Genel

Gıda Mühendisleri Twitter’da isyan etiketi

Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışan Gıda Mühendisleri twitter üzerinden hastag gündemi olan Gıdamühendisleriisyanediyor etiketi ile gündemde olan zehirlemeler ile alakalı seslerini duyurmak için twitter üzerinden twit atıyorlar.

Rize'de bulunan Tayyip Erdoğan Üniversitesi kampüsünde yedikleri öğlen yemeğinin ardından zehirlenen 500 öğrenci için tepkide bulunan Gıda Mühendisleri twitter üzerinden bakanlıklara ve yetkililere seslerini duyuruyor.

Şuan Twitter'da Türkiye gündeminde olan GıdaMühendisleriİsyanEdiyor etiketi ile Gıda Mühendisleri kendileri için istihdam istemekte. Zehirlenme olayı için denetimlerinin güvenli hale gelmesi için Gıda Mühendislerinin yapması gerektiğini ifade eden twitter kullanıcıları attıkları twitler ile Sağlık Bakanlığı'na tepkili.

Gıda Mühendisi Ne İş Yapar?

Gıda hammaddelerinin değerlendirilmesi ve gıda kaynaklarının nitelik olarak korunması, artıklarından yeni besinler oluşturulması, hammaddelerinden çok yönlü yararlanılması, böylece sağlıklı gıda çeşitlerinin artırılması konusunda araştırma ve eğitim yapar. Tarım, Orman, Sağlık, Maliye , Sanayi ve Ticaret Bakanlıklarında, Gümrük Müsteşarlığında belediyelerde ve özel sektörde proje mühendisi, işletme mühendisi, yatırım uzmanı, danışman veya kalite kontrol uzmanı olarak çalışılabilir… Diğer bir tanımla; Gıda mühendisi, gıda hammaddelerinin besin değerlerini kaybetmeden, standartlara uygun olarak verimli bir şekilde işlenmesini, korunmasını ve depolanmasını planlayan, uygulamasını yürüten ve yeni sistemleri geliştiren kişidir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Alan adlarınızın süresi bittiğininde ne olur? Domain isminin geç yenileme işlemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu