Güncel

Sahte Polisler, Gerçek Polisleri Dolandırdı

Silah almak için internet sitesindeki ilanlara inanarak sahte meslektaşlarına para gönderen 6 polis dolandırıldı. Olayın savcılığa bildirilmesi üzerine 2 kişi tutuklandı.

Silah almak için internet sitesindeki ilanlara inanarak sahte meslektaşlarına para gönderen 6 polis dolandırıldı. Olayın savcılığa bildirilmesi üzerine 2 kişi tutuklandı.

Polislerin üye olduğu ve silah alım satımı yapılan sitede polisler sahte meslektaşlarının mağduru oldu. Silah almak için internet sitesindeki ilanlara inanarak sahte meslektaşlarına para gönderen 6 polis dolandırıldı. Olayın savcılığa bildirilmesi üzerine 2 kişi tutuklandı.

KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITAN DOLANDIRICILAR SİTEYE İLAN VERDİ

Özellikle polislerin silah değişimi yapmak ya da satmak için üye oldukları internet sitesine, dolandırıcılar da musallat oldu. İnternet sitesine üye olan ve ele geçirdikleri gerçek polis kimlik kartlarıyla kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, siteye ilan verdi. Bu ilanları gören İstanbul’da görevli 6 polis, beğendikleri silahları almak için sahte polislerle iletişime geçti.

6 POLİS, DOLANDIRICILARIN BELİRLEDİĞİ HESABA PARA YATIRDI

Dolandırıcılar güven vermek için, silah almak isteyen polislere daha önce ele geçirdikleri sicil numaralarını gönderdi. Polis tanıtım kartı ve sicil numaralarının gerçek olduklarını teyit eden polisler, dolandırıcılarla anlaşmaya vardı. 6 polis, dolandırıcıların belirledikleri banka hesap numarasına anlaşmaya vardıkları miktarda para yatırdı. Ancak bekledikleri silahlar belirtilen sürede gelmedi. Polisler, anlaşmaya vardıkları kişilerin telefonlarının da kapalı olduğunu fark edince dolandırıldıklarını anladı.

2 DOLANDIRICI TUTUKLANDI

Bu şekilde polislerle birlikte 15 kişinin dolandırıldığı ortaya çıkınca savcılık devreye girdi. Başlatılan soruşturma çerçevesinde yapılan operasyonlarda 4 kişi gözaltına alındı. İki şüpheli, “Bilişim sistemleri kullanılarak nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(Kaynak: Sözcü)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Mesajlaşmak için Whatsapp alternatifleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu