Güncel

Google GIF özelliğini tenor’u sunuyor

Akıllı telefonunuzun klavyesinin arkasında veya Facebook Messenger dahil olmak üzere anlık mesajlaşma cihazınızın GIF seçiminde sıklıkla Tenor'un teknolojisi gizlidir.

Akıllı telefonunuzun klavyesinin arkasında veya Facebook Messenger dahil olmak üzere anlık mesajlaşma cihazınızın GIF seçiminde sıklıkla Tenor’un teknolojisi gizlidir. Şirket, kendisini GIF’in bir arama motoru olarak konumlandırmayı da başarı ile sürdürüyor: ayda 12 milyar arama var. Ekonomik modeli orijinaldir: Tenor, sponsorlu GIF’lerin araştırmasının sonucunu ekler.

GIF’ler bolca

GIF, bilginin hızlı ve kolay bir şekilde iletilmesi için bir yoldur – etkileşim, kullanıcılar arasında yüksektir ve reklam verenler de bu türden mesajlara düşkünlerdir. Google Images’daki mühendislik direktörü Cathy Edwards, ” İçeriğinin geniş kütüphanesiyle Tenor doğru zamanda doğru GIF’i bulabilir, böylece ruh haliniz için doğru olanı bulabilirsiniz .”

Tenor’un teknolojisi, Google Görseller’in GIF’leri daha etkili bir şekilde sunmasını sağlayacak ve Google’ın alternatif akıllı telefon klavyesi olan Gboard ile de entegre olacak. Şirket kendi adıyla faaliyetine devam edecek, ancak yeni sahibi sadece hizmetin geliştirilmesine değil, aynı zamanda sadece ticari değil, aynı zamanda içerik sağlamaya da yeni ortaklar bulmak için yatırım yapmayı planlıyor.

Bu pazarda tenor yalnız değil. GIF’e kendi klavyesini de sunan Giphy ve her gün 300 milyon aktif kullanıcısına borçlu olduğu açıktır. Hizmetleri çoğunlukla içerik oluşturucular için tasarlanan Gfycat, her ay 130 milyon aktif kullanıcıya sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Deadpool Ressam Bob'un yerine geçti resim çizdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu