Genel

Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde

Bir dönem Türkiye’de yayınlanan çizgi film Pokemon bu yıl 25. yaşını kutluyor. Efsane çizgi filmin kartlarına ise 3 milyon TL’ye varan fiyatlar biçiliyor.

pokeman kartlarini saklayanlar yasadi tanesine 719230 580 1 b

Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi bulunan ve bir dönem Türkiye’de de yayınlanan Pokemon bu yıl 25. yaşını kutluyor.

pokeman kartlarini saklayanlar yasadi tanesine 719230 1437 6 b
Video oyunlarından çizgi filmlerine, oyuncaklarından tasolarına kadar pek çok ürüne ilham veren Pokemon dünyası, son dönemde koleksiyon kartlarıyla gündemde.
pokeman kartlarini saklayanlar yasadi tanesine 719230 1302 7 b
Daily Mail’in haberine göre Pokemon kartlarına olan ilgili son beş yılda katlanarak arttı. Çocukluk döneminin nostaljisini yaşatmak isteyen pek çok kişi kartlara rağbet gösteriyor. 25. yıl dolayısıyla bu ilgi tavan yapmış durumda.
E-ticaret sitesi eBay üzerinde yapılan incelemelere bakıldığında kusursuz biçimde ilk günkü şartlarında saklanan kartlar koleksiyonerler için bir servet değeri de taşıyor.
Binlerce sterline satılan kartlar arasında en pahalı olanı 1998 yılına ait bir ‘Kangaskhan’ kartı. Söz konusu kartın değeri 300 bin sterlin (3 milyon TL) olarak görünüyor.
Daily Mail’e konuşan kart koleksiyoncusu Jacob Flood, “Çocukluğumdan beri Pokemon’a büyük ilgi duyuyorum. Son beş yılda biriktirilebilir eşyalara olan talep inanılmaz arttı. Pokemon’un 25. yılında çok iyi korunmuş kartları bulmak çok zor ve değerli. Yıllar geçtikçe bunlar daha da tarihi olacak” dedi.
Kaynak: SonDakika.com

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Stunning Health Benefits of Eating Chocolates

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu