Güncel

Photoshop’a para kopyalayamazsınız!

Written by

Photosop programında çizim yaparken para ile ilgili görsel yapmak isterseniz uyarı alabilirsiniz.

Photosop çizim programında görsel yapmak istediniz ve görselinize para resmi eklemek istediniz, tam bu sırada photoshop kendisini CBCDG denilen ulusal bankacılığın sitesine sizi yönlendiriyor. Aslında bu olay çok güzel bir yöntem.
Bu sayede sizin sahte para kopyalamınızı önlüyor ve hemen ulusal bankanın rulesforuse.org sitesine yönlendiriyor. Bu sitede genel bir açıklama yapılmış. Usanmadan okumak isteyenlere altta açıklama olarak vereceğim..

İngilizcesi

Banknotes & Counterfeit Deterrence

Every country has legal restrictions on the reproduction of banknote images. The counterfeiting of currency is a crime, and while restrictions vary from country to country, in some countries, any reproduction of banknote images – even for artistic or advertising uses – is strictly forbidden. Even in countries that allow some limited use of banknote images, there are specific rules and requirements. This website will provide you with information about reproducing banknote images and links to country-specific websites for further guidance.

While the overall economic losses to society from counterfeiting of currency are generally limited, the victims who suffer the most harm are individuals and businesses, because no one reimburses those who accept counterfeit notes. Counterfeit currency can also undermine confidence in the payment system, making the public uncertain about accepting cash for transactions.

The Central Bank Counterfeit Deterrence Group (CBCDG) is responsible for this website. A counterfeit deterrence system (CDS) has been developed by the CBCDG to deter the use of personal computers, digital imaging equipment, and software in the counterfeiting of banknotes. The CDS has been voluntarily adopted by hardware and software manufacturers, and prevents personal computers and digital imaging tools from capturing or reproducing the image of a protected banknote. The technology does not have the capacity to track the use of a personal computer or digital imaging tools.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   WhatsApp'ta kırmızı mesaj dönemi başlıyor!

For information specific to a particular country or the banknote image you want to use, click on the appropriate region on the map or select the relevant country or currency from the list.

Türkçesi

Banknotlar ve Sahte Caydırma

Her ülkenin banknot görüntülerinin çoğaltılmasıyla ilgili yasal kısıtlamaları vardır. Para birimi sahteciliği suçtur ve kısıtlamalar ülkeden ülkeye değişirken, bazı ülkelerde banknot resimlerinin sanatsal ve reklam kullanımları için bile çoğaltılması kesinlikle yasaktır. Bazı banknot görüntülerinin sınırlı kullanımına izin veren ülkelerde bile, belirli kurallar ve gereksinimler vardır. Bu web sitesi size daha fazla rehberlik için banknot resimleri çoğaltmak ve ülkeye özgü web sitelerine bağlantılar hakkında bilgi sağlayacaktır.

Paranın sahteciliğinden kaynaklanan genel ekonomik kayıplar genellikle sınırlı olmakla birlikte, en çok zarar gören mağdurlar bireyler ve işletmelerdir, çünkü hiç kimse taklit nota kabul edenlere tazminat ödemez. Sahte para, ödeme sistemine olan güveni de zedeleyebilir ve bu da işlemlerin nakde çevrilmesi konusunda kamuoyunun belirsiz olmasını sağlar.

Bu web sitesinden Merkez Bankası Taklit Caydırma Grubu (CBCDG) sorumludur. CBCDG tarafından banknotların sahteciliğinde kişisel bilgisayarların, dijital görüntüleme ekipmanlarının ve yazılımların kullanımını engellemek için sahte bir caydırma sistemi (CDS) geliştirilmiştir. CDS, donanım ve yazılım üreticileri tarafından gönüllü olarak benimsenmiştir ve kişisel bilgisayarların ve dijital görüntüleme araçlarının korumalı bir banknotun görüntüsünü yakalamasını veya çoğaltmasını engellemektedir. Teknoloji, kişisel bilgisayar veya dijital görüntüleme araçlarının kullanımını takip etme kapasitesine sahip değildir.

Belirli bir ülkeye veya kullanmak istediğiniz banknot görüntüsüne özel bilgi için, haritadaki uygun bölgeye tıklayın veya listeden ilgili ülkeyi veya para birimini seçin.

About the author

Leave a Comment