Genel

Google News Geçersiz İstek Hatası – Kesin Çözü

Google news başvurusu yaparken kullanıcıdan form doldurmasını istiyor. Ve kullanıcılar doldurulan yerleri onaylarken Geçersiz istek. Bölüm/kaynak alanlarınızın eşleştiğinden ve zorunlu alanların mevcut olduğundan emin olun hatası alıyorlar. İşte çözüm.

Geçersiz istek. Bölüm/kaynak alanlarınızın eşleştiğinden ve zorunlu alanların mevcut olduğundan emin olun hatası, Geçersiz istek. Bölüm/kaynak alanlarınızın eşleştiğinden ve zorunlu alanların mevcut olduğundan emin olun hata çözümü…

Google kendi haberlerini toplamak için kendine ait news adında bir platform mevcut. Bu newse giren haber siteleri de diğer sitelere göre daha fazla ön plana çıkma şansı yakalıyorlar. Kullanıcılar newse kaydolurken google tarafından bir kayıt formu doldurmalarını ister. Bu istekler arasında sitenin tanıtımın, hangi şehire bağlı olduğu gibi seçenekler sorar. Ve seçenek sonrasında onay için sizden tamamlamanız için onaylamanız istenir. Tam onaya bastığınız sırada ekranda “Geçersiz istek. Bölüm/kaynak alanlarınızın eşleştiğinden ve zorunlu alanların mevcut olduğundan emin olun.”  hatası ile karşılaşırlar. Aslında bu hatanın çözümü çok kolaydır.

Bu adımları izlediğiniz takdirde hata yapmadan formu doldurma şansı yakalarsınız.

Google sizden kategorilerin linkini istiyor ve sizde doğal olarak web sitenizde bulunan kategorilerin linkini kopyalayıp yapıştırıyosunuz. siteadi.com/kategoriler diye link yapıştırıyorsunuz.

Ve diğer linklerede www.siteadi.com olarak kopyalama yapıyorsunuz. Bu şekilde yaparsanız Geçersiz istek. Bölüm/kaynak alanlarınızın eşleştiğinden ve zorunlu alanların mevcut olduğundan emin olun hatasını verecektir.

Siz nasıl link verdiyseniz yani www olmadan veya www koyduysanız aynı şekilde koymalısınız. Çözüm bu kadar basit iyi şanslar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI - 14 ŞUBAT MESAJLARI ROMANTİK SÖZLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu