Genel

Gmail hesabını tamamen silme

Gmail hesabımızı tamamen silem işlemi, Gmail silme, Google eposta adresini silme, Google gmail nasıl sinir?, Google hesabını silme gibi yazılarımızın devamı makalemizde…

Kullanıcılar kendi aralarında posta yollamak için bir mail adresi açarlar ve bunun bir çok alternatif yolu vardır. Bunlardan biride gmail olarak karşımıza çıkıyor. Gmail sahibi birden fazla mail adresi olduğundan yada web sitesi adında açmış olduğu eposta adresini silmek zorunda kalıyor. Benimde başıma geldiğinden aklıma gelmişken bu yazıyı yazayım dedim.

Şimdiki yazılarda baktığımda hackerler tarafından mail adreslerinin çoğu ele geçirilmiş vaziyette ve kullanıcı bunu okuduğundan kendinden de şüphe ediyor. Ve kendi kullandığı eposta adresi bu şekilde ele geçirilmiş ise hemen silme yollarını arıyor. Aşağıda sıraladığım şekilde uygulanırsa gmail hesabınızı kolaylıkla sınırsız bir biçimde silebilirsiniz.

Gmail hesabınızı silme

Googleden arattığım zaman bana bu yolları yapmamı söylüyor ama acemi bilmeyen kişi bunu algılaması çok zor olarak gösteriyor.

Google eposta adresinizi kullanmamaya karar verdiyseniz Google hesabınızı kolaylıkla kaldırabilirsiniz ve gmail adresiniz sildiğinizde hesabınızı etkilemez sadece gmail olan kısmınızı siler.

Gmail adresinizi sildiğinizde ne olur?
Gmail adresiniz ileride sizin tarafınızdan veya başka birisi tarafından kullanılamaz.
E-postalarınız silinir.
Google Hesabınız silinmez (Google Play’den satın aldığınız ürünler ve arama geçmişiniz dahil).
Gmail adresinizi silme

Gmail Hesabınızı Silme

Gmail adresinizde giriş yaptğınızda sağ tarafda bulunan resminize tıkladığınızda hesabım kısmına gelin.

Açılan yeni sekmede sağ tarafta Hesap Tercihleri kısmı var ve o kısımda Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme gibi açılmış sekmeye tıklayınız.

Açılan sekmede “Artık Gmail veya Google+ gibi belirli Google hizmetlerini kullanmak ilginizi çekmiyorsa bu hizmetleri buradan silebilirsiniz. Hatta Google Hesabınızın tamamını da silebilirsiniz” yazısı bulunuyor ve Google Hesabını ve verilerini sil dediğinizde yeniden oturum açmanız istenicek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İbo Show'un 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Efsane şarkıcılar konuk oluyor

Oturum açtığınızda hesabınız silinmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu