylaştığım gibi bir pencere gelir.

Yeni sürümlerde ise bu pencere açılmaz,direkt olarak tarayıcı açılır.Eğer bağlantı ayarlarınızda bir sorun yoksa ''Congratulations.You are using Tor'' mesajını alırsınız.Bu mesaj artık Deep Web 'e girdiğinizi göstermektedir.
Resimde görüldüğü gibi,eski sürümlerde bağlantı ayarlarınızda sorun yoksa stasus kısmında ''Connected to the Tor Network'' yazar.Bu yazı sisteme bağlandığınızı ve başka bir kullanıcının IP sini aldığınızı gösterir.Bununla birlikte yaklaşık 5-10 saniye sonra sayfa görüntüleyici açılır.
Artık sistemdesiniz ve 4. seviye Deep Weeb sitelerine erişebilirsiniz.Çeşitli siteler için bir sonraki yazımızı okuyabilirsiniz.(Ki bu sitelere girmek oldukça risklidir.


Deep Web Güvenlik Önlemleri

 

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Deep Web teki en önemli unsur güvenlik.Genellikle illegal sitelerin bulunduğu Deep Web,kullanıcılara bu konuda büyük zararlar verebilir.Bu yazımızda Deep Web te güvenliğimizi nasıl maksimum seviyeye çıkaracağımızı anlatacağız.Ama hatırlatmakta fayda var; eğer Deep Web e giriyorsanız ve illegal siteleri ziyaret ediyorsanız ne yaparsanız yapın risk altındasınız demektir.
Aşağıdaki maddeleri okuyup uygularsanız izinizi sürmek oldukça zorlaşacaktır;
1-Flash Player
Bu madde çok önemli,Tor Browser ayarlarından flash desteğini kapatın.Flash olan sayfalarda gezinmek Tor kullanıcılarının yer tespitlerini kolaylaştırır.(Kapatmak için yeni sürümlerde, tarayıcıda Tor sembolüne tıklayın ve ''Security Settings'' bölümünden Flash ayarını kapalı duruma getirin.)
2-Browser
Tor kullanırken de,normalde de Firefox kullanın.Chrome ya da Internet Explorer kullanmamaya çalışın.Firefox dışında Opera da kullanabilirsiniz.(Zaten Tor Firefox altyapısını kullanır,değiştirmeyin.)
3-Geo
Tarayıcınızın Geo özelliğini kapatın.Geo özelliği internet sitelerinin,konumunuzu 1-2 metre hata payıyla bulmasını sağlar.Firefox ta kapatmak için adres çubuğuna about:config yazın,çıkan ekrana geo yazın,geo .enabled yazan yere çift tıkladığınızda değer kısmının true yerine false olduğunu göreceksiniz.
4-Eklenti*
Firefox kullanıyorsanız Dephormasyon eklentisini edinin.Bu eklenti takip edilmenizi zorlaştırır.(Tor Browser'ın son sürümleri bu eklentiye ihtiyaç duymuyor,indirmenize gerek yok.Zaten bu eklentiden destek çekildi.)
5-Dosya Silici Program
Deep Web ten bilgisayarınıza indirdiğiniz illegal bir dosyayı shift+del ile silmeniz bu dosyayı sisteminizden tamamen silmez.Silme işlemi için bu işi yapan bir program indirin.(Ne olursa olsun Deep Web'den veri indirmemeye çalışın,bu çok risklidir.)
6-Proxy
Asla proxy sitelerini kullanmayın.Bu siteler sizin de IP nizi kayıt altına alır.(Tor Browser de aynı şeyi yapar fakat proxy siteleri ticari amaç güttüğünden,ip adresiniz daha riskli bir işlemde kullanılabilir.)
7-Çerez
Bilgisayarınızı kapatmadan önce daima çerezleri temizleyin.Bu işlemi ccleaner ile yapabilirsiniz.Bu önemlidir.
8-Antivirüs
Kesinlikle antivirüs program kullanın.Bu konuda Kaspersky size yardımcı olabilir.Eğer sisteminiz Kaspersky için yetersiz ise güvenilir bir antivirüs kullanmaya çalışın.
9-Linux Ubuntu
Ubuntu yükleyerek çok daha güvenli bir sisteme geçiş yapabilirsiniz. Üstelik Windows'u etkileyen hiçbir virüsten etkilenmeden. Ubuntu'da Windows oyunları dışında neredeyse her uygulamanın bir versiyonunu bulabilirsiniz.Buradaki amaç hakkınızda bilgi toplanmasını engellemektir.(Eğer Windows 'dan vazgeçemiyorsanız Virtualbox yardımıyla sanal makine oluşturup Ubuntu kurabilirsiniz.Bu şekilde tek bilgisayarda hem Windows hem de Ubuntu kullanabilirsiniz.)
10-Crack
Crackli program kullanmayın.Cracklerin büyük bir kısmı trojen ve worm içermektedir.(Kaliteli bir antivirüs kullanıyorsanız bu madde sizi ilgilendirmeyecektir.)
11-Wireless
Wireless kullanmayın,ethernet kablosu çok daha güvenli ve hızlıdır.(Güvenlik duvarınız daima aktif olsun ve Wireless şifrenizi dikkatli seçin.)
12-Webcam
Bilgisayarınıza bağlı bir webcam varsa hemen sökün.Deep Web iki taraflıdır.Siz birinin ip adresini kullanırken başkası da sizin ip adresini kullanır.Bu da çeşitli riskler doğurur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Deep Web 6. seviye linkleri

Bu maddeleri uygularsanız Deep Web te çok daha rahat dolaşabilirsiniz.Bu maddeler içindeki en önemlisi Linux Ubuntu dur.Eğer Ubuntu yükleme şansınız varsa derhal yükleyin.Daha önceki dava ve araştırmalara baktığımızda Amerikan Polisi Ubuntu üzerinden Deep Web e giren kullanıcıların yerini tespit edememişti.(Bu konuda bir kesinlik yok.Biz medyadan ve makalelerden bunu öğrendik,karar sizin.)
Biz yine de Deep Web e girmemenizi tavsiye ederiz.Hiçbir durumda sorumluluk kabul etmiyoruz.

 

Deep Web Sıkça Sorulan Sorular

 

*Deep Web'e girmek yasak mı? (illegal mi?)
-Kısmen.Deep Web,içerisinde sayılamayacak kadar çok siteyi barındıran bir sistemdir.Sadece Deep Web'e girmek suç değildir.Fakat yüzde 95'i illegal olan bir sistemden bahsediyoruz.Yani yasal durum girdiğiniz sitelere göre değişir.
*Tor Browser ücretli mi?
-Hayır,Tor Project adı altında bulunan hiçbir yazılım ücretli değildir.
*Tor Browser nasıl çalışır?
-Size o an aktif olan bir kullanıcının ip adresini atar ve kendi serverlarından geçirir.Yani siz Tor kullanan bir kişinin ip sini alırsınız ve girdiğiniz siteler bilgisayarınız ve servis sağlayıcınız yerine Tor serverlarını görür.
(Siz –> Tor Server 1 –> Tor Server 2 –> Tor Server 3 –> Girdiğiniz Site)
*Tor Browser kullandığım belli olur mu?
-Tor Browser,kendi serverlarını kullanır.Ve bu tespit edilebilir bir durumdur.Yani birkaç kod ile bir site ya da sistem,sizin Tor kullanıp kullanmadığınızı tespit edebilir.
*Tor kullanmadan bu tür sitelere girebilir miyiz?
-Bazı Deep Web sitelerinin adreslerinin sonuna .to koyarak giriş yapabilirsiniz.Tabi bu durumda ip niz değişmez ve Tor serverlarını kullanmamış olursunuz.
*Deep Web 'de hiçbir siteye giremiyorum,sorun ne?
-Eğer Tor Browser normal bir şekilde açılıyor ve ''Congratulations.Your are using Tor'' mesajı ile karşılaşıyorsanız bağlantı ayarlarınızda bir sorun yoktur.Eğer buna rağmen sitelere giriş yapamıyorsanız girmek istediğiniz sitelerin linkleri değişmiş olabilir.TheHiddenWiki 'den güncel linklere bakabilirsiniz.
*Deep Web 'de şikeli maç var mı?
-Deep Web 'de en çok sorulan,merak edilen konular iddaa ve şikeli maçlar.Fakat ne yazık ki bu konuda ücretsiz paylaşım yapan bir site yok Deep Web 'de,en azından biz bilmiyoruz.İddaa ve bahis siteleri genellikle ücretli ve hatta üyeliği olmayanlar bu sitelerin anasayfalarına dahi giremiyorlar.Çok sıkı güvenlik önlemleri oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Gelmiş Geçmiş En Büyük Deep Web Linkleri


*Nasıl Bitcoin kazanabilirim?


-Eskiden mining ile Bitcoin kazanmak mümkündü.Fakat artık hem popülerliği hem de kur yüksekliği nedeniyle mining zarar ettiren bir işlem.Bunun dışında da birkaç yöntem var.Detaylar;
Earn Bitcoins in 8 different ways
*Bitcoin Wallet uygulamaları kota harcar mı?
-Evet.500-600 mb a kadar harcayabilir.Bundan dolayı dikkatli olmak gerekiyor.
*Deep Web 'den uyuşturucu alabilir miyim?
-Evet ama bu işlem illegal olacaktır.Bu konuda detaylar için 'a mail atabilirsiniz.
*Deep Web 'de Türkçe içerik var mı?
-Ara sıra açılan sayfalar ve sohbet odaları olmasına rağmen Türkçe içeriğe fazla talep olmadığından,ömürleri pek fazla olmuyor.

*''The connection has timed out The server at xxx is taking too long to respond'' hatasının çözümü nedir?
-Bu sorunun birkaç nedeni olabilir.Bunlar; girmek istediğiniz site çevrimdışı olabilir(Farklı Deep Web linklerine girmeyi deneyin),internet bağlantınız kesilmiş olabilir(Normal web sitelerine girmeyi deneyin),güvenlik duvarınız ya da antivirüs yazılımınız bağlantıyı ve Tor Browser 'ı engelliyor olabilir.(Gerekli ayrıcalık ayarını yapın) Son olarak Tor Browser 'ınız güncel olmayabilir.Güncelleyin.Eğer tüm bunlardan sonra da sorun çözülmezse aldığınız hatanın ekran görüntüsünü yollayın,yardımcı olalım.

*Nasıl Bitcoin alabilirim,neye ihtiyacım var?


-Bitcoin almanız için gereken tek şey Bitcoin cüzdan adresidir.Herhangi bir cüzdan uygulamasını (örneğin BitcoinQT) indirip ya da online cüzdan sitelerinden birine (örneğin Bitcoin Wallet – Be Your Own Bank – Blockchain.info) kayıt olarak cüzdan adresi oluşturabilirsiniz.Sonra Bitcoin satışı yapan bir siteden (örneğin mtgox.com ya da btcturk.com) o an ki güncel kura göre ödemeyi yaparak Bitcoin alırsınız.Aldığınız Bitcoin 'i önceden oluşturduğunuz cüzdan adresine çekersiniz.(Bu işlemler için satış sitelerinde anlatımlar vardır ama ben btcturk.com 'u öneriyorum çünkü bir sorun oluşursa iletişim daha rahat olacaktır,Türk sitesidir.) Bu satış siteleri aynı zamanda alış da yapar.Yani bu sitelerden Bitcoin alabildiğiniz gibi bu sitelere Bitcoin de satabilirsiniz. Bu tür sitelerin çoğu kredi kartı kabul etmez.(Güvenlik ve takip açısından) Aşağıda verdiğim linkten nasıl para yatırılır-çekilir inceleyebilirsiniz.
https://www.btcturk.com/yardim/nasil-tl-yatirabilirim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu