Oyun

Hayday android çiftlik oyunu incelemesi

Android çiftlik oyunlarına meraklı iseniz hayday oyunu tam size göre…

Bu makalemde benimde sürekli oynadığım ve en az 1 saat vakit geçirdiğim hayday çiftlik oyunun incelemesini yapacağım.

Böyle stratejik, kendi dünyanızı kurmaya yönelik oyunlar oynuyorsanız, google play uygulamasından bir çok oyun bulabilirsiniz. Fakat oyunların bazıları oyun görsellerindeki gibi bazen oynadığımızda çıkmayabiliyor.

HAYDAY NASIL OYNANIYOR?

Hayday Android çiftlik oyununda, size oyun sürekli velel atlamanız gerektiğini zorunlu kılıyor. Çünkü level atladğınızda oyunda bir çok özelliğinde kilidini açmış oluyorsunuz. Oyunun başlangıcında size ekinler ekmenizi ve bu ekinlerinizi biçmenizi söylüyor.

Ekinleri biçtikçe sürekli rp dediğimiz oyunun yıldız kısımları arttıyor. Bu yıldızları topladıkça da level atlayarak kiliyleri açmış oluyorsunuz. Her seviyede tarla, çiftlik hayvanları veya satılan kısımdaki malzeme ve ekinler açılıyor.

hayday çiftlik

Hayday çiftlik Oyununda sizi takım kurmanızı veya takıma katılmanızı sağlıyor ve takımlarda size yardım edecek üyeler bulunmakta. Her üyeden yardım alabilir ürünlerinizin satılması için istek yapabilirsiniz.

Ürünler çoğaldıkça onları türetebilirsiniz, örneği domates ektiniz bunun 10 tanesini kızarmış domates olarak fırında pişiripde satabilirsiniz.

Her ürünün kendine ait fırın veya dikim için dikim makinesi mevcut. Ürünlerinizi burada değerlendirebilirsiniz.

Yukarıda satabilirsiniz diye ibare kullandım. Evet ürünlerinizi marketinizde satabilirsiniz. Hemde bu ürünleri tüm dünya görüyor. Oyunda posta denilen bir gazete mevcut. Bu gazete kimin hangi ürünü ilan verdiğini görebilirsiniz. Hatta bazı ürünler varki bulmakta zorlanırsınız fakat bu gazete o ürünler satılıyor.

Ürünleri almakta hızlı olmalısınız, dediğim gibi tüm dünyanın o üründen haberi var.

Hayday oyunu eksileri

-Oyunda yer açmak çok zor istedikleri malzemeleri her yerde bulamıyorsunuz. Bazen elmas ile almak zorunda kalıyorsunuz.
-Ürünlerin yapım ve biçme süreleri çok uzun biraz daha kısılabilir.
-Her seviyede açılan kilitler, açmak için illa seviye geçmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   PES 2019 çıkış tarihi ve fiyatı, sistem gereksinimleri

hayday çiftlik oyunu

OYUNUN ÖZELLİKLERİ

Gelmiş geçmiş en güzel çiftçilik oyunu, cep telefonlarının ve tabletlerin vazgeçilmezi olan Hay Day’e hoş geldin. Tam tamına 122 farklı ülkede en çok oynanan oyun olan Hay Day’i tamamen ücretsiz oynayabilirsin.

Burada topraklar çok verimli, komşular yardımsever ve hayvanlar da pek bir neşeli ve esprili! Burası çok özel bir yer. Yağmur yağmaz, kervan geçmez ama ekinler de ölmez. He bir de dünyanın en tatlı ve komik hayvanları buradadır.

~~~~~~~~~
ÖZELLİKLER
~~~~~~~~~~
♥ Kendine ait özel bir çiftlik yarat
♥ Komşularınla ve arkadaşlarınla ticaret yap
♥ Siparişleri kamyonla ve hatta gemiyle gönder
♥ İskeleni tamir et ve açık sularda balıklar avla
♥ Kendine özel bir dünya yarat ve herkesi kendine hayran bırak

OYUNDAN BAZI YORUMLAR

Oyun çok güzel. Zaten supercell in oyunları hep çok güzel oluyor. Yalnız bir sorun var! TP ler çook zor kazanılıyor. Yani çok zor seviye geçiyorsun. Seviye geçmenin nedenleri olabilir.

Mesala arkaşın bir mahalle kurdu. Sen 29. Seviyesin ( ben 31.Seviyeyim) ama arkadaşının mahallesinden biri 32 yaptı…

 

Bence çoook güzel bir oyun yüklemenizi tavsiye ederim zaten bence supercell in oyunları hep çoook güzel oluyor bu yüzden ben çook beyendim ve her gün girip oynuyorum ve bazen kendi çiftliğinde hediye kutular oluyor bunların içinden elmes, süs, yem, buğday vb. şeyler çıkıyor ve buda bence oyunu daha …
Son güncellemeden sonra oyun mahvoldu, sürekli olarak hata verip kendini kapatıyor, gazetede ki herkesin ismi yok silindi , mahalle konuşmaları görünmüyor, ağılda ki ürünler bir anda kayboluyor, durup dururken elmaslar eksiliyor, oyun size bir veriyor beş çalıyor, yıllardır elmas lar çalınıyor ve b…
Oyun güzel düzelmesi gereken bir çok şey var. 1.tp toplamak gittikçe zorlaşıyor. 2.ciftlikde yükseltme malzemeleri,genişletme malzemeleri bulmak zorlasiyor. 3.hayvansal ürünlere telabat artıyor her seviye atladıkça-.ornegin-66ci seviyede yeni ürünler hazırlayan cihazlarda yetmiyor bu hayvan sayindan…
Bu oyun genellikle çok güzel ben bu oyunu her gün oynaya oynaya level atladım bu oyunu sevmiyende bi değişiklik var demektir yani bu oyunu herkese tavsiye ederim ilk başta kolay ama ileriye doğru zorlaşıyo ama zorlaşınca daha da eğlenceli oluyo bu oyun mükemmel bidaha söylüyorum oyunu oynayın bi den…
4 yıldır oynuyorum . Son güncellemeden sonra oyuna giremiyorum . Ne yapmam lazım . Yardımcı olur musunuz , lütfen .bu oyunu çok ama çok seviyorum hayalimdeki evim çifliğim gerçek dünyadaki kötülüklerden uzak çok güzel oyun tek istediğim oyunda kendi karekterlerimizin olması ve evin içinde yatıp kalk…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu