Grafik Tasarım

Haber manşet görselinde kullanılan fontlar (Font Listesi)

Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrara yazı yazmaya karar verdim. Bir önceki blog yazımda haber manşet resim yapımını anlatmıştım. Dilim döndüğünce de bu yazıda haber manşet görseli yaparken kullanılan fontları yazacağım.

Haber manşeti tasarlarken genelde bazı internet sitelerinde bulunan manşet görsellerine benzetmeye çalışırız ve asıl görselden çok görsele yazılan yazı önemlidir.

Üstte bulunan manşet resimleri kullanmak son zamanda daha da popüler haline geldi. Net cümleler kalın harflerle, ünvanlarda genelde küçük punto dediğimiz font kullanılarak görsel çalışma yapılıyor.

Çalıştığım bir kaç internet sitesinde manşetler düzenlerken genelde ilk başlarda fontları keşfetmeden önce arial black çok hoşuma gidiyordu. Şimdi diğer manşet görselleri gördükçe başka fontlar aramaya başladım.

  • Gotham Ailesi

Gotham bütün fontların en iyisi diyebilirim. Kalın fontundan en incesine kadar hepsi mükemmel bir fonttur. İlk kullandığım font gotham fontudur.

Tabi daha sonra farklı tasarımlar yeni fontlar gördükçe canım çekmedi değil ama burada size ne iyi tasarımı çıkartacak fontları söylemek mcburiyetindeyim.

  • Neo Sans Ailesi

Neo Sans ailesi de font olarak çok iyidir. Manşet görsellerinizde en güzel detaylarıda bu fontla verebilirsiniz.

Ben şuan bu fontu kullanıyorum ve en çarpıcı kelimeleri kalın yazarak tasarlıyorum.

  • Painter Personal Use Only

Eğer ben düz yazıdan sıkıldım birazda şöyle şekilli yazayım aynı el yazısı gibi olsun diyorsanız Painter benim tercihimdir.

Tai bu fontları kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz ama manşet görselleri tasarlarken bundan iyi şamda kayısı diyebilirim.

Manşet haber görseli tasarlarken;

Ünvan veya açıklama olarak ince yazı tipi,

Çarpıcı kelimelerde de kalın bir font kullanmalısınız.

O zaman yaptığınız haber manşet görselini sizde beğeniceksiniz ve okuyucuyada haberi okutturma fırsatı yakalayacaksınızda.

Eğer önermek istediğiniz fontlar var ise yorum yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Photoshop arkaplan zemin rengini değiştirme - Çözüm!

Start Up

Blogofis kurucusu ve düzenleyicisi. Tüm medya ve makalelere bildiklerimizi ekliyoruz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


hack forum hack forum shell sitesi recovery shell alfa shell recovery shell Mirror Zone cisco nedir instagram takipci hilesi instagram takipci satin al sosyal medya paneli smm bayi sistemi smm script satisi smm bayilik paneli Sosyal medya bayilik paneli bebeklerde pişik tedavisi beden sağlığı

cami halısı cami halıları cami halısı cami halıları cami halısı cami halıları Cami Halısı Cami Süpürgeleri Cami Süpürgesi

palyaço kiralama balon süsleme masa sandalye kiralama şark köşesi şark odası yörük çadır katı meyve sıkacağı meyve sıkacağı düğün orkestrası düğün orkestrası istanbul no touch lazer wso shell indoxploit shell

Evden Eve Nakliyat Ucuz evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat istanbul evden eve nakliyat ofis taşıma yurtiçi evden eve nakliyat
ücretsiz hosting kurumsal hosting resseler hosting ucuz hosting sanal sunucu vds sanal sunucu vps sanal sunucu
çiğköfte bayilik çiğköfte bayilik paketi Çiğ Köfte Bayilik Kurulum Paketi

grafik tasarım sosyal medya yönetimi website tasarım

prefabrik prefabrik ev prefabrik ev fiyatları
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker