Güncel

Olması gereken wordpress ping servisleri

oogle oldukça geniş bir veri tabanına ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük arama motorlarının başını çeken koca bir firma. Her saniye dünyanın dört bir yanındaki internet sayfalarını indexlemeye ve veritabanına kaydetmeye devam eden Google Botları, sitenizi ziyaret ederek gördüğü tüm içeriği Google’a bildirir.

Ping atmak nedir? Ping atmak ne işe yarar?

Ping, herhangi bir sitenin sizin sitenizden haberdar olması demektir. Yani sizler Google’a ping attığınız zaman Google’a “Hey, ben bu adresteyim ve sana Ping atıyorum. Sen de botlarını benim bu sayfaya gönder ve beni arama motoruna müdahil et.” Google’da bu mesajı Ping sayesinde alır, botlarını sitenize yönlendirir. Temelde basit gibi görünse de, çoğu zaman işlem bu kadar basit değildir. Hali hazırda var olan çoğu ping servisi kullanıcı kandırmaya yönelik hareketler sergileyerek gerçekten ping atmadığı halde kullanıcıya “ping gönderildi” mesajını gösterir. Bu durumu aşmak için kaliteli ve güvenilir ping servislerini kullanmak, wordpress gibi hazır scriptler kullanıyorsanız da sistemde hali hazırda bulunan ping gönderim servisini kullanmalısınız.

Daha düne kadar google tarafından siteniz indexlenirken ne olduda şimdi web siteniz google tarafından indexlenmiyor hiç bunu düşündünüz mü?

Buna bağlı bir çok tabiide faktörler olabilir. Bu faktörlerden biri search console doğru mu ayarlandı eğer doğru ayarlandı ise sıkıntı ping servisleri olabilir.

İnternet üzerinden ücretsiz bir çok ping servisleri mevcut fakat asıl bize lazım olan wordpres sitemizde yazma kısmında bulunan servislerin bulunması. Çoğu alınan veya kullanılan pingler işe yarasa da bize faydadan çok zarar getirebilir. Bu ne demek oluyor?

Şöyle ücretsiz pinglerden ne kadar hayır gelir. Gelse de ne kadar hayırlı olur. Daha düne kadar web site çok iyi hit alıyordu daha sonra ping servislerini duyup web siteye ekleyene kadar. Wordpress ping servisleri ararken birden ping adresleri buldum ve siteye ekledim. Daha sonrası malum, google tarafından ne index alıyorum ne bişe. Anladım ki ping servislerinde sıkıntı vardı ve zaten kontrol ettiğimde ping servislerinin ayarları sıkıntı olmuş. Daha sonra eski haline getiemk için kurcalarken bi yöntem daha buldum. Wordpress kendine ait ping servisleri mevcut ve hiçbir şekilde yanlış durumu da yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Encrypted Google ne demek?

Asıl gelelim mevzuya

Wordpress için en ideal ve kullanılması gerekn ping servisleri nelerdir?

Buradan wordpress’in kendi web sitesi üzerinden ping servislerinin bulunduğu sayfa açılacaktır. Ve bu sayfada orjinal standart olan ping servis adresleri bulunmakta. Bunları kopyalayarak web sitenize ekleyebilirsiniz.

Ping servisleri

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.twingly.com
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/RPC2
http://api.moreover.com/ping
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogshares.com/rpc.php
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://bulkfeeds.net/rpc
http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
http://ping.blo.gs/
http://ping.feedburner.com
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://www.feedsubmitter.com
http://blo.gs/ping.php
http://www.pingerati.net
http://www.pingmyblog.com
http://geourl.org/ping
http://ipings.com
http://www.weblogalot.com/ping

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu