Dikkatinizi Çekebilir

Her ortamda yaptığımız 5 garip hareketler

Yapılan her olaydan sonra neden yaptım?, Yapmalımıyım?, Acaba yapsam birşey olur mu? sorularını kendi kendimize sorarak cevap bulmaya çalışırız. Fakat soruları sorsakda yinede aynı hareketleri yapmaktanda vazgeçmeyiz. Özellikle yaptığımız hareketleri yaparken birşey olur mu? Yapmalımıyım diyerek süreli tekrarlarız. Ve yaptığımızda da neden yaptım acaba veya etrafımızı kontrol ederek pot kırdık mı diyerek kontrol ederiz.

1- Kalabalık ortamda tuvlete gidememek
Akrabalar ile gelinen kalabalık bir ortamda tamda muhabbetin ortasında sizde dahil olmuş otururken birden tuvalateniz gelir ya. Off ne biçim bir durum anlatılmaz. Tuvalet ihtiyacımız geldi ama bir dakika. Acaba kalksammı?, Kalktım gelebilir miyim?, Acaba gözler bende olur mu? gibisinden bir çok sorular başlar.

2- Partnerin yanında birşey alamamak
Partnerinizle oturdunuz kafede takılıyorsunuz. Ama çekinmeler olur tabi. Ani hareketler yapmadan birşeyler yapmak istiyorsunuz ama rezil olma durumu veya gülünç bir şekilde duruma düşmemek için sürekli yavaş ve ciddi hareketlere takılırsınız. En basit peçeteye uzanmak almak ve gerekli pis yerleri silmek. Bu kadar basit görülebilir ama işin ciddiyeti farklı imd:9 gibi birşey bu.

3- Karşınızdaki sizi gaye almaması
Tam sövülecek bir durum ama kendizi ciddiye alıyosunuz. Kendinizi fark etmesini sağladığında bileo komik hareketleri kendinizi izleyerek görmelisiniz.Konuya dahil olma istemek lafa atlamak bunun cabası. Aslında konuya hakimsiniz ama karşınızdakinin dikkatini çekebilen bir konuya hakim değilsiniz demekki.

4- Otobüsde ayakta durmak
En cool hareket diyebiliriz. Öyle matrix hareketler şekiller falan. Erkek cinsiyetli bunu çok yapar. Otobüsdeyken kızları kesecem diye tutunmamalar sabit kalmalar falan. Ama işin sonu geri geri gelme ani düşme hareketleri ve toparlanma…

5- Tek başınıza kalabalık bir yerde yemek yemek
Lokanta girdiniz ve en ucra köşeyi seçtiniz. Yürüyorsunuz ama gözler sizde olduunuzu illaki hissetmişinizdir. Gidene kadar gerilimin dibidir inanın. Oturdunuz yemek yiyosunuz gözler yine sizde orda bile gerilim başlar ve hemen yiyip çıkma mantığı gelir. Ve kalıp gidersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın için yazılmış şiirler

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu