Donanım

Kulaklıkla TV Nasıl Dinlenir?

Televizyonunuzun sesini çevrenizdeki herkesle paylaşmanız gerekmez. Altta verilen malzemeler ile kulaklıklarınızı televizyonunuza bağlamanın en kolay halini anlatacağız.

Televizyonunuzun sesini çevrenizdeki herkesle paylaşmanız gerekmez. Altta verilen malzemeler ile kulaklıklarınızı televizyonunuza bağlamanın en kolay halini anlatacağız.

Kulaklıklarla TV Nasıl Dinlenir?

Arkadaşlarınızla TV izlerken, TV’nizin hoparlörleri (veya daha iyisi, bir ses çubuğu ), herkesin neler olup bittiğini duymasına izin verir. Kendi başınıza TV izlediğinizde, o sesin etrafınızdaki herkesle paylaşılmasına gerek yoktur. Aslında, gece geç saatlerde televizyon izleyen tek kişi sizseniz, diğer önemli oda arkadaşlarınızı, çocuklarınızı veya komşularınızı rahatsız etmek istemezsiniz. Sessiz olmak istiyorsanız, hoparlörü susturup kapalı başlıklara güvenebilirsiniz, ancak daha iyi bir çözümümüz var: Kulaklık kullanın.

Kulaklıklar , çevrenizdeki herkesi rahatsız etmeden istediğiniz her şeyi dinlemenize izin verir. Muhtemelen müzik veya podcast dinlemek , hatta telefonunuzda veya bilgisayarınızda video izlemek için kullanıyorsunuz, ancak mobil cihazlarla veya PC’lerle sınırlı değilsiniz. Özel ses ve büyük ekranın birleşik avantajlarından faydalanmak için kulaklıklarınızı TV’nize bağlamanın çeşitli yolları vardır. Favori kulaklıklarınızı veya kulaklığınızı TV’nizle kullanmanın yolları.

Doğrudan Kablolu Bağlantı

Kulaklık tel
Bu, kulaklıklarınızı TV’nizle kullanmanın en doğrudan ve belirgin yoludur . Aynı zamanda en uygun. Televizyonunuzda 3,5 mm kulaklık jakı varsa, kablolu kulaklıklarınızı takın. TV’nizde 3,5 mm jak yoksa, RCA stereo çıkışları varsa, bir RCA-to-3.5mm adaptör edinin ve kulaklıklarınızı bu şekilde kullanın.

Burada bariz sorun, TV’nizden uzakta rahat bir mesafe dinlemek için gerçekten uzun bir kabloya ihtiyacınız olmasıdır. O tele sahip olsan bile, televizyona fiziksel olarak bağlandın. Kabloyu çekmemeye ya da yolculuğuna dikkat etmemeye dikkat etmelisiniz ve bununla çalışmak çok da keyifli değil. TV’niz size en yakın küçük bir ekran olmadıkça bu yöntemi gerçekten önermiyoruz ve hatta muhtemelen bunu yapmanın en iyi yolu değil.

Bir Amazon Fire TV Bluetoot

Toshiba Yangın TV Sürümü

medya video oynatıcınız veya Toshiba Fire TV Edition gibi Amazon’un Fire TV platformunu kullanan bir TV’niz varsa, yerleşik bir kablosuz seçeneğiniz vardır: Bluetooth. Yangın TV, oyun kontrol cihazları, klavyeler ve kulaklıklar gibi Bluetooth cihazlarına doğrudan bağlanabilir. Bu, en sevdiğiniz Bluetooth kulaklığınızı (veya sadece yakındaki TV’yi sadece yakındaki kulaklıkları tutmak istiyorsanız adanmış bir ikinci çift), tıpkı bir akıllı telefon gibi, Fire TV cihazınızla eşleştirebileceğiniz anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Tüm kablosuz ağların hacklenme riski var

Ana ekrandan, Ayarlar menüsüne gidin ve Denetleyiciler ve Bluetooth Aygıtları’nı seçin. Diğer Cihazlar’ı ve ardından Yeni Cihaz Ekle’yi seçin. Bluetooth kulaklığınızı eşleme moduna getirin ve ekranda belirdiğinde bunları seçin. Fire TV’niz artık bağlı olduklarında kulaklıklarınıza ses akışı gerçekleştirecek.

Android Tv

Android TV

Tıpkı TV’de olduğu gibi (kendisi Android’e dayanmaktadır), Android TV cihazları Bluetooth cihazlarıyla eşleştirilebilir. Bu, Bluetooth kulaklıklarınızı herhangi bir Android TV destekli Sony TV veya Nvidia Shield TV medya flama cihazıyla birlikte kullanabileceğiniz anlamına gelir . İşlem, Bluetooth kulaklıklarını bir Yangın TV cihazına eşleştirmeye çok benzer.

Ana ekrandan, Ayarlar menüsüne gidin ve Uzak ve Aksesuarlar’ı seçin. Aksesuar Ekle’yi seçin ve Bluetooth kulaklıklarınızı eşleştirme moduna getirin. Kulaklık seçiniçindegörüntülendiklerinde menü. Kulaklıklarınız artık Android TV cihazınızla eşleştirildi.

Roku TV: Bluetoot

Roku Kulaklık

Roku medya flamalar ve TCL 6 Serisi ve Eleman Roku TV gibi Roku TV’ler Bluetooth’a sahip değildir, ancak izlediğiniz her şeye kablosuz olarak dinlemenize izin verir. Roku’nun cevabı Özel Dinleme olarak adlandırılır, Roku uygulaması aracılığıyla bağlı bir akıllı telefona veya tablete ses akışı sağlayan bir özellik.

Roku uygulamasını (Android ve iOS’ta mevcut) mobil cihazınıza yükleyin ve Roku streamer veya TV’nizle çalışacak şekilde ayarlayın. Uygulama bağlandıktan sonra, TV’ye giden sesi otomatik olarak kesmek ve doğrudan telefonunuzun kulaklık jakı üzerinden doğrudan göndermek için kulaklıkları telefonunuza takın.

Roku Ultra ve bazı üst düzey Roku TV modelleri gibi bazı Roku cihazları, çalışmak için Roku uygulamasına bile gerek duymaz. Roku uzaktan kumandanın yanında bir kulaklık jakı varsa, akıllı telefonunuz olmadan Özel Dinleme sunabilir. Sadece kulaklıklarınızı (veya Roku Ultra ile birlikte gelen kulaklıkları) krikoya takın ve özel olarak izlediğiniz her şeyi dinleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Samsung Galaxy S9 satın alırken kablosuz kulaklık ve yandex üyeliği alacaksınız

Bluetooth Verici

Bluetooth Verici

TV’niz veya medya yayıncınız bir uygulamayı Bluetooth veya ses akışını desteklemiyorsa, bir tür vericikablosuz dinleme için. Bluetooth vericileri, yakındaki eşleştirilmiş Bluetooth ses cihazına kablosuz olarak ses yayını yapmak için TV’nizin arkasına taktığınız ucuz (genellikle 20 ila 50 dolar civarı) cihazlardır.

Amazon’da birçok Bluetooth vericisi var, ancak hepsi TV’lere uygun değil. Daha ucuz vericiler sadece bazı televizyonlarda mevcut olan, ancak mevcut en iyi bağlantı olmayan 3,5 mm jaklarla bağlanır. Optik bir sese sahip bir vericiyi arayın (TOSLinkveya SPDIF) girişi; Optik çıkışlar, TV’lerde en yaygın ses çıkışlarıdır ve dijital bağlantıları sayesinde mükemmel, istikrarlı ses kalitesi sağlar.

Onları henüz test etmemişken , Even Headphones’dan Even TV2 , güvenilir bir kulaklık şirketinden ( Even E1 kulaklıkların üreticileri) tam özellikli bir verici gibi görünüyor , 1Mii Bluetooth Vericisi ise en iyi Amazon’daki kategorisinin incelenmiş cihazları (1Mii’nin bir marka olarak güvenilirliğini kanıtlayamasak da).

Kablosuz Oyun Kulaklığı

Oyun Kulaklıkları

TV izlerken kullanacağınız kulaklıklara sahip değilseniz veya Bluetooth eşleştirmesiyle uğraşmak istemiyorsanız, her zaman bir arada bir kablosuz kulaklık ve oyun kulaklıkları şeklinde bir çözüm alabilirsiniz . Sadece Bluetooth kulaklık olmadığından emin olmanız gerekir .

“Kablosuz kulaklıkların” büyük çoğunluğu Bluetooth ve çoğu kullanıcı için iyi. Kulaklıkları özellikle bir TV ile kullanmak istiyorsanız, özel bir vericiyle Bluetooth olmayan bir set kullanmak istiyorsunuz. Bazı özel ve üst düzey kulaklıklar bu alanda kullanılabilir, ancak ihtiyaçlarınıza uygun bir kablosuz oyun kulaklığı bulmak için çok daha kolay bir zamana sahip olacaksınız.

Optik ses girişini destekleyen kablosuz oyun kulaklıklarını bulun ve şarj edip TV’nizi fişe taktığınızda TV’yi dinlemeye hazırsınız. Rahat ve mükemmel ses sunan 150 dolarlık bir kablosuz kulaklık olan Astro Gaming A20’yi tavsiye ediyoruz. kalite. Yine de, eğer gerçekten bir splurge yapabilirsen, $ 330 SteelseriesARCTISPro Kablosuz , daha iyi hissettirir ve daha iyi hissettirir ve iki adet değiştirilebilir batarya ve vericinin üstündeki Bluetooth bağlantısı gibi bazı çok kullanışlı ekstra özelliklere sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Trend olan Ücretsiz Play store uygulamaları

Elbette, TV’nizi her zaman kulaklıkla dinlemeyeceksin. Kulaklıkları yere bırakın ve ev sineması deneyiminiz için en iyi sesi elde etmek için hoparlörlerinizin nasıl ayarlanacağına dair kılavuzumuza göz atın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu