Güncel

Google görsellerden artık resim indirilemeyecek

Google yeni yaptığı güncelleme ile artık google görsellerden resime bakıp resmi görüntülenemeyecek.

Google görsellerden herhangi birşey aradığınızda ve beğendiğiniz fotoğraf google aramalarında çıkıyor ise sizin içi bu kötü haber demektir. Google yeni yaptığı güncelleme ile google görsellerinden arama yaptığınızda sizi resmi görüntülenizi engelliyor ve resimlerin altında ‘Görseller telif hakkına tabi olabilir’ yazısı beliriyor.

Bu durumdan grafiklerler ve görseller ile çalışanlara bu durum üzücü haber gibi gelsede bazı bulunan yöntemlerle fotoğraflar alınabiliyor.

Google Görsellerden Resim indirme

Google görsellerden beğendiğiniz bir resmi kolay indirebilmek için 1. yöntem olan resmin üzerine gelinip Resmi Yeni Sekme’de aç dediğinizde resmin orijinal boyutta yan sekmede açılacağını görürsünüz. Bu açılan sekmede resmi sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek de indirebilirsiniz.

2. Yöntem ise kodlama bilenler için oldukça rahat bir yöntem

Açılan resmi indiremediğinizde veya büyük bir boyutta indirmek istediğinizde resmin kaynağı olan web sitesine giriş yapıp resmi bulmak. Daha sonra resmi incele diyerek açılan html kodlamalarında resmin kaynağını bulup gerekli upload klasörünün içinden almak.

Veya google değilde yandex gibi diğer arama motorlarını kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Yazdığınız yazıların hepsini bir sayfada gösterin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu