Donanım

Kablosuz kulaklıklar, teknolojideki her şeyden daha hızlı gelişiyor

USB-C, sesli asistanlar ve daha iyi pillerle donatılmış olan 2018'in kablosuz kulaklıkları 2017'nin poposuna basıyor

USB-C, sesli asistanlar ve daha iyi pillerle donatılmış olan 2018’in kablosuz kulaklıkları 2017’nin poposuna basıyor

Yeni kablosuz kulaklıklar için pazarda iseniz, IFA 2018 sizin için mutlak bir muamele olmuştur. Öte yandan, bir çift aldın, iyi … bu çok üzücü bir okuma olacak. Bu yıl Berlin’deki IFA’da, kulaklık üreticileri, kablosuz ses piyasasını birkaç gün öncesine göre çok daha heyecanlı hale getiren anlamlı, somut ve keyifli gelişmelerden oluşan bir lige getirdi. Her yeni değişimi sırayla alalım.

USB-C YENI ŞARJ STANDARDIDIR
Yazımı takip eden herkes, bu değişikliğin geciktiğini düşünüyorum . Aylar boyunca, kulaklık üreticileriyle zaman geçirebilmek için akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların çoğunluğu USB-C üzerinden şarj oluyorlardı, ama çoğu, amiralleri ve güncelliğini yitirmiş MicroUSB standardını korurken amiral modellerini güncellemeye devam ediyor. Artık. IFA’da karşılaştığım her yeni kablosuz kulaklık veya kulaklık çifti USB-C şarj bağlantı noktasına sahip. Herkesin baktığı piyasa verileri ne olursa olsun, sonunda yatırım yapmak için USB-C’ye yatırım yapıyor ve endüstri, Berlin Messe salonlarına USB-C-destekli kulaklıklar takarak hemen cevap verdi.

Sony’nin yeni 1000X M3’leri bu yıl şarj edilmek üzere USB-C’ye geçti ve daha önceki nesillere sahip olan arkadaşlarıma umutsuzluk içinde kafalarını bıraktılar. Bir USB-C şarj portunun olmaması, en iyi kablosuz kulaklıklar için daha önceki 1000X ödülünü vermediğim birkaç nedenden biriydi. Şimdi, Sony’yi yöneten ve Bowers & Wilkins’i mükemmel, USB-C-powered PX için nakit olarak teslim eden birçok kişi yeniden düşünmek zorunda kalacak. Bu noktayı abarttığımı düşünebilirsiniz, ancak tüm şarj cihazlarınızla uyumlu bir şarj cihazına sahip olmanın rahatlığı, bir kez denediğinizde geri çekileceğinizden keyif alacağınız bir şeydir.

Sony’nin yanı sıra Sennheiser USB-C’yi ilk gerçek kablosuz kulaklıklarına, Momentum True Wireless’a ekledi ve Beyerdynamic, tüm yeni Byrd kulaklıkları ve USB-C ile Lagoon kulaklıkları ile donatıldı . İtiraf edeceğim ki, Audio-Technica gibi ayakları MicroUSB ile sürüklerken, azınlıkta gittikçe artıyor. Bu haftadan itibaren amiral gemisi kablosuz kulaklıkların tümü standart bir beklenti olarak USB-C’ye sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ford Focus, Trump'ın ticaret savaşı nedeniyle ABD'de bitti

HER KULAKLIK SETI ARTIK BIR SES ASISTANI TETIKLEYICISINE SAHIP
Bose’nin geçen sene QC35 II’lere öncülük ettiği, tercih edilen ses asistanını başlatmak için özel bir düğmeye sahip olduğu ek özellik, bu yıl IFA’da yaygınlaştı. Sony’nin 1000X’lerinde bir Google Asistan tetiği, Sennheiser’ın Momentum True Wireless da var ve Beyerdynamic Lagoon da var. iPhone kullanıcıları Siri ile konuşmak için aynı işlevi kullanmayı seçebilir. Bu üç çift kulaklığa geri dönmeye devam etmemin bir kazası yok: Bana göre, kablosuz kulaklıkların yakın geleceği için birleşik ve son derece tutarlı bir vizyonu temsil ediyorlar. Bunlar, IFA 2018’i bu ürün kategorisi için böyle bir kilometre taşı yapan tüm iyi malzemeleri içerir.4

Sıkıca entegre bir ses asistanının, tüketici sınıfı kulaklıkların geleceğinin önemli bir bileşeni olacağına inanıyorum. Başlangıçta akıllı telefonunuzun basit bir bağlantısı olacak, şimdi olduğu gibi, ama zamanla daha fazla şirketin kulaklıklarda gerekli işlemleri yapmaya çalışacağını ve akıllı saatler gibi otonom bir şekilde akıllıca çalışacağını hayal ediyorum. evrimleşmiş.

PIL ÖMRÜ IYILEŞIYOR
Bu, listemdeki en önemli iyileştirmedir ve yine de en önemlisi olabilir. Sony’nin yeni 1000X’lerde aktif olarak 30 saatten fazla pil ömrü geçiyor ve Beyerdynamic’in Lagoon’u aynı modda 24 saat ile neredeyse eşleşiyor. Gürültü engellenirken Beyerdynamic’in kulaklıkları 46 saat sürüyor, Sony’nin ölümsüz olması ve USB-C konusundaki konuşmayı gereksiz hale getiriyor. Bu, teknoloji olgunlaşmasının ürünüdür. Sony aynı zamanda, birden çok kez daha etkili olması beklenen gürültü iptali için yeni bir özel çip eklemektedir. 1000X M3’lerin taktığınız anda sesi duyma şeklini duydum ve Sony’nin kutularının hem gürültü hem de gürültü azaltma verimliliğinde daha iyi olduğu konusunda eminim.

Sennheiser’ın 12 saatlik toplam pil ömrünün (bu durumda dört adet ekstra dört saatlik şarjlı tomurcuklarda dörtlü) Momentum True Wireless’da daha az anıtsal olduğunu düşünebilirsiniz, ancak giymek için çaba sarf etmeyen hafif bir tasarımdan çıkarılmışlardır. Her zaman daha fazla pil ömrü istediğimizi ve daha kalın tasarımlara tahammül edeceğimizi söylüyoruz , ancak Sennheiser, daha az özellikli, ancak daha ince tasarımlı ekstra ince telefonlarda paramızı nasıl harcadığımızı doğru bir şekilde dinledi ve ilk kablosuz kulaklıklarını mümkün olduğunca küçük hale getirdi. . Üstelik, oldukça iyi görünüyorlar ve 12 saatlik iyi bir müzik, 20 saatten fazla rahatsızlık ve vasat bir ses.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İnternetteki 101 En Faydalı Web Sitesi

Her durumda, daha büyük kulak üstü tasarımlar veya daha küçük kulak içi modeller olsun, her bir kablosuz kulaklık üretimi, pil ömrünü uzatmak için önemli adımlar atmaktadır. Akıllı telefon piyasası, 4G’nin ilk günlerinden bu yana çok hızlı bir gelişme kaydetti. Çoğu telefonun batarya ömrünü yitirdiği ve her yeni modelin önemli ilerlemeler kaydetme şansı olduğu ortaya çıktı. Şimdi, akıllı telefonlar birçok açıdan platolanmış durumda, biz hala ARM destekli dizüstü bilgisayarların genişletilmiş bataryaları ile ne kadar iyi olacağını görmek için bekliyoruz ve akıllı saatler onları ileriye taşımak için daha verimli yongaları bekliyor. Kulaklıklar, geliştirme döngüsünün en hızlı hareket eden bölümünde bulunan tüketici elektroniği kategorisidir.

AKILLI TASARIM
Tasarımcılara yeterli zaman ve yeterince deneme yapın ve gerçekten bir ürünü mükemmelleştirecekler. Sony’nin üçüncü nesil 1000X’leri bir kez daha bunun en önemli örneğidir. Bunlar, uzun süreler boyunca giymek için zaten süper rahat olan ilk iki 1000X’den büyük bir yeniden tasarım. Ama yeni baskı, iyi, sadece birkaç çentik kadar iyilikle. Artık daha da hafif, daha da kucağında, nazikçe, kibar bir ayar kulaklıkları. Verge New York ofisinde bulunan meslektaşlarım, onları benden önce denediler ve her biri çok sevindi (Sony’nin en son kulaklıklarının ne kadar rahat hissettiği ile bir, 1000X M2’lerin bir sahibi daha heyecanlıydı).

Yukarıda bahsettiğim gibi, Sennheiser’ın Momentum True Wireless ile doğru ticaret yaptıklarını görüyoruz, fakat konu genişliyor. Sadece birkaç sene öncesine geri dönersek, gerçekten kablosuz tomurcuklar devasa, çirkin, iyi bir bağlantıya sahip değildi ve abartılı bas ve tiz bir tiz gibi belirsiz bir karmaşa gibi geldi. Bu pek eski bir tarih değil, ama bugün buradayız, büyük pasif gürültü izolasyonu için olmasa bile giydiğini çabucak unutabileceğiniz bir çift düzgün tomurcuklara bakıyoruz. Ah evet, Momentum True Wireless da gürültüyü yalıtmada harikadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Huawei, 2018'in ilk yarısı için ekonomik sonuçları sunuyor

Tüm IFA 2018’in mutlak tasarım vurgulaması Beyerdynamic’in Lagoon’u ve durum LED’lerinin iki kulak kabının iç kısmına nasıl entegre edildiğini gösteriyor . Arkadan bakıldığında, bu tasarım tweak, kulaklıkların aynı anda daha serin ve daha bilgilendirici olmasını sağlar. Ve onları bir kez yerleştirdikten sonra, mükemmel bir görsel uyumluluk elde edersiniz, sizi ya da sizi uzun bir uçuşta oturan insanları rahatsız etmek için yanıp sönen mavi LED’leri göz ardı etmeyin.

2019’a baktığımızda, Qualcomm’un yeni nesil AptX Adaptive ses kodekleri etrafında inşa edilen ve kablosuz bağlantı sorunlarının üstesinden gelmek üzere tasarlanan yeni bir kablosuz Bluetooth kulaklık çeşidi var . Apple’ın yeni gürültü önleyici AirPod’ları ve “stüdyo kalitesinde” kulak üstü kulaklıklarını piyasaya sürdüğü söyleniyor .

Kablosuz kulaklık pazarının dinamizmi bariz bir itici güçle hareket ediyor: talep hızlı bir hızla artmaya devam ediyor ve bu nedenle arz – ve daha da önemlisi, tedarik edilen malların kalitesi – ayak uydurmaya çalışıyor. Şehirler daha fazla büyüdükçe, daha fazla insanın daha uzun süreler geçirdiği gibi, podcasting ağları kendi kendini idare eden işlere dönüştükçe, mümkün olan en iyi kablosuz kulaklıklar için arzu sadece artmaktadır. Ve teknoloji endüstrisi en iyi şekilde yanıt veriyor: önce kalite konusunda rekabet ederek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu