Güncel

Microsoft bir kez daha Skype’ı yeniden tasarlıyor

Microsoft'un Skype'ı yeniden tasarladığı sayısının sayısını kaybettim, ancak yine oluyor.

Microsoft’un Skype’ı yeniden tasarladığı sayısının sayısını kaybettim, ancak yine oluyor.

Yazılım üreticisi yıllardır Skype’ı değiştiriyordu ve geçen yıl Snapchat benzeri Öne Çıkanlar özelliğini içeren radikal tasarımı tanıttı . Microsoft şimdi Öne Çıkanlar özelliğini kaldırıyor ve bir kez daha Skype’ı basitleştiriyor. “Calling’in yürütülmesi zorlaştı ve Highlights pek çok kullanıcıyla rezonansa girmedi” diyor Peter Skillman’ın tasarım direktörü Skype direktörü. “Geri adım atmamız ve basitleştirmemiz gerekiyor!”

Microsoft’un Skype tasarımı konusundaki yeni yaklaşımı, kullanıcıların hizmeti neden kullanmaya devam ettiklerini yeniden gözden geçirmeyi içerir: arama, video görüşmeleri ve mesajlaşma. Skype mobil uygulamaları, kimsenin kullanmadığı ve kullanıcı arayüzünü karmaşıklaştıran özellikleri kaldırmak için yeniden tasarlanacaktır. Microsoft, masaüstünde gezinme için merkezi bir yer sağlamak üzere pencerenin sol üst kısmına sohbetler, çağrılar, kişiler ve bildirimleri hareket ettiriyor.

“İnsanların Skype uygulamalarını nasıl kullandığını, global pazarlarda kapsamlı testler gerçekleştirdiğini ve yeni kavramları test etmek için prototipler oluşturduğuna baktık,” diyor Skillman. “Geri bildirimlerinizi dinliyoruz ve bize ne anlattığınıza bağlı olarak Skype deneyimini geliştirmeye tamamen karar verdik.” Microsoft’un geçen yılki radikal Skype revizyonu iyi gitmedi. Herkes yeni Skype’tan nefret ediyor gibi görünüyordu ve Microsoft, geçtiğimiz yılın çoğunu Skype’taki Snapchat benzeri değişikliklerden geri dönmek için mobil ve masaüstü Skype’ı kullanarak geçirdi.

Microsoft, son zamanlarda, masaüstü uygulamasının daha mobil benzeri bir uygulama lehine aşamalı olarak kaldırılacağını , ancak şirketin bir tepkiden sonra fikrini değiştirmesi gerektiğini bile açıkladı. Birkaç Skype kullanıcısı , hizmeti yıllardır iyi sunan orijinal masaüstü uygulamasını tercih etmektedir ve Microsoft’un bu geri bildirimi, planladığı diğer değişiklikler için çalıştırması gerekecektir.

Microsoft, hizmeti peer-to-peer’dan sunucu tabanlı konuma taşıdığı için Skype pek çok şey geliştirdi. Bu kırık bildirimler, zayıf güvenilirlik ve sadece genel olarak sinir bozucu bir deneyim ile bir bütün olarak hizmet için kayalık bir dönem oldu . Microsoft’un artık çok daha büyük bir rekabetin olduğu bir çağda Skype’ı sadeleştirmeye odaklanması gerekiyor. WhatsApp, Messenger, FaceTime, WeChat, Line ve Telegram, milyonlarca kişinin mesaj göndermek ve arama yapmak için kullandığı son derece popüler hizmetlerdir. Artık pek çok güvenilir alternatif olduğunda Microsoft’un artık tüketici güvenini kazanması zor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu