Genel

Not 9’da Bixby nasl kapatılır?

Galaxy Note 9 hemen hemen tüm teknolojik satış yapan bütüm mağazalarda vardır.

Galaxy Note 9 hemen hemen tüm teknolojik satış yapan bütüm mağazalarda vardır.

Birkaç kusurlu mükemmel bir amiral gemisi cihazı, ancak Samsung’un sanal asistanı Bixby tarafından rahatsız ediliyor. Not 8, Galaxy S8 ve Galaxy S9 telefonlarında yaptığınız gibi, çoğu kişi Not 9’da Bixby’yi kapatabileceğinizi düşünür – ancak ortaya çıkmaz.

Samsung’un önceki Galaxy akıllı telefonlarının aksine, Android’in ana ayarlarında veya Bixby uygulamasında “Bixby Anahtarı” ayarları ekranı yok. Önceden, anahtarın kendisini devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere Bixby’yi tamamen kapatamazsınız. (Ne yazık ki, Samsung, S9 veya diğer önceki modellerde bile, daha kullanışlı başka bir işleve sahip olmanıza izin vermez.) Bu arada, Not 9’da “Bixby Key” için hızlı arama yaparsanız, bu boş ekranda.

bixby 1 bixby

Not 9’daki incelememizde, Bixby’nin hala asal bir zamana hazır olmadığı açıktı . Bixby’nin özellik seti ve doğruluğu, Google Asistan’ın (Not 9’da da yer alan) yakınına bile yakın değildir. Sık sık sesimi yanlış yönlendirir ve Alexa, Cortana ve Siri gibi popüler sanal asistanların en robotik ses modeline sahiptir. Not 9, Bixby’nin S9 veya Not 8’deki Bixby ile karşılaştırıldığında yeni bir arayüz ve daha fazla üçüncü taraf uygulama entegrasyonları ekleyen güncellenmiş bir sürümü ile donatılmıştır, ancak yine de daha önce olduğu gibi aynı sorunların çoğundan muzdariptir.

Daha da kötüsü yapmak için, Bixby düğmesinin ses rockerı altında garip bir şekilde yerleştirilmesi, yanlışlıkla telefonu açarak yanlışlıkla tetikleyeceğiniz anlamına gelir. Samsung’un, Not 9 sahiplerinin gelecekte düğmeyi devre dışı bırakmasına izin veren bir güncelleme yayınlayabilmesi mümkün olsa da, o zamana kadar Bixby, büyük bir cihazın büyük bir kısmının yanında bir dikeni olmaya devam edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Erdoğan'la görüşen dünyanın en güçlü 21. kişisi Elon Musk kimdir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu