Sinema

Kiralık Aşk Dizisi Sezon1, Sezon2

Kiralık Aşk, başrollerini Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu'nun paylaştığı Star TV'nin 2015 yapımı romantik komedi dizisidir.

Konusu
Sezon 1

Abisi Serdar'ın borcu için para gerektiğinde kendisini bir aşk oyununda bulan Defne Topal (Elçin Sangu) adında genç bir kızın hikâyesidir. Defne anneannesi Türkan, kızkardeşi Esra ve ağabeyi Serdar ile birlikte yaşamakta ve garson olarak hayatını sürdürmektedir. Annesi ve babası Defne'yi ve kardeşlerini terketmiştir. Bir gün Defne'nin çalıştığı restorana gelen Ömer (Barış Arduç) adındaki iş adamı, yengesinin onun için düzenlediği buluşmadan kurtulmak için aniden Defne'yi öper. Defne ve Ömer'in bilmediği şey yengesi Neriman (Nergis Kumbasar)'ın orada olup öpüştüklerini görmesidir. Bu olaydan sonra Defne'nin hayatı değişir.

Neriman evlenmek ve sonra o adamı terk etmek şartıyla Defne'ye bir teklif ile gelir. Neriman 400.000 lira vermeye hazırdır ama Defne sadece 200.000 lira için anlaşır ve kardeşini kurtarmak için teklifi kabul edip gerekli parayı alır. Ömer İplikçi'nin asistanı olarak işe başlayan Defne, restoranda onu öpen adam olduğu gerçeğini onu görene kadar fark etmez. Artık anlaşmayı çoktan yapan Defne, işkolik Ömer ile 6 ay içinde evlenmeli ve sonrasında boşanmalıdır. Ömer'i kendisine aşık etmeye çalışırken Defne de Ömer'e aşık olur. Daha sonra Defne, Neriman'a 200.000 lirayı tekrar verir. Ömer ve Defne birbirini bu kadar severken evlenme kararı alırlar. Evlenecekleri gün Defne her şeyi Ömer'e anlatır.
Sezon 2

Defne her şeyi geride bırakıp yeni bir hayata yelken açar. Torunu ülkeyi terkettiği ve geri gelmeyeceğini düşündüğü için Hulusi Dede (Ferdi Merter) bütün mirasını Defne'ye bırakmaya karar verir ve bunu Neriman'a söyler. Bunu öğrenen Neriman, yeğeni olan ve İstanbul'a yeni gelen Pamir (Seçkin Özdemir) ile Defne'yi kendisine aşık etmesi için anlaşır. Bu sırada Ömer de Roma'da kendisine pek de yakıştıramadığı bir hayat kurar. Ömer'in en yakın arkadaşı olan Sinan, Ömer'in durumunu merak eder ve ondan habersiz Roma'ya gelir. Aşk ve gurur arasında hata yaptığını itiraf eden Ömer, Sinan'ın da isteğiyle İstanbul'a gelmeye karar verir. Alt katını kiraya verdikleri ofiste çalışan Defne'den habersiz olan Ömer, Defne ile uzun bir aradan sonra ilk defa karşılaşır ve olaylar Ömer, Defne, Pamir üçgeninde dönmeye başlar.
Oyuncular
Ana kadro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Netflix'ten telefonunuza, tabletinize veya PC'nize nasıl film indirilir?

    Elçin Sangu – Defne Topal
    Barış Arduç – Ömer İplikçi
    Salih Bademci – Sinan Karakaya
    Müjde Uzman – Seda Berensel (sezon 2)
    Seçkin Özdemir – Pamir Marden (sezon 2)
    Onur Büyüktopçu – Koray Sargın
    Sinem Öztürk – Yasemin Kayalar (sezon 1)
    Melisa Şenolsun – Sude İplikçi (sezon 1)

Yardımcı karakterler

    Nergis Kumbasar – Neriman İplikçi
    Levent Ülgen – Necmi İplikçi
    Ferdi Merter – Hulusi İplikçi
    Ayberk Atilla – Sadri Usta
    Devrim Yalçın – Deniz Tranba (konuk oyuncu)
    İsmail Karagöz – Şükrü
    Hande Ağaoğlu – Mine
    Hikmet Körmükçü – Türkan
    Melisa Giz Cengiz – Esra Topal
    Kerem Fırtına – İsmail
    Sanem Yeles – Nihan Topal
    Osman Akça – Serdar Topal
    Ragıp Gülen – Zübeyir Taşçalan
    Selin Uzal – Derya
    Gizem Denizci – Ayşegül (sezon 2)
    Elifcan Ongurlar – Fikret Gallo (konuk oyuncu)
    Simge Doğanlar – Ece (konuk oyuncu)
    Leyla Lydia Tuğutlu – İz (konuk oyuncu)
    Alya Gündüz – Lara (sezon 2)
    Özlem Gezgin – Nazlıcan (sezon 1)
    Ender Sakallı – Vedat (sezon 1)
    Barış Murat Yağcı – Eymen (konuk oyuncu)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu