Güncel

Gönderinizi sosyal medyaya paylaşma araçları

Sosyal medyada aktif kalmak, marka bilinirliği oluşturmanın ve kitlenizle etkileşim kurmanın en iyi yollarından biridir.

Sosyal medyada aktif kalmak, marka bilinirliği oluşturmanın ve kitlenizle etkileşim kurmanın en iyi yollarından biridir.

Ancak günlük olarak yönetilebilecek pek çok farklı sosyal platformla, bunaltıcı olabilir. Bazen tüm bu ağlara yetişmek, tam zamanlı bir iş gibi hissedebilir.

İşinizi yürütürken tabağınızda yeterince var. Bazen sosyal medya kampanyalarınız yapılacaklar listesinin altına doğru itilir.

Tam zamanlı bir sosyal medya pazarlama yöneticisini işe almayacak bir konumda değilseniz, bu süreci kolaylaştırmanıza yardımcı olacak çeşitli pazarlama araçları kullanabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama yöneticisine sahip olanlarınız, işlerini daha verimli hale getirmek için bu araçlardan yararlanmaya devam edebilir.

Yıllar içinde sosyal medya pazarlama araçlarının adil payını kullandım. Bazıları çok iyi olmasa da diğerleri çok iyiydi. Verimli olmayanlardan kaçınmana yardım etmek istiyorum.

Bana zaman kazandıran sosyal medya pazarlama araçlarını daraltmak için zaman ayırdım. Umarım bunları kullanarak aynı sonuçları elde edersiniz.

Hootsuite

Hootsuite mükemmeldir çünkü işinizin büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına uygun çok yönlü plan seçeneklerine sahiptir. Bunu kullanan tek kişi sizseniz ve 10’dan fazla sosyal medya profiline sahip değilseniz, bu aracı kullanmak için ayda yalnızca 20 ABD dolarıdır.

Ancak daha büyük ekipler ve işletmeler için, birden fazla ekip üyesi tarafından yönetilebilen 20’ye kadar ve 50’ye kadar sosyal medya profili için planları vardır. Bu planlar sırasıyla 99 $ ve 499 $ gider.

Hootsuite, tüm sosyal medya gönderilerinizi tüm hesaplarınızda planlamanıza yardımcı olur.

image6 6

Bu şekilde, tüm yayınlarınızı gün boyunca tüm profillerinize manuel olarak göndermenin aksine tüm hesaplarınızda tek seferde planlayabilirsiniz.

Hootsuite, tüm içeriğinizi kolayca düzenlemenizi sağlar. İçerik kütüphanesi gösterge panosu, son derece temiz ve gezinmesi kolay.

İçeriğinizi Drop Box, Google Drive, Microsoft OneDrive veya Box gibi bulut tabanlı platformlarda saklayanlarınız, bu dosyalara doğrudan Hootsuite panosundan erişebilir.

Sosyal medya hesaplarınızı yönetmeye yardımcı olacak başka uygulamalar kullanıyorsanız, Hootsuite bu araçlarla da çalışabilir. Böylece herşeyi tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Program menüsü, bekleyen tüm içeriğinizi açıkça görüntüler, bu nedenle izlemesi kolaydır. Programı gün, hafta, ay veya bir liste olarak görüntüleyebilirsiniz.

Hootsuite’ı birlikte kullanarak büyük bir takımınız varsa, içeriklerin nihai onayını almak için ekip liderlerini görevlendirebilirsiniz. Bu şekilde, herhangi bir hata yakalayacak ve onaylanmamış içerik yayınlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Bu sosyal medya pazarlama aracıyla ilgili en iyi parçalardan biri analiz raporlarıdır.

İçeriğinizin erişimini ve katılımını ölçmek için başka bir üçüncü taraf platformu kullanmanız gerekmeyecek. Platform başına her gönderinin metriklerini göreceksiniz. Bu, sosyal YG’nizi belirlemenize bile yardımcı olabilir.

Hootsuite ayrıca ekibinizi izlemenize ve herkesi sorumlu tutmanıza yardımcı olan araçlara sahiptir. Hangi ekip üyelerinin görevleri en hızlı şekilde çözdüğünü ve hangisinin iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu görebilirsiniz.

Bir bütün olarak, Hootsuite kontrol etmeye değer. 30 günlük ücretsiz deneme sunuyorlar, bu yüzden incitemez.

MeetEdgar

Sosyal profillerinizi yayınlamak için yeni içeriklerle ilgili sorunlarınız varsa, MeetEdgar’ı bir çözüm olarak düşünebilirsiniz.

Bu yazılım, gönderi sıranızın hiçbir zaman boş olmadığından emin olmak için yenilerini bittiğinde eski gönderileri geri dönüştürecektir.

image4 6

Beni yanlış anlama. Bunun sürekli bir çözüm ve her zaman kullanmanız gereken bir strateji olduğunu söylemiyorum. Ama bununla birlikte, eski mesajları hayata döndürmenin yanlış bir yanı yok.

Hiçbir şey göndermemek yerine eski içeriği geri dönüştürmek kesinlikle daha iyidir.

Yeni içerik oluştururken ve yayın sıranız kuru kalıyorsa, yüksek etkileşim istatistikleriyle daha eski yayınları paylaşmak için MeetEdgar’ı ayarlayabilirsiniz.

Yeni içerikle dolu bir içerik kütüphanesine sahip olsanız da, hangi siparişin yayınlanacağına karar vermek için zaman ayırmak istemiyorsanız, otomatik zamanlayıcı sizin için seçebilir.

Yazılımı indirmek ve sosyal medya hesaplarınızı yönetmek istediğiniz her zaman açmak yerine, MeetEdgar’ın web sitesindeki hizmetlerine erişmenizi sağlayan bir tarayıcı uzantısı vardır.

Küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız ve sosyal medya hesaplarınızı günlük olarak mikro yönetmekten ziyade daha fazla endişelenmeniz gerekiyorsa, MeetEdgar için ideal bir aday olduğunuzu söyleyebilirim.

Aylık 49 ABD dolarıdır ve yıllık faturalandırma döngüsüne kaydolursanız ücretsiz bir ay kazanırsınız.

Buffer

Çoğu sosyal medya yönetim aracı gibi, Buffer da sosyal medya gönderilerinizi tek bir platformdan planlamanızı sağlar. Ama Buffer’ı kalabalıktan ayıran şey, onun mobil uygulamasıdır.

image3 6

Sürekli hareket halinde olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için her zaman bilgisayarınızın önünde oturmak için zamanınız yok.

Yalnızca hafta için yayınlar planlıyor olsanız bile, bunu bir mobil uygulamadan yapma seçeneğiniz olması işleri kolaylaştırır ve size çok fazla esneklik sağlar.

Tren, otobüs, metro veya Uber’in arkasındayken akıllı telefonunuzdaki Tampon uygulamasına erişebilirsiniz. Toplantılar arasında kesinti yaşanırsa, telefonunuzu çıkarmak için bilgisayarınızı kapmaktan daha kolaydır.

Arabellek, aşağıdaki gibi etkileşim metriklerini izleyen görsel raporlar ve analizler sağlar:

  • söz
  • seviyor
  • yorumlar
  • hisseleri
  • retweets
  • tıklama
  • ulaşır.

Bu servis ayrıca en iyi performansa sahip yayınlarınızı da gösterir. Hangi stratejinin en iyi şekilde çalıştığını görebilir ve gelecekteki gönderilerinizi benzer bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Buffer RSS beslemesiyle, tek tıklamayla favori web sitelerinizden içerik yayınlamanız gerçekten çok kolay. Platform ayrıca video ve GIF yüklemelerini de destekler, böylece farklı içerik türlerini takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Tampon ayrıca kendi görüntü yaratıcısına da sahiptir. Bu, yaratıcı meyve sularınızın akmasını ve sosyal yayınlarınızı kalabalıktan farklı kılan orijinal görüntülerle gelmenizi sağlayan bir fırsat.

Buzzsumo

Buzzsumo , şimdiye kadar analiz ettiğimiz pazarlama araçlarından farklıdır.

Yazılım sosyal medya profillerini analiz eder ve markanızı tanıtmak için sizi etkileyicilere bağlar.

image1 6

2018’in en iyi pazarlama trendlerini okudunuzsa, mikro etkileyicilerin bu yıl yükselişte olduğunu biliyorsunuz. Bu alanda yardım arıyorsanız, Buzzsumo başlamak için harika bir yerdir.

Pazarlama kampanyanıza etkileyicileri eklediğinizde, şu anda pazarlama stratejinizin bir parçası olmasa bile, Buzzsumo’nun sosyal medya pazarlama stratejinizi kolaylaştırmak için hala çok sayıda harika aracı vardır.

Şirketinizin yanı sıra rakiplerinizin artıları ve alakalı tüm anahtar kelimeler, geri bağlantılar ve diğer alan adları hakkında sizi uyaracak marka izleme araçlarına sahiptir.

Bu, en büyük rakibinize karşı nasıl yığıldığınızı görmenizi kolaylaştırır.

Buzzsumo, İnternet’teki marka içeriğinizle de alakalı arama yapar. Yazılım, en son trendler hakkında güncel kalmanıza yardımcı olmak için kitlenizle rezonans eden bilgileri filtreler.

Tüm farklı sosyal medya platformlarında en çok paylaşılan içerik hakkında raporlara erişebileceksiniz. Bu bilgiyi son 24 saate veya geçen zaman dilimine kadar geçen zaman aralıklarına göre filtreleyebilirsiniz.

Hangi tür içeriğin kısa ve uzun vadeli popüler olduğunu belirleyebilirsiniz.

Buzzsumo, popüler içeriği türüne göre düzenlemenize izin verir. Resimlere ve yazılı mesajlara ek olarak videolara veya Infographics’ye bakabilirsiniz.

Daha önce tartıştığım diğer araçlardan bazılarını kullanıyorsanız, Buzzsumo cephaneliğiniz için yararlı bir katkı olabilir.

Ayda 99 $ ile 300 $ arasında değişen planlardan birini seçebilirsiniz. Tüm planlar 7 günlük ücretsiz deneme sürümüyle gelir ve yıllık faturalandırmaya kaydolursanız% 20 indirim alırsınız.

Sprout Social

Tüm sosyal medya profillerinizi yönetmek için tek bir yer arıyorsanız, Sprout Social başka bir tercihtir.

image5 6

Bu platform, tüm sosyal yayınlarınızı taslak, depolamanız ve sıraya almanızı gerçekten kolaylaştırır. Takviminizden organize edilen ve programınızın görsel bir sunumunu sunan her şeyi görebilirsiniz.

Gösterge paneli, yazılarınızın nasıl çalıştığını izlemenize de yardımcı olur. Tüm metrikleri platform veya yayına göre görüntüleyeceksiniz.

Sosyal medya kampanyalarınızda birlikte çalışan birkaç ekibiniz varsa, Sprout Social sizin için harika bir seçenek. Görevleri devretmek ve yayınlanmadan önce yayınları kimin onaylayacağını seçmek kolaydır.

Sprout Social ayrıca, tüm iletilerinize takipçi olarak yanıt vermenize yardımcı olur. Bu mesajları görmek için Facebook, Twitter, Instagram veya diğer profillerinize bireysel olarak giriş yapmanız gerekmeyecek.

Bu, hangi platformda oturum açtığınıza bağlı olarak yanıt vermektense, organize olmanıza ve aldıkları sıraya göre iletilere yanıt vermenize yardımcı olur.

Sprout Social, hashtag’leri ve anahtar kelimeleri izlemenize yardımcı olan özelliklere sahiptir. Şirketinizin sahip olduğu belirli anahtar kelimelerin hacminin payını görebilirsiniz.

Ayrıca, müşteri ilişkilerinizi oluşturmak ve yönetmek için özel olarak tasarlanmış özelliklere de erişebileceksiniz.

Ekibinizin üyeleri, farklı müşterileriniz ve sosyal medya profilleriniz hakkında geçmişinize dayanarak notlar alabilir ve onlarla iletişim kurabilir.

Aynı müşteri sizinle birden fazla platform kullanarak birden fazla kez iletişim kuruyorsa, tüm bilgileri tek bir yerde düzgün bir şekilde organize edilecektir.

Oktopost

Oktopost , şu ana kadar tartıştığım diğer araçlardan farklıdır çünkü özellikle B2B şirketleri için tasarlanmıştır.

image2 6

B2B pazarlamacıları, B2C şirketlerinin yaptığı gibi sosyal medyayı da kullanmazlar. Her gönderiden çıkmaya çalıştıkları etkileşim ve yanıt türü farklıdır.

B2B pazarlamacıları, lider kuşak stratejilerinin kalitesine güçlü bir vurgu yaptı.

İşletmenize ve sektörünüze bağlı olarak, markanızı yüz binlerce sosyal medya profiline maruz bırakmanız gerekmeyebilir. Bazen, bir iş için son derece kârlı olmak için yılda sadece bir avuç yeni müşteri yeterlidir.

Oktopost mükemmeldir çünkü B2B işletmelerinin kitlelerine ulaşmak için doğru sosyal platformları etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamalarına yardımcı olur.

Yine de, bahsettiğim diğer seçeneklerle birlikte aldığınız otomasyon, zamanlama ve yönetim ile aynı avantajları elde edersiniz, ancak analitikleri bir B2B işine yönlendirirsiniz.

Sonuç

Her sektördeki tüm işletmeler için etkili sosyal medya yönetimi şarttır.

Bunu yaparken zamanınızı akıllıca kullandığınızdan emin olmanız yeterlidir.

Yukarıda özetlediğim araçlar harika çünkü tüm hesaplarınızı tek bir platformda yönetebilirsiniz. Tüm zaman gönderimlerinizi harcamak yerine, içeriğinizi otomatik olarak yayınlanmak üzere planlayabilirsiniz.

Burada herkese bir şey eklemeye çalıştım.

Bir ekiple birden fazla sosyal medya profili üzerinde çalışıyorsanız, Hootsuite veya Sprout Social gibi platformları düşünmek isteyebilirsiniz.

Öncelikle bir mobil uygulamadan çalışmak isteyenler için, Buffer muhtemelen en iyi bahistir.

Sosyal etkileyicilere ve rakip analizine öncelik veren şirketler, sosyal medya pazarlama ihtiyaçları için Buzzsumo’yu kullanabilir.

Bir ton yeni içerik barındırmayan daha küçük işletmeler, MeetEdgar gibi bir araca yaslanmalıdır.

B2B sosyal medya pazarlama yönetimi için Oktopost’u öneriyorum.

Hangi platformu seçeceğinize karar verirseniz, çok daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olacağından eminim ki daha verimli olabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama kampanyalarınızı yönetmek için zaman tasarrufu sağlamak için işletmeniz hangi araçları kullanıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Windows Hello nedir?, Windows Hello kullanımı, Windows Hello ayarları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu