Oyun

EA, Battlefield V’teki ‘Loot-Box’ Politikasını Açıkladı: Öde ve Kazan Olmayacak

Star Wars: Batllefront II’deki loot box politikası yüzünden adeta yerin dibine gömülen EA dersini almışa benziyor. Battlefied V’teki açılabilir sandıklar sadece kozmetik amaçlı olacak.

Oyun dünyasını yakından takip edenler hatırlayacaktır: EA, Battlefront II’deki saçma loot-box politikası sayesinde adeta yerden yere vurulmuş, oyuna gelen birçok güncellemenin ve dünyada ‘loot-box kumar mıdır?’ tartışmasının da fitilini ateşlemişti.

Sütten ağzı yanan EA, Battlefield V ile yoğurdunu üfleyerek içmeye karar vermiş. EA cephesinden gelen açıklamaya göre, oyundaki başarınızı etkileyecek herhangi bir materyale loot-box aracılığı ile erişemeyeceksiniz. Sandık açılımı yine olacak; ancak bu sandıklar sadece oyundaki karakterin görünüşünü değiştirebileceğiniz kozmetik öğeler içerecek.

Oyunlarda istediğiniz kadar azimli veya başarılı olun; sizden daha fazla para akıtan biri tarafından alt edilmek oldukça sinir bozucu ve oyundan soğutan bir şey. Bu bağlamda EA’in bu hataya bir kere daha düşmemesi sevindirici oldu diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Dream League Soccer 2021’de kümede nasıl yükselinir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu