Oyun

Rules of Survival oyunu taktikleri

Rules of survival, Pugb benzeri hayatta kalma oyunu olarak bilinen ve neredeyse en iyi oyunlardan biri haline gelen Rules of survival oyunu hakkında hayatta kalabilmeniz için size kısa taktikler vereceğim.

Rules of survival, Pugb benzeri hayatta kalma oyunu olarak bilinen ve neredeyse en iyi oyunlardan biri haline gelen Rules of survival oyunu hakkında hayatta kalabilmeniz için size kısa taktikler vereceğim.

Aynı PUBG‘de olduğu gibi devasa bir haritaya yüzlerce farklı oyuncu ile birlikte düşüyor ve aralarından sağ kalan tek kişi olmaya çalışıyorsunuz. Oyun tam 120 kişiye kadar aynı anda oynama imkanı sunuyor.

Oyunda ilk önce loby denilen yerde kendinize ait elbiseler veya envanter seçebiliyorsunuz. Daha sonra maça başladığınızda 120 kişilik bir oyuncularla beraber bulunan kısa 60 saniyelik bir bekleme süresi veriyor. Burada sizin hazırlanmanızı ve gerekli ayarları yapmanız için tanınan süredir. Genelde oyunu bilen ve ustalaşmış oyuncular dikkat ettiğinizde araç veya silaha sahip olanları görebilirsiniz.

Size verilen süre bittiğinde aynı pugb oyunundaki gibi önce harita üzerinde uçan uçağın uçtuğunu görüyorsunuz ve ekranda 120 kişininde olduğunu gösteren ekran var. Belli bir süre haritanın üstüne geldiğinde atlamanız için size F tuşuna basarak oyuna başlamanız uçaktan atlamanız isteniyor. Uçaktan atladığınız zaman 1 dakika içerisinde karaya paraşüt ile düşeceksiniz. Ve düştüğünüz yerde silah gibi envanter aramaya başlayın.

Rules of Survival hayatta kalma taktikleri

-Atalamadan önce uçakta kalan kişi sayısına bakın. Henüz kimse atlamamışsa siz atlayın ve en yakın binaya düşmeye çalışın. Bu sayede hızlı bir şekilde silah bulabilirsiniz.

-Mermileri boşa harcamayın. Bulduğunuz silahın mermisinin sayısına dikkat edin yok girdiğiniz bir çatışmada merminiz bittiğinde kaçacak yer ararsınız.

-En yakın binaya koşun. Binada her zaman küçükde olsa bir silah mevcut. Ve binada olmanız rakibiniz sizi görmesi zorlaşır.

-Araç bulun. Oyunun belli bir süre sonra haritada da göreceksiniz mavi bir dalga gelir. Bu dalga zehirlidir ve sizi öldürür. Belli bir süre içinde kaldığınızda ve çıkamazsanız ölür oyunun sona erdirirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Mavi balina az daha can alıyordu

-Çatışmaya girdiğinizde ya çömelin yada yatın. Bu bir taktiktir. Bu sayede rakip sizi göremez. Yattığınızda çalılıkların arasına girdiğinizde görmesi zorlaşır ve bu sizin için avantaj olur.

-Her malzemeyi almayın. Her malzeme işinize yaramayabilir. Size lazım olanları alın ve oradan uzaklaşın.

-Kalabalık yerden uzak durun. Paraşütle atladığınızda sizin gibi aynı yere inen kişiler olacaktır. Hatta sizden önce orda olanda vardır. Sizin orada olmanız bişe anlam ifade etmiyor. Çünkü bütün malzemeler kensin toplandı ve gerekli birşey kalmamıştır.

-Ateş edilen yeri dikkatli görün. Ekranın üstünde pusula var. Bu pusula nereden ateş edildiğini görür ve size ipucu verir. Size ona göre nişan alır gözlemleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu