Güncel

Photoshop Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternette birçok farklı açılardan photoshopun ne olduğunu ve nasıl kullanıldığına dair yazılar var ama birde kendi dilimiz döndüğünce bişeyler yazalım.

Öncelikle photoshop’un ne olduğunu merak ettiğimizde çok fazla özelliği bulunan ve sadece fotoğraflarına özgü bir program olmadığını belirtmek isterim. Photoshop programı çizim, görsel düzenleme, fotoğraf düzeltme gibi birçok özelliği var ve bunlardan en fazla kullanılan özelliğide fotoğraf düzenleme oldukça popüler.

Photoshop programını nasıl kullanılırım dediğimizde de pek fazla bi acemilik çektirmeyecek kadar kolay sadece bilgisayar bilmemiz yeterlidir. Adobenin en popüler programı olan photoshop programı açıldığında ilk olarak karşımıza karşılama introsu çıkıyor ve ne yapmamız gerektiğini soruyor. Biz burdan yapacağımız çalışmalar için bir boyut girerek çalışma alanı açıyoruz.

Ve açılan pencerede layer dediğimiz çalışma katmanı belirliyoruz. Mesela text yani yazı yazacaksak bir layer açıyoruz.

Yan tarafta bulunan araçlar kısmı var ve bu araçlardan kullanmak istediğimizi tıklıyoruz. Kare çizme yazı yazma gibi. Ve çalışamaya eklediğimiz kareye şekil veya renk vermek istiyorsak da aynı çalışma üzerinden efect veriyoruz. Bunun gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Photoshop programını profesyonel kullanmak istiyorsak ücretli eğitim almanıza gerek yok youtube gibi yerlerden ücretsiz öğrenebilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Google'dan 2018 Yeni Yıl için Doodle

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu