GüncelSinema

Netflix’ten telefonunuza, tabletinize veya PC’nize nasıl film indirilir?

Şimdilik, çevrimdışı oynatma için başlıkların indirilmesi , iOS 9.0 veya üstü ve Android 4.4.2 veya sonrası için şu anda kullanılabilen Netflix uygulamasıyla sınırlıdır. İşlevler, Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi veya daha sonraki bir sürümünü çalıştırdığınız varsayılarak, Windows 10 için Netflix uygulamasına da yerleştirilmiştir. Netflix’ten filmleri tüm cihazlarınıza nasıl indireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Aşağıdaki talimatlar Windows 10’a özgüdür, ancak iOS ve Android’de çok benzerler.
İndirme işleminizi gerçekleştirme

1. Adım: Güncel olun

İlk önce, Netflix uygulamanızın güncel olduğundan emin olmanız gerekir. Cihazınızın otomatik güncellemesini yapmadıysanız, iOS cihazlarda App Store’daki (sürüm 9.0 veya daha yeni bir sürüme sahip olmanız gerekir) uygulamayı tıklayın veya aynı şeyi Android cihazlar için Google Play Store’da yapın . Windows 10 için Netflix uygulamasını kullanmayı planlıyorsanız, görev çubuğunda veya Başlat menüsünde Sakla’yı seçin, kullanıcı simgenizi tıklatın ve S veya Güncellemeleri İndir’i seçin. Son olarak, Güncellemeleri Kontrol Et’i seçin ve Netflix uygulaması güncellenmeye başlayacaktır.

2. Adım: İndirme kalitesini seçin

netflix ayarlarından film ve tv şovlarını indirme

Netflix, indirme için iki kalite seviyesi sunar: Standart ve Yüksek. Netflix belirtmese de ikincisi yüksek çözünürlüklü – 720p ve 1080p çözünürlük arasında bir yerde görünüyor. Standart, cihazınızda daha az alan kullanır ve içeriği daha hızlı yüklemenizi sağlarken Yüksek, biraz daha fazla yer ve sabır gerektirir. Kullanmak istediğiniz hangisi, cihazınızda ne kadar alanınız olduğuna ve ne tür bir cihaz kullandığınıza bağlı olacaktır. Örneğin, standart mod telefonunuzda iyi görünebilir, örneğin tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınız için daha yüksek bir çözünürlük tercih edilebilir.

Seçmek için soldaki menü simgesini seçin ve Uygulama Ayarları’na ilerleyin. Buradan, İndirilenler başlığının altında, Video Kalitesi’ne tıklayın veya dokunun ve tercih ettiğiniz kaliteyi seçin. Bu makalede daha sonra yer alan Netflix indirmelerinin ne kadar yer kapladığına dair daha fazla ayrıntıya ulaşacağız.

3. Adım: Filminizi seçin

mevcut netflix filmleri ve tv şovları nasıl indirilir

Mark Coppock / Dijital Eğilimler

Netflix’teki her şey indirilemez, ancak şirket, sadece İndirilebilecek Olanlar adı verilen özel bir bölümde düzenleyerek kolayca indirilebilir başlıklar bulmuştur. Oraya gitmek için sol üst köşedeki M enu düğmesini tıklayın veya dokunun – Ana bölümün altındaki ilk seçenek olacak. Belirli başlıklar için arama yapıyorsanız, aşağıdan yatay bir çizgiyle aşağı doğru bir ok olan indirme ikonuna bakın.

4. Adım: İndirmeyi başlat

netflix indirmeden film ve tv şovlarını indirme

Bir başlığı indirmeye başlamak için, izlemek istediğiniz şov veya filme eklenen İndir simgesini seçin. Android kullanıcılarının buradan haberdar olmaları gereken bir şey var: Başlıkları yalnızca Netflix uygulamasının depolandığı aynı depolama cihazına indirebilirsiniz. Bu, bir SD karta içerik indirmek istiyorsanız, orada da Netflix uygulamasını yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

5. Adım: İndirdiğiniz başlıkları izleyin

İndirildikten sonra, tüm Netflix içerikleri, uygulamanın sol üst köşesindeki menü düğmesi seçilerek bulunabilen İndirilenlerim bölümünde görünecektir. İndirmelerim klasörü, Ana bölümün hemen üstünde bulunur. Başlığın çalışma süresi ve ne kadar alan kullandığı, doğrudan bunun yanında listelenir. Bir bölümü oynatmak için video küçük resmine tıklayın veya dokunun.

İçerikler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Aksiyon Severler için En iyi 7 film

Ne kadar alana ihtiyacım var?

Bir indirme işleminin ne kadar yer kaldığı, başlığın ne kadar uzun olduğuna ve tabii ki oynatma kalitesine bağlıdır. Örnek olarak, Netflix orijinal The Ritual’ı ve hem Stranger Things’in ilk bölümü hem de Standart ve Yüksek kalitede indirdik.

Ritual 94 dakikalık bir çalışma süresine sahiptir. Filmin standart versiyonu 542MB’lık alan kullanmışken, daha yüksek kalitede yineleme 1.8GB’a çıktı. Stranger Things’in ilk bölümü 48 dakikadır ve Standart kalitede 197.1MB ve High’da 310.1MB alan kaplar. Yukarıda belirtildiği gibi, Standart çoğu telefon için iyi olmalıdır, ancak seçici iseniz – veya daha büyük bir ekranda izliyorsanız – daha yüksek çözünürlüğü kullanmak istersiniz.

Mevcut nedir?

Daha önce belirtildiği gibi, Netflix’in tüm akış başlıkları kütüphanesi indirilemez. Bununla birlikte, her zaman kullanılabilir olmaya güvenebileceğiniz bir grup başlık Netflix Orijinalleridir. Baktığımız her Netflix başlığı, Stranger Things, The Punisher, Orange’ın Yeni Black, House of House, Narcos ve The Crown adlı bölümleri de dahil olmak üzere hemen indirilebiliyordu .

Taç

Yazma sırasında mevcut diğer başlıklar arasında Breaking Bad , The Office ve Grey’s Anatomy gibi TV şovları vardı. İndirilebilecek filmler dahil Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi , Doktor Strange , Galaxy Vol. 2 , Arabalar 3 , Güzellik ve Canavar .

Bu başlıkların çoğu yalnızca sınırlı bir süre için kullanılabilir olacak ve hizmetten ayrıldıktan sonra indirilen yinelemelerine de erişemeyeceksiniz. Ayrıca, dosyaları mobil cihazınızdan PC’nize taşımanın bir yolu da yoktur; bu nedenle, Netflix başlıklarına sahip bir sabit diski doldurmayı planlıyorsanız, fena halde hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Başlıkları nasıl silerim?

Daha önce indirilen başlıkları izlediyseniz veya başka şeylere yer açmak istiyorsanız, sonuçta onlardan kurtulmak isteyeceksiniz. Neyse ki, ne kadar içeriğin bir kerede silmek istediğinize bağlı olarak, bununla ilgili iki yol vardır.

Tek bir başlığı silme

Tek bir başlığı tek seferde silmek isterseniz, İndirmelerim bölümünden bunu yapabilirsiniz. Örneğin, Windows 10’da, sadece başlığı açın, İndirilenler düğmesine tıklayın ve İndirmeyi Sil’i seçin . Ayrıca, kalem düzenleme simgesine tıklayabilir ve silinecek başlıkları seçebilirsiniz. Başlıklar ikinci bir onay olmadan silinecek, ancak dikkatli olun.

netflix filminden film ve tv şovlarını nasıl indirebilirim

Mark Coppock / Dijital Eğilimler

Tüm başlıkların silinmesi

İndirmelerim bölümündeki her şeyi tek tek silebilirsiniz, ancak her şeyi tek seferde temizlemek istiyorsanız, daha kolay bir yol vardır. Ayarlar’a gidin, ardından Tüm İndirilenleri Sil üzerine tıklayın.

netflix filminden film ve tv şovlarını nasıl indirebilirim

Mark Coppock / Dijital Eğilimler

netflix filmleri ve tv şovlarını nasıl indirebilirim 2 hepsini sil

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu