DonanımGenel

Philips Tv Smart Tv’yi açmıyor

Bazı zamanlarda philips televizyon kullanıcıları philips'in uygulamarındaki smart tv'nin çalışmadığını hatta o ekrana bile gelemediklerini dile getirmektedirler.

Bazı zamanlarda philips televizyon kullanıcıları philips’in uygulamarındaki smart tv’nin çalışmadığını hatta o ekrana bile gelemediklerini dile getirmektedirler.

Sorunun bir çok nedeni olabilir ve bende philips tv kullanıcısı olarak en zorundan en basitine kadar size bu yazımda smart tv sorununu nasıl çözeceğimizi anlatacağım.

Kumandanızın smart tuşuna bastığınızda size televizyon üzerinden internt uygulamarının olduğu menüye atmakta. Bu smart tv’de internet, youtube gibi bir çok uygulamanında bulunduğu sayfa ekranı karşımıza çıkmakta. Hemen her gün bu ekranı kullanıyor ve bir an da açılmadığını gözlemliyor isek televizyonunuzda sıkıntılar olabilir.

Smart tv ekranı neden açılmaz?
Öncelikle sorunları anlatalım ve çözümüne doğru ilerleyelim.

Wifi İnternet sorunu
Evinizde veya wifi üzerinden internet kullanıyor iseniz öncelikle philips televizyonunuzunda internet bağlantısının olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer bağlantı yok ise smart tv’ye erişemezsiniz.

Kumandanın smart tuşu
Philips Tv’lerin kumandasında smart tv için ayrılmış bir tuş var. Eğer bu tuş tam basmıyor veya geç algılıyor ise bu sorunu da çıkartmış olur. Genelde kumandaya hızlı işlem yapması için sert basarız ve kumandanın tuşlarına zarar verebiliriz. Bunun gibi bir çok kumandadan sorunlar çıkartır.

Güncelleme İşlemi
Bir başka nedenlerden biride televizyonunuzun eski sürümde kalmasından olabilir. Yeni bir güncelleme için televizyonunuzun sürümünü kontrol edin ve philipsin tv sitesinden de sürüm numarasını teyit edin. Web sitemizde güncelleme ile ilgili yazımız vardır. Eğer eski sürümde kalmış ise flaş bellek yardımı ile televizyonuzu güncelleyiniz.

İlkel yöntem
Eğer tüm yöntemleri denediniz ve televizyonunuz hala smart tv’ye geçmiyo ise eskiden olduğu gibi televizyonuzun fişini çekin ve 5 dakika kadar bekleme kalın. Nedendir bilinmez ama philips tvlerin bazı teknik sorunlarından sonra fişini çekmek televizyona iyi geliyor 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Google News Geçersiz İstek Hatası - Kesin Çözü

Ve bu yöntemleri de denediniz ve bir tık da olsun ileriye gidememiş iseniz philips müşteri hizmetlerini arayın veya en yakın philips servisine götürmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu