Güncel

Google Fotoğraflar Artık Web Tabanlı Kullanılabilecek!

Google Photos, artık yalnızca telefonunuz değil Chrome üzerinden de kullanılabilecek. Bu yeni uygulama her ne kadar yeteri kadar gelişmemiş olsa da bir çok konuda kolaylık sağlıyor.

Artık Android ve masaüstü cihazlar için Chrome’a web uygulamaları yüklenebildiğinden, ilerleyen zamanlarda birçok uygulamanın web üzerinden çalıştırılabileceğini göreceğiz. Progressive Web Apps (PWA) yani mobil uygulama sürümüne benzetilmiş online sayfalar olarak da bilinen bu yeni versiyonlar, Google Maps Go’da karşımıza çıkmıştı. Bunun yeni örneği ise Google Photos oldu.

1dd9c0128d34cb66504667a8ed428761c2c55e66

Artık Google Fotoğraflar sitesi bir PWA sayfasına dönüştürüldü ve Android cihazlarda ana ekrana eklenebiliyor. Ayrıca Chrome yüklü cihazlarda yine masaüstüne mobil uygulama şeklinde kısa yol atılabiliyor. Chrome 67 sürümünden sonrası ile yapılabilen PWA sayfaları çalıştırmak için ise el ile etkinleştirme yapılması gerekebiliyor. Bunun için sol üst köşe de bulunan üst üste üç nokta işaretini tıklayarak “Install Google Photos” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

2e18f7f94b64deae4c2dfb7f7a30de26923ee26d

Bu yeni geliştirme şimdilik push bildirimler ya da çevrimdışı desteği gibi özelliklere sahip değil fakat ilerleyen zamanlarda bu yenilikleri de alacaktır.

e0265516d4f2696cafd9834ccf4f8cd3c59925c3

Google Fotoğraflar’ın online uygulaması resimlerinizi otomatik olarak çekmemekle birlikte resimleri yüklemek için yine uygulamanın kendisini kullanmanız gerektiğini ekleyelim. Google Fotoğraflar’ın PWD desteğine eklenmesi gereken paylaşma özelliği, otomatik yüklemeler gibi ekstra özelliklerin kısa bir süre sonra uygulama içinde ki yerini almasını temenni ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   #TurkeyWillPrevail etiketi TT oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu