Donanım

Ford Focus, Trump’ın ticaret savaşı nedeniyle ABD’de bitti

Mustang şimdi kendi ülkesinde sadece SUV olmayan veya kamyon Ford satıyor olacak

Mustang şimdi kendi ülkesinde sadece SUV olmayan veya kamyon Ford satıyor olacak

Ford, Trump yönetiminin uyguladığı tarifeler nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket olan Focus Active’i satmayı planladığını açıkladı. Otomobilin, Ford’un neredeyse sadece SUV ve kamyonlar olmak üzere sıralamasını değiştirdiği sırada ABD’de satış yapmayı planladığı iki modelden biri olması gerekiyordu . Şimdi, ABD’de Ford’un satacağı tek araba Mustang’dır.

Ford’un Kuzey Amerika’nın başkanı Kumar Galhotra’nın bir konferans görüşmesinde yaptığı açıklamada, Çin’de bir araya getirilen otomobillerde yüzde 25’in tarifesinin “Ford için çok zorlu bir iş davası” olduğunu söyledi. Cuma sabahı . Ford, bir yıl süren yeniden yapılandırmanın ortasında, 11 milyar dolara mal olacağını tahmin ediyor .

Çin’le ticaret savaşı rahatlasa bile, Ford, kursu değiştirmeyeceğini söylüyor çünkü sadece yılda yaklaşık 50,000 satış beklemiyor. Şirket, diğer ülkelerde (Hindistan’da yapılan EcoSport SUV gibi) inşa ettiği araçları ithal etmeyi planlıyor.

Ford, 2017 yılında, otomobilin üretimini Michigan’dan Meksika’ya taşıma planlarını bıraktıktan sonra Çin’deki yeni Focus’u kurmaya karar verdi. Meksika meclis fabrikası , o sırada hala göreve girmemiş olan Trump tarafından eleştirildi . Ancak, ABD başkanının seçimlerinden baskı almaya ve ABD’de üretim yapmaya devam etmek yerine Ford, Çin’deki Odağı oluşturmaya karar verdi. Bu , şirketin yaklaşık 1 milyar dolar tasarruf ettiğini bildirdi . Ford, Focus Focus’ın dünyanın diğer bölgelerinde satılmaya devam edeceğini söylüyor.

Trump’ın Çin ile gelişen ticaret savaşı ve Avrupa Birliği ile artan gerginlik, otomobil üreticilerini zor duruma soktu. En önde gelen otomobil şirketleri küresel ölçekte faaliyet göstermekte ve üretim tesisleri maliyetlerin düşük tutulabileceği alanlarda giderek daha fazla yer almaktadır. Şu anda Çin yapımı otomobilleri ithal eden tek büyük otomobil üreticilerinden biri olan GM , şirketin tarife muafiyetine sahip olmaması durumunda Buick Envision SUV’yi ithal etmeyi durdurabileceği konusunda da uyardı .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   PNP_DETECTED_FATAL_ERROR ne anlama geliyor

Bu sadece otomobil üreticilerini etkileyen otomobillerdeki toptan ithalat vergileri değil. Trump yönetimi, otomobil yapmak için çok önemli olan çelik ve alüminyum gibi mallara tarife koydu. Otomobil üreticileri bu hareketlere karşı çıkmaya gönüllü olurken, birçok kişi kendi görünümünü değiştirdi ve yatırımcıları potansiyel olumsuz etkilere karşı uyardı . Trump’ın Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nı yeniden müzakere etme girişimi de bu karmaşaya ciddi miktarda belirsizlik attı .

Start Up

Blogofis kurucusu ve düzenleyicisi. Tüm medya ve makalelere bildiklerimizi ekliyoruz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


hack forum hack forum shell sitesi recovery shell alfa shell recovery shell Mirror Zone cisco nedir instagram takipci hilesi instagram takipci satin al sosyal medya paneli smm bayi sistemi smm script satisi smm bayilik paneli Sosyal medya bayilik paneli bebeklerde pişik tedavisi beden sağlığı

cami halısı cami halıları cami halısı cami halıları cami halısı cami halıları Cami Halısı Cami Süpürgeleri Cami Süpürgesi

palyaço kiralama balon süsleme masa sandalye kiralama şark köşesi şark odası yörük çadır katı meyve sıkacağı meyve sıkacağı düğün orkestrası düğün orkestrası istanbul no touch lazer wso shell indoxploit shell

Evden Eve Nakliyat Ucuz evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat ofis taşıma yurtiçi evden eve nakliyat
ücretsiz hosting kurumsal hosting resseler hosting ucuz hosting sanal sunucu vds sanal sunucu vps sanal sunucu
çiğköfte bayilik çiğköfte bayilik paketi Çiğ Köfte Bayilik Kurulum Paketi

grafik tasarım sosyal medya yönetimi website tasarım

prefabrik prefabrik ev prefabrik ev fiyatları
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker