Güncel

Google Benim İşletmem doğrulama kodu gelmiyor – Çözümü

Google My Business yani Benim İşletmem hesabınızın 14 gün içinde posta gelmiyor ise bu yazımız tam size göre.

Google My Business (Google Benim İşletmem) kaydını güzelce tamamladınız ama bir eksikten dolayı tamamlayamadınız. Size 14 gün içerisinde geleceği mesajı karşıladı. Fakat 14 gün değil 2 ay geçmesine rağmen henüz kod veya pin falan gelmedi değil mi? Bu yazımda sizlere nasıl Google My Business (Google Benim İşletmem) hesabınızı aktif edebileceğinizi anlatacağım.

Google My Business (Google Benim İşletmem) Nedir?

Google My Business, işletmelerin aramalarına göre kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunmasını sağlayan bir Google tarafından sunulan ücretsiz bir platformdur. Firmaların, kullanıcıların arama sonuçlarına göre haritalar gibi servislerde ortaya çıkmasını sağlar. Bu sayede internet dünyasında şirketlerin bilgileri, epostaları ve iletişim bilgileri gibi alanların da görüntülenmesini sağlar.

Ücretsiz olması gibi birçok özelliği de beraberinde barındıran Google Benim İşletmem Yerel SEO açısından başarı sağlamak için araç üzerinde oluşturacağınız hesabın mutlaka optimize edilmesi gerekir.

Bilgileri eksiksiz tamamlayın

Firmanızın veya şirketinizin bütün bilgilerini eksiksiz doldurun. Hatta açıklama kısmını düzgün girmeyi kullanıcıların neler aradığını belirtecek şekilde girin. Özellikle resim fazladan ekleyin.

Şuna dikkat edin yetişkin kategorideki işletmelerin onaylanması biraz uzun sürüyor.

Google Benim İşletmem

Google My Business (Google Benim İşletmem) Hesabı Doğrularım?

Google My Business (Google Benim İşletmem) hesabınızı oluşturduktan sonra gerekli bilgileri doldurun. Eğer şirketinize ait bir sabit telefonunuz var ise Google tarafından aranabilir sesli olarak kod alabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak da eğer posta kodunuz 14 gün içerisinde gelmedi ise Google My Business Panelinize girin daha sonrasında sol kısımda yer alan destek bölümüne tıklayınız. Sağ tarafta açıklan kutucukta en alt kısma geliniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İnstagram web üzerinden fotoğraf paylaşma

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Linkine tıklayarak doğrulama seçeneğini işaretleyiniz. En az 14 gün önce başvuru yaptım 2.seçenek olarak bu kutucuğu işaretleyin. En altta bizimle iletişime geç linkine tıklayınız. Burada ki bilgileri eksiksiz olarak doldurup yolladığınız da ortalama 24 saat içerisinde dönüş sağlayacaklardır.

Bununla beraber google’a destek atmanızı öneririm. Mail olarak destek attığınızda sizi arayarak sorunun ne olduğunu öğreniyorlar ve doğru olarak anlattığınızda sizi işletmem hesabınıza kaydınızı tamamlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu