Güncel

Mac bilgisayarda belgenizi çift taraflı yazdırın

Mac kullananlar bilir dil desteği olsada pdf dosyaları gibi birçok belge ekranları ingilizcedir. Eğer bir mac kullanıyorsanız yazıcıda belge yazdırmak çok zordur. Mac bilgisayarda belge nasıl çift yazdırılır?

Apple üretimli olan Mac İos işletim sistemi bilgisayarlarda genelde dil desteği olsada Türkçe tam anlamıyla çevrili değildir. Word veya pdf olan dosyalarınızı çıktı  almak istendiğinde yazdırma ekranında zorlanma gibi bir çok konuda ihtiyaç duyacağınız gereksinimler olabilir. Ne kadar dil desteği olsada yazdırma ekranı ingilizce görüntüsü vermekte. İngilizce dilinde olduğundan dolayı yazıları çevirmek çok zordur. Bu yüzden bu makalede mac bilgisayarda nasıl çift taraflı yazıdırılır onu işleyeceğiz.

Örneğin pdf formatında bir çalışmanız var ve kağıdı harcamamk için çift taraflı çıktı almak istiyorsunuz. Yazdırma ekranına tıklayarak yazdırma ekranını açalım ve > Print on both sides of paper seçeneğine tıklayalım. Burda bize nasıl yazdıracağımız konusunda seçenek veriyor. Tıkladığımızda altta bulunan iki adet daha seçenek çıkıyor. Flip on short edge yazan seçeneği bizim çift taraflı yazdırmamızı sağlayan seçenektir.

Bu seçeneklerden daha detaylı öğrenilmek istenirse translate aracılığıylada farklı yazdırılabilir. Mac'in yazdırma özelliğ gayet güzel çünkü poster mi dergi mi gibisinden kendi oranını oluşturarak size temiz bir görüntü veriyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Deadpool Ressam Bob'un yerine geçti resim çizdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu