DuyurularGenel

Google çok yakında Analytics’de arayüzün değişeceğini duyurdu

Google Analytic google tarafından kullanıcılara yeni bir arayüzün yenileyeceğini ve bu konuda açıklamalarda bulundu.

Google bu konu hakkında kendi web sitesi üzerinden de detaylı bir şekilde açıklamalarda bulunsada biz bu konudan biraz bahsedelim.

Google analytic diyince aklımıza web sitelerimizin analitik raporunu kolaylıkla görmemizi hatta bu konuda da detaylı bir şekilde görmemizi sağlıyor. Bu web site sayesinde rapor alabilir hatta web sitenizin nerelerden hit a
aldığını görebilirsiniz. Ana sayfasında genellikle web sitenizin gene bir arama trafiği konusunda genel bakış adında sekme bulunarak giriş yapan tüm kullanıcılarının sayılaryeını grafik olarak görebilirsiniz.
Gerçek zamanlı sekmesinde ise şuanda web sitenize giriş yapan kullanıcıları görebilirsiniz.
Kitle kısmından ise web sitenize bir tarih belirleyerek o tarih aralığında web sitenize giren ziyaretçileri görebilirsiniz hatta hangi dilden giriş yaptıklarınıda öğrenebilirsiniz.

Ne gibi Yenilikler Geldi!

Şöyle bir göz attıktan sonra yaptığım analizlere göre web sitesini daha sade ve kullanışlı hale getirmişler.Grafikleri konusunda da göze batmayan renkleri seçerek kullanıcının daha ferah çalışmasını sağlamışlar. Ve aynı zamanda bir blog havası vererek 3 column olacak şekilde yer almış ve bu sayede menüleri kısaltarak kolaylık getirmişler.

Google üzerinden daha fazla detay öğrenmek isteyenlere https://analytics.googleblog.com/2017/04/effortless-analytics-new-google.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Sadakatsiz'de büyük intikam! Asya, Volkan'ın videosuyla Gönül'ü tehdit etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu