Genel

Radyoloji Teknikerleri kadroya geçecek mi?

Radyoloji Teknikerleri gündemde olan kadro haberleri ile gündeme geldi. Radyoloji Teknikerlerine kadro gelecek mi? Radyoloji Teknikerleri taşeron kadro haberi…

Gündemde olan taşerona kadro verilecek mi? sorusunun bir ayrıntısıda Radyoloji Teknikerlerine taşeron işçilerine kadro gelecek mi? söz konusu oldu.

Cumhurbaşkanının yapmış olduğu taşerona kadro sözü ile başladığı cümlelerinde taşerona kadro konusunda da sağlık personelinin hiç bir şekilde adı geçmedi. Yapılan açıklamalarda Sağlık personeline kadro gelecek mi açıklamaları ve sorularını sorarken yetkililerden de hiç bir şekilde cevap gelmedi. Ve bugünkü açıklamalarda sağlık alanında çalışan Cihaza Bağlı Taşeron İhalelerinde ( Radyoloji ve Laboratuvar ) çalışanların hakkında net bir bilgi verilmedi.

Radyo Teknikerleri ne iş yapar?
Hastanın, hekim tarafından belirlenen vücut kısımlarının filmini çeken, hastalara ışın tedavisi uygulayan kişidir.

GÖREVLER
Radyolojiradyoterapi teknikeri radyoloji uzman hekiminin gözetimi altında çalışır. Hastanın, doktoru tarafından belirlenen vücut kısımlarının filmini çeker, Kanser hastalığının teşhisi aşamasında hastanın bilgisayarlı tomografisini çeker, Işın tedavisi görecek hastaların aygıtlarını hazırlar, Tedaviyi uygular, tedavi süresince hastanın durumunu kontrol eder, Kullandığı cihazların bakımını ve basit onarımlarını yapar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   What Will Natural Beauty Be Like In 100 Years?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu