Güncel

Emoji çiftleri gelecek yıl 55 cinsiyetten ve cilt tonu kombinasyonundan gelebilir

Yeni nesil emoji, farklı cinsiyetler ve cilt tonlarını barındıran, el ele tutuşan farklı çiftlerin tam bir alanını temsil etme seçeneklerine sahip olabilir.

Yeni nesil emoji, farklı cinsiyetler ve cilt tonlarını barındıran, el ele tutuşan farklı çiftlerin tam bir alanını temsil etme seçeneklerine sahip olabilir.

Haber , bildiğimiz ve sevdiğimiz emojinin ardındaki organizasyon olan Unicode Consortium’un bir blog gönderisinden geliyor . Toplamda 2019’dan 179’a kadar göreceğimiz yeni emoji kısa listesinden daraltılmış.

Bu yeni emojinin büyük bir kısmını oluşturan farklı cinsiyetler ve cilt tonlarının çiftlerini temsil eden 55 karakter. Çiftleri yaratmak için yeni bir emoji – ayakta duran kişi – kullanılacaktır. Bu emojiden ikisini yan yana koyarak, bir çift el ele tutuşarak bir araya gelecekler. Zaten sunulan cilt tonu seçeneklerini destekleyecektir.

GELECEK YIL: NINJALAR
Blog gönderisine göre, özellikle engelli kişilere yönelik yeni birkaç emoji var ; Sağır bir kişiyi, mekanik kolları ve bacakları temsil etmeyi öneren var. Bunlar başlangıçta Mart ayında Apple tarafından önerildi ve konsorsiyum büyük ölçüde teklifi kabul etti. Liste önümüzdeki Eylül ayında yapılacak bir toplantıda sonuçlandırılacak.

Bu arada Konsorsiyum, 2020’de göreceğimiz emojinin halihazırda sekiz olası yarışmacının yer aldığı sahneyi oluşturuyor : bir ninja, bir askeri kask, bir mamut, bir tüy, bir dodo, bir sihirli değnek, bir marangoz testere ve Bir tornavida. Daha fazla aday Mart 2019’a kadar toplanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Mac'iniz için Temel Uygulamalar ve Yardımcı Programlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu