Wordpress

En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri (Avantaj ve Dezavantajları)

Felaketin web sitenize çarptığını varsayalım. Planınız düzenli yedekleme içeriyorsa barındırma şirketinizle iletişime geçebilirsiniz. Fakat yeterli olmayabilir.

Bunu düşün:

 

 • Siteniz aşağı iniyor, çünkü son güncellemeyi yaptığınızda kötü veya uyumsuz bir eklenti veya tema bozuldu.
 • Siteniz çevrimdışı durumdadır ve bir bilgisayar korsanı üzerinde fare imha yazılımını yüklediğinden erişimini kaybedersiniz ve şimdi ödeme talep etmektedir.
 • Müşteriniz yapması gereken bir şey yapıyor ve onlardan korumayı unuttuğunuz için siteniz aşağı iniyor.

Sitenizin kaybolması, hasar görmesi veya çalınmasına neden olabilecek çeşitli nedenler vardır ve mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek size kalmış. Sitenizi yedekleme sürecine sahip olmakla, tavsiyelerde bulunmak veya barındırma şirketinizin size yardımcı olmasını beklemek için WordPress topluluğuna güveniyorsanız, işleri daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Bu, boşuna zamanınızın olduğu şeylerden değil.

WordPress sitenizi Kodeksinde yedekleyebileceğiniz bir dizi yolu özetlemektedir. Ancak bugün, tabii ki WordPress eklentilerini kullanarak bu işlemi otomatik hale getirme üzerine odaklanacağız.

Karşılaştırılan 7 En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri

Güvenlik ihlali , kullanıcı hatası veya tamamen başka bir şey olsun, başarısız bir web sitesi iyi değildir. Böylece, sitenizi güvende tutmanın en iyi yolu, bir yedekleme ile bu olası felaketten kurtulmaya her zaman hazır olmaktır. Yüksek kaliteli bir yedekleme eklentisi kullanarak, bunun ne kadar hızlı ve verimli bir şekilde kontrol edinebilirsiniz.

Dalmadan önce, WPMU DEV'ın bulut yedeklemeleri için hızlı bir eklenti. Her üye, web sitelerinizi yedeklemek için kullanabileceğiniz 10GB ücretsiz bulut depolama alanına sahiptir.

Ek depolama seçenekleri
WPMU DEV üyeleri 10BG bulut yedeklemeleri alıyor.

Bir sürü web siteniz varsa ve daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, ücretli yedekleme planlarımızdan birine yükseltmek için "Depolama Alanını Ekle" yi tıklamanız yeterlidir.

Neden üye yedeklerini sunuyoruz? Web sitesi yedeklemelerine sahip olmak hiç de zahmetsizdir, çünkü yanlışlıkla bir dosyayı sildikten sonra hızlı bir şekilde kurtulmak, donanım hatası yaşarsanız yapın veya saldırıya uğradığınızda daima beklenmedik duruma hazır olmalısınız.

Web sitelerinin her birinin son üç yedeklemesini son üç hafta boyunca tutmanızı öneririz. Şu anda, üyeler 10GB'lık kotanın% 100'üne ulaştığında, oluşturulan yeni yedekler için yer açmak için en eski yedekleri düzenli olarak siliniyor. Dolayısıyla, büyük dosyalar içeren birden fazla web sitesini yedekliyorsanız, yeterli miktarda depolama alanınız yoksa alanı hızlı bir şekilde boşaltabilir ve anahtar yedeklerini kaybedebilirsiniz.

Burada karşılaştırılan 7 en iyi WordPress yedek eklentisi:

 • 1. BackupBuddy

  BackupBuddy

  BackupBuddy, iThemes'in premium WordPress yedek eklentisidir. Burada bulacağınız şey gerçekten birinci sınıf bir hizmettir ve sitelerini güvenli bir şekilde yedeklemek istediğiniz geniş bir müşteri ağına sahipseniz yardımcı olacak bir hizmettir.

  Artıları

  • Sitenizi yedeklemek, geri yüklemek veya taşımak yalnızca birkaç adım alır.
  • Yedeklerinizin tam olarak neyi kaydetmesini istediğinizi özelleştirebilirsiniz (yalnızca veritabanı veya tam WordPress kurulumu gibi).
  • Ayrıca saatlik aylıklardan aylık kullanıma kadar, yedekleme sıklığını da değiştirebilirsiniz.
  • Yedeklemelerinizi Amazon, Dropbox veya Google Drive gibi çeşitli konumlarda kaydedebilirsiniz. Dosyaların sıkıştırılmış bir klasörünü de indirebilirsiniz.
  • Sitenizi yedeklemeden geri yüklemenize yardımcı olan ImportBuddy aracını içerir.
  • Bir göç özelliği de vardır, böylece siteleri farklı ana makinelerden, sunuculardan veya alanlardan güvenle taşıyabilirsiniz. Geliştiriciye özgü planlar için, sahne hazırlığı veya test sitelerinizi güvenli bir şekilde taşımak için bu özelliği kullanabilirsiniz.
  • Kötü amaçlı yazılım, veritabanı ve sunucu tarayıcıları gibi bonus araçları mevcuttur.

  Eksileri

  • Bu eklentinin kullanımı maliyetlidir ve muhtemelen tüm müşterilerinizin sitelerini kapsaması gereken plan çok pahalıya mal olur.
  • IThemes, kendi yedekleme deposunu Stash Live'ı ücretsiz olarak sunmasına rağmen, çoğu plan yalnızca bir yıl boyunca kapsar; bu da ücret ödemeye başlamanız veya yolda geçiş yapmanız gerektiği anlamına gelir.
 • 2. BackUpWordPress

  BackUpWordPress

  BackUpWordPress basit bir yedekleme çözümüdür. Aradığınız tek şey buysa (yani, geri yükleme veya geçiş yardımına ihtiyacınız yoksa) bakmak iyi bir eklentidir. Sınırlı ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz veya verilerinizin yedeklendiği yerlerde daha fazla kontrole sahip olmak için premiuma yükseltebilirsiniz.

  Artıları

  • Bu ücretsiz ve prim olarak kullanılabilir.
  • Premium planlar, yedeklenmiş sitelerin farklı sayılarına izin verir; dolayısıyla, bir geliştirici olarak düşünülmesi gereken uygun fiyatlı seçenekleriniz olur.
  • Premium almak ayrıca nerede olursanız olun yedeklemenizi yedekleme imkanı verir: Sunucunuzda, posta yoluyla e-postayla gönderildiğinde veya dosya depolama hizmetinde.
  • Farklı yedek frekans programları oluşturabilirsiniz.
  • Sorulara girerseniz ve kendi başınıza gidermek istiyorsanız kendi sitelerinde bulunan sağlam bir bilgi bankası vardır.
  • Prim planları olsa da bir yıl öncelikli destek ile gelir.

  Eksileri

  • Müşterilerin ücretsiz eklentiye sahip oldukları en büyük şikayet, yedeklemenin yavaş ya da arabesk olabilmesidir. Geliştirici, kaynakları sunucularında düşük olduğunda müşterilerin çalışan yedeklemelerine özüm getirir; dolayısıyla bu konuda temkinli davranın.
  • Geri yükleme veya taşıma hizmeti bulunmamaktadır.
 • 3. BackWPup

  BackWPup

  Bu eklentinin premium sürümü bulunmasına rağmen, WordPress sitelerini yedeklemek için bir bang-up işi yapıyor gibi görünen ücretsiz biriyle başlamanızı öneririm. İkisi arasındaki en büyük fark, aldığınız destek ve güncellemelerin yanı sıra, kapsanan sitelerin sayısıdır.

  Artıları

  • Toplam WordPress yüklemenizi kaydeder.
  • Yedeklemeleri dizine, FTP'ye veya üçüncü parti depolama hizmetine basabilir.
  • Veritabanı optimizasyonu, tarama ve onarım özelliği dahildir.
  • Çoklu site desteği içerir.
  • Prim servisini ödemek istiyorsanız, öncelikli destek ve otomatik güncellemeler alacaksınız.
  • Geliştiricinin depodaki her müşterinin şikayetine hızlı bir şekilde tepki gösterdiği için iyi desteklenmiş görünüyor.

  Eksileri

  • Premium sürümü kesinlikle yedekleme eklentisi için biraz pahalı görünüyor.
  • Burada bazı belirgin hatalar da vardır; bunlardan bazıları geliştiricinin farkında olduğu ve üzerinde çalıştığı şeylerdir.

  3. BackWPup eklentisini bulundunuz mu?

 • 4. UpdraftPlus

  UpdraftPlus

  Hem ücretsiz hem de premium sürüm ile birlikte gelen başka bir yedekleme ve geri yükleme eklentisi. Ücretsiz sürüm harika çalışıyor ve muhtemelen yedekleme havuzunda gördüğüm en yüksek puanlı eklenti olsa da geliştiricilere erişebilecek gelişmiş özellikler için premium eklentiyi kullanmanızı öneririm.

Sarma

Her WordPress sitesinin kapsamlı bir güvenlik planına ihtiyacı vardır. Ve her güvenlik planında güvenilir bir yedekleme çözümü bulunmalıdır. Bugün size en iyi 7 yedekleme eklentisini WordPress için verdim.

Ama hangisi sizin için doğru? Bunların çoğu, deneyebileceğiniz ücretsiz bir sürümle birlikte gelir; ancak bu, desteklenmediğinden beri gerçekten ne elde ettiğinizin doğru bir yansıması değildir ve yalnızca yedekleme / geri yükleme formülünün yedekleme bölümünü kullanma eğilimindedir gerçekten ihtiyacın var.

İşte, önerdiğim şudur:

 • UpdatingPlus , bir WordPress geliştirme işi çalıştırıyorsanız kesinlikle ihtiyacınız olan eklentidir. Esnek, uygun fiyatlı ve tüm üslerinizi kapsıyor. Ayrıca, geliştiricilere özel özellikler bulunur; böylece yedeklemeleriniz müşterilerinizin elindeyken ne olacağı konusunda daha fazla denetime sahip olabilirsiniz.
 • BackWPup , daha küçük istemci web sitelerine atabileceğiniz basit ve ücretsiz bir şey istiyorsanız mükemmel bir seçimdir. Kullanımı kolaydır ve sorunları çözmeniz durumunda geliştiricinin müthiş destek ve yanıt süreleri ile birlikte gelir.
 • Snapshot Pro da eklentinin yerleşik güvenliği nedeniyle oyumu alıyor. Düşünerseniz, yedeklerinizi sunucunuza kaydetmek, sitenizin kaybolması veya veritabanına erişimi kaybetmeniz durumunda size yardımcı olmayacaktır. Ayrıca ücretsiz veya ucuz üçüncü taraf hizmetleri her zaman en güvenli değildir. WPMU DEV'in 10GB bulut barındırma depolama birimi katkısıyla, yedeklemelerinizin zarara uğramamasını sağlayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Wordpress Bileşenler ekran gelmiyor sorunu (Çözüldü)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu