Grafik Tasarım

İşinize yarayacak 15 Illustrator eklentisi

Written by

Her yeni sürümü ile Adobe Illustrator güçlü vektör düzenleme yeteneklerini geliştiriyor. Ancak bu sizi tatmin etmek için yeterli değilse, şükürler olsun, zaman kazanmanıza ve tasarımınıza birazcık katmanıza yardımcı olacak çok sayıda üçüncü taraf eklentileri bulunmaktadır. İş akışınıza entegre etmenizi önerdiğimiz 15 Illustrator eklentisi. PS – Bazı kullanışlı Photoshop eklentileri arıyorsanız, bu makaleye göz atın.

1. Fontself

Fontself kolayca vektör yazı tipi oluşturmanıza olanak sağlar. Illustrator içindeki Fontself Maker paneline herhangi bir harf, simge veya sembolü sürükleyip bırakın, yeni fontunuzu kaydedin ve tadını çıkarın.

2. Illustrator için Gold Rush

Bu güçlü eklenti size şimdiye kadar isteyebileceğiniz tüm metalik, parıltılı ve folyo efektlerini verir. O parlak görüntüsünün altındayken Adobe Illustrator uygulamasında 174 örnek kullanmanızı sağlar.

3. VectorPress: Illustrator Press

Aranan vintage görünümden sonra, ancak sanat eserini vektörel bir biçimde saklamak mı istiyorsun? Illustrator için VectorPress, kaba mürekkep, yarı tonlu, sıkıntılı veya çakıllı görünümler saniyeler içinde uygulamanızı sağlar.

4. ChalkBox – Illustrator Eylemleri

İşte tasarımcılara gerçekçi bir tebeşir görünümü vermek için Illustrator için 7 Eylem seti. Logolar, tip, simgeler ve daha pek çok konuda çalışır. Ayrıca, arka plan olarak kullanabileceğiniz çok sayıda karartılmış karikatür arka planı da eklediler.

5. The Dot Shop – Illustrator Eylemleri

Retro pop sanat çağını, 15 adet özel alt ton baskı Eylemleri kümesiyle çoğaltın. Örneklerle birlikte bir hile sayfası içerir, böylece siz kendiniz yaratmadan önce ilham alabilirsiniz.

6. Illustrator için PosterPress

Tasarımınıza bu ince hazırlanmış Illustrator eklentisiyle eski zamanlı bir seyahat posteri veya klasik kartpostalın görünümünü verin. Başlamanıza yardımcı olacak harika eski seyahat fotoğrafları içerir.

7. Desen Stüdyosu

Aynı eski eskrim sınırlarını ve kalıplarını kullanmaktan bıktınız mı? Sonra bu güçlü eklentiyle kendinizinkini yapın. Dahil olan fırçalar, semboller, renk örnekleri ve herhangi bir sayıdaki rustik el yapımı kreasyonlar mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Logo için mock up indirin

8. Inkblock Illustrator Eylemleri

Yukarıdaki ChalkBox Eylemleri yapımcılarından, cafe logonuza veya butik bira etiketinize bu zarif dokusu eklemenize yardımcı olacak başka bir orijinal eklenti.

9. CraftType – 3 Boyutlu İmzalı Resim İşlemleri.

Güzelce hazırlanmış mağazanın evet dönemi işaretlerini beğenmeyen biriyseniz, bu eklenti ihtiyacınız olan şeydir. Hiçbir zaman, tipografinize 1920 yılının circa bir Brooklyn kasabı kasetinin sadık, elle boyanmış görünümünü verebilirsiniz.

10. Suluboya Fantasies Hızlı Stiller AI

Grunge ve klasik stiller her zaman gerekli değildir. Bakışınızı hafifletecek bir eklenti ister misiniz? Sonra bu müthiş suluboya stillerini kontrol edin. Kolay ve havadar.

11. Vintage Komik Basın – AI Eylemleri

Gökyüzünde! Bu bir kuş mu? Uçak mı? Hayır, bu güzel otantik çizgi roman Illustrator için Aksiyonlar. Sarmal, macenta ve cam göbeği katmanlarıyla tasarımlarınızı örtüşürler ve ikna edici bir ofset baskı görünümü elde edersiniz. Ayrıca, yarı tonlu varyasyonlar, 3B gölge ve metin anahat efektleri de dahildir.

12. Mürekkep Baskı – Illustrator Eylemleri

Pahalı mürekkep pullarının oluşmasını rahatsız etmeyin. Bu kusurlu mürekkep çizgileri eylemleri işi yarım saat içinde yapacaktır.

13. İLGİ FORMU İÇİN 300+ REAL İŞARETLEYİCİ

Süper yüksek çözünürlükte taranarak vektör düzenleme zevkiniz için temizlenen bu, bir sonraki tasarımınızda kullanmak için 300’den fazla ultra gerçekçi markör fırçanın bir derlemesidir.

14. Dragstrip | Illustrator Fırça Kiti

Orada Illustrator fırçaları eksikliği yok. Ancak bunların çoğu, bunların güzel kalitesiyle uyuşmuyor. Ünlü sanatçı Von Glitchka’nın yarattığı gerçek elle boyanmış fırça vuruşlarının görünümü için neredeyse abartılı bir eşleşme.

15. El yapımı linolyum fırçalar

Guerilla Craft’daki çocuklar bu güzel hazırlanmış eklentiyle pitoresk retro linocut’ların görünümünü yeniden oluşturun.

Kaynak: https://creativemarket.com/blog/15-illustrator-plugins-that-will-blow-your-mind?utm_source=social&utm_medium=blogposts&utm_campaign=ownedsocial

About the author

Leave a Comment