Güncel

because the disk full error Photoshop hatası – Kesin Çözüm

Photoshop because the disk full hatası, because the disk full error, Photoshop programında dosya kaydettiğimizde çıkan bir hata karşımıza çıkıyor.

Photoshop programını kısaca tanıyalım…

Photshop programı ile fotoğraflarımızı düzenleyebilir, effektler ekleyebilirsiniz. Hatta işi çok profesyonelce yapanlar süper fikirler ile bir sürü projeler çıkartmaktadır. Eskiden sadece fotoğraf düzenlemesi yapılırken, şimdilerde baskı çalışmasından tutun bir sürü çalışmalar ortaya çıkarılmakta. Yazı karakteri ile beraber logo bile tasarlanabiliyor. Gerçi artık logo için adobe ai adında program çıkarttıktan sonra vektörel tasarımlar ai programı ile oluyor.

Şuan en fazla gazetelerde manşet resim yaparken daha çok tercih ediliyor ve gördüğünüz haber sitelerinde manşet resimleri bu photosop programı ile yapıyorlar. Gerek 3d olsun gerek bold yazılar bu program sayesinde oluyorç

Photoshop programında resim düzenlemesi yaptım ve çalışmamı kaydederken bir anda karşıma …jpg because the disk full error hatası verdi. Ve ne olduğunu anlamaya çalışırken zaten türkçe kaynak bulamadım. Ve kendimce yabancı kaynaklardan yararlanmaya başladım. photosop because the disk full error hatası

because the disk full error hatası photosop programınızın kaydederken kullandığı ram kısmı var ve tekrar kullandığı temp dosyalarının bulunduğu klasör var bu yerler dolmuş olduğunu sizlere söylüyor.

Genelde dosya indirirken veya kaydederken direk indire basarız ve dosyamızın nereye kaydettiğini dikkat etmeden indirmeye başlarız. Aslında indirdiği yer çok önemli. Aslında siz indirme yapmasanız bile bilgisayarınız güncelleme dahi alsa o klasöre kaydediyor. Yani binevi ram gibi düşünün nasıl ram pc kapansa bile tekrar dosya açılabiliyor aynısı. Bu klasörünüz dolmuş olabilir bi kontrol edin. Genelde bu dolmalar sizin diskinizin boyutunun az olduğununda kanıtıdır. Yani yeriniz az ise hata verebilir.

Peki Nasıl Çözebilirim?

because the disk full error hatasını çözmek için yukarda dediğim gibi önce klasörünüzdeki gereksiz dosyaları silin. Güncelleme dosyaları indirdiğiniz klasörler, resimler ne kadar gereksiz var ise silin. Daha sonra edit > preferences kısmından da ram kullanmayı arttırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Wordpress ssl https yönlendirme ayarları

Daha sonra sorununuzun kalktığını göreceksiniz.

Hata vermeye devam ettiğinde ise c diskinizde bulunan gereksiz dosyalarınıza temizleyiniz. Ve bir öneri daha. İndirilenler klasörünüzü de temizlemeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu