Dikkatinizi Çekebilir

Facebook’da yetişkinler, İnstagram’da gençler etkin

Sosyal Medya platformu deyince akla ilk gelenlerde facebook ve instagram siteleri geliyor.

Sosyal Medya platformu deyince akla ilk gelenlerde facebook ve instagram siteleri geliyor.

Günlük hayatımızda artık facebook ve instagram siteleri bir parçamız haline geldi. 5 dakika iş yaptıktan sonra telefonu elimize aldığımızda genelde ilk aklımıza gelen şeylerden biride sosyal medya oluyor.

Eskiden sadece Facebook tanınıyordu ve neredeyse herkes orada etkindi. Şimdikilerde daha fazla sosyal medya platformu etkin olunca neredeyse bütün cihazlarda kurulu olarak görmekteyiz.

Neden facebook ve instagram?

Genel analiz yaptığımda (tabi bu herkes için değil) çevreme baktığımda en çok aktif olan şuan facebook olarak görüyorum. Tabi herkesin çevresine ve bulunduğu ortama görede değişebilir. Bu kriterler hatta yaşa göre de değişebilir. Nasıl mı?

Gençlerin bulunduğu bir ortamda olduğunuzu düşünün. Bu ortamda genelde ne konular konuşulur. Erkekse ya karı kız, araba eğer bu kız topluluğunun olduğu grup ise de, ya eski sevgililerdir yada genel bir kıskançlık konuşmalarıdır. Burda kızları ezmek istemedim ama böyle yani 🙂

Şimdi genç topluluğunda belli bir kesite hitap eden yerlerde var. Mesela ünlüler genelde ya twitterda yada instagramda. Ama gençlere baktığımızda instagram kullandığını buradan birbirileri iletişime geçildiğini gördüm. İnstagram’da dikkat edip kullanmış iseniz bakın heryerde moda, araba, kadın hep bu şekilde kategorilere ayırabileceğimiz gönderiler mevcut. Birde neden instagram’a genç kesimin kullandığını söyledim?

Genç bir bireyin yapacakları en basitinden ya partidir, yada kendi eğlence ortamıdır. Bu yüzden bu kesmin instagram kullandığını söylüyorum.

Yaşlı kesime de baktığımızda genelde 40 ve üstü olabilir facebook kullanımı. Genelde denk de geliyorum ya kendilerine eş talip arayanlar var. Yada eski ilkokul arkadaşları akrabaları bulma içindeler. Genç kısmında bunu göremezsiniz. Facebook’ta iki kesimde olmasına rağmen tabikide 2’yer her türlü ayrılıyor. Şimdi neden Facebook’da yetişkinler, İnstagram’da gençler etkin olduğunu anladınız mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için yazılmış şiirler

Zaten ilginç tarafı şu:Bu Facebook ve İnstagram sayfaları aynı kişinin yani bir şirketin. Kimin ne kullandığı gibi bir halleri yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu