Donanım

Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Samsung'un Galaxy Note telefonları her zaman daha fazla olmuştur.

Samsung’un Galaxy Note telefonları her zaman daha fazla olmuştur. Daha fazla ekran, daha fazla pil, daha fazla özellik, daha fazla güç, daha fazla özellik; Daha fazla bir şey istiyorsanız, Not almak için telefon. Daha az şey için yerleşmeyan güç kullanıcısı için tasarlanmış ve üretilmiş bir telefon.

Yeni Not 9, herhangi bir Not telefonundan daha fazlasını verir. En büyük ekrana, en hızlı işlemciye, en büyük pile, en büyük depolama alanına ve en fazla özelliklere sahiptir.

Ve aynı zamanda en pahalıya mal oluyor – Not 9 , 1000 $ ‘dan başlıyor ve 1.250 dolarlık bir göz sulamaya gidiyor. ABD’de şimdiye kadar satılan en pahalı Samsung akıllı telefon ve şu anda piyasadaki en pahalı Android telefon. En fazlasını elde etmek için en çok ödemeniz gerekir.

Not 9’un sunmadığı şey yeni bir şeydir – önceki yıllardaki Not telefonlarının aksine, yeni bir teknoloji veya tasarım fikrinin başlangıcı değildir. Samsung’un telefonlarının son birkaç sürümü ile yaptığı her şeyi alıyor ve hepsini bir çentiğe çeviriyor.

Yeni şeyler eksikliğinin mutlaka kötü bir şey olduğunu sanmıyorum – Not 9, Samsung’un şimdiye kadar satın alabileceği en iyi telefon ve tartışmasız en iyi Android telefon.

Not 9, Not 8’den çok farklı değildir. Önde ve arkada kavisli cam ve metal bir çerçeve ile aynı genel tasarıma sahiptir. Cam, Galaxy S9’da olduğu gibi kavisli değil ve Not 9’a Samsung’un diğer telefonlarından daha büyük bir ayak izi veren daha kare köşelere sahip. Bu büyük bir telefon ve etrafta dolaşmak yok: Büyük boy telefonları sevmiyor veya bir elinizde kullanılabilecek bir şey istiyorsanız, bu sizin için bir cihaz değil. Her iki durumda da, çok iyi yapılmış ve 1.000 dolarlık bir telefon kadar primi olarak hissediyor.

Not 8’den takdir edilen bir değişiklik, arka parmak izi tarayıcının yerleştirilmesidir. Kameranın yanında olmak yerine, şimdi işaret parmağınızla ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor. Ancak Not 9 büyük bir telefon olduğu için, daha küçük ellerde olanlar için vurmak zor olacaktır.

Not 9 ile aldığınız ilk bit daha fazla ekran: 6.4 inçlik panel, daha önce bir premium Samsung telefonundaki herhangi bir ekrandan daha büyük. Note 8’in 6,3 inçlik panelinden daha büyük bir smidge, ancak Samsung ekranın üstündeki ve altındaki çerçevelerin daha da küçülmesini sağladı. Bu yüzden Not 9, daha büyük ekranına rağmen geçen yılki telefondan anlamlı şekilde daha büyük değil. Ayrıca, bu yıl telefonun tasarım trendini yansıtan ve bazı insanları mutlu edeceğinden emin olan ekranın üst kısmında bir çentik veya kesme yok.

Ekran, Samsung’dan beklediğimiz şeylerden bir tanesi: Parlak siyahlar ve mükemmel görüntüleme açılarına sahip, parlak, renkli, piksel yoğun OLED paneli. Şu anda bir akıllı telefon üzerinde mevcut en iyi ekran ve içeride ya da dışarı bakmak sadece muhteşem.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Trend olan Ücretsiz Play store uygulamaları

GALAXY NOTE 9 ÖZELLIKLERI
6.4 inçlik dörtlü HD OLED ekran
6 / 8GB RAM ile Snapdragon 845 işlemci
MicroSD desteği ile 128 / 512GB depolama
Kablolu ve kablosuz hızlı şarj ile 4,000mAh pil
OIS ve değiştirilebilir diyafram ile çift 12 megapiksel arka kamera
Otomatik netlemeli 8 megapiksel ön kamera
Gigabit LTE Kat. 18
İris, yüz ve parmak izi biyometrik kimlik doğrulama
Android 8.1 Oreo

İçinde, Not 9 diğer Samsung telefonlardan daha fazla depolama alanına sahip: temel model 128GB’lık bir alana sahipken, daha pahalı olan versiyon 512GB’a sahip. Her iki sürümde de microSD kart yuvaları bulunur, bu nedenle ödeme yapmak istediğinizde telefonunuzda tam bir terabaytlık depolama alanına geçebilirsiniz. Ayrıca, Samsung’un her fiyat noktasında iPhone X olarak iki kat daha fazla depolama alanı sunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ama Not 9 ile aldığınız en önemli şey daha fazla pil ömrü. 4,000mAh’da Note 9’un bataryası, en büyük hattın sahip olduğu en büyük batarya ve bir Samsung telefonunda alabileceğiniz en büyük batarya. Bu, S9 Plus’taki bataryadan 500mAh daha büyük ve geçen sene 8 no’lu telefondan 700mAh daha büyük. Ayrıca, Google’ın Pixel 2 XL, LG’nin V35’i, HTC’nin U12 Plus’ı, iPhone 8 Plus’ı ya da temel olarak Şu anda ABD’de satılık düşünebileceğiniz başka bir telefon.

Bu, gün boyu telefonlarına bakan en ağır kullanıcılar için bile, gerçek günlük pil ömrüne dönüşür. Bu kullanıcılardan biriyim ve Not 9, normal iş akışımla birlikte altı ila yedi saat arası ekran süresi verebildi. Bu, diğer çağdaş cihazlarla aldığımdan çok daha fazla. Haftanın başında veya notumu birincil telefonum olarak kullandım, gece kalktığım noktaya kadar uyandığım andan itibaren pilin bitmediği tek bir gün olmadı. Not 9’un fiyatını ve boyutunu haklı çıkarmak için tek bir neden varsa, pil ömrü budur.
Samsung’un kendi Galaxy S9 ve S9 Plus’ı da dahil olmak üzere, bu sene dünyanın önde gelen tüm Android telefonlarında olduğu gibi, Note 9 da Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanıyor. 6GB (giriş modelinde) veya 8GB (1.250 $ versiyonunda) RAM ile eşleştirildi ve telefonu kullandığım süre içerisinde kusursuz bir şekilde çalıştı. Not 9, bu gözden geçirme için test ettiğim giriş seviyesi modelinde bile çok hızlı ve hızlı tepki veriyor ve kaydırma yaparken çirkinlik, gecikme veya kekemeyle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Uygulamalar hızlı bir şekilde açılır ve bir grup farklı uygulama arasında geçiş yapmak çok kolay. Ama bu yıl kullandığım diğer amiral gemisi telefonlardan çok daha iyi değil, çünkü çoğu aynı işlemci kullanıyor. Bir gelen aynı performansı elde edebilirsiniz OnePlus 6 maliyeti yarımNot 9’un fiyatı.

Note 9’un Galaxy S9 Plus ile paylaştığı bir başka benzerlik de kamera sistemidir. Arka kamera, çift açılımlı 12 megapiksellik bir sistem olup, değiştirilebilir açıklıklara sahip geniş açılı bir objektife ve öznenize yakınlaşmak veya portre bulanıklığı efektleri oluşturmak için bir telefoto objektife sahip. Ön kamera 8 megapiksel çözünürlüğe ve otomatik netlemeye sahip. Temelde S9 Plus ile aynı kamera platformu olduğu için, Not 9’daki görüntüler şaşırtıcı bir şekilde S9’unkilere çok benziyor. Düşük ışık performansı ile keskin ve canlıdırlar. Otomatik odaklama hızlı bir şekilde yanıyor ve çeşitli efektler ve video çekimleri için kamera uygulamasında çok sayıda mod var. Samsung kameralar kesinlikle şu anda alabileceğiniz en iyiler arasında ve gerçekten de kişisel tercihlerinize geliyor.
Note 9’un kamera uygulamasının, bu yılki diğer telefonların sahip olduğu otomatik sahne algılayan AI özelliklerinden bazılarını benimseyen birkaç yeni özelliği var. Bir şeye yöneltin ve bu nesnenin ne olduğunu tanımlamaya ve bunun için kamera ayarlarını optimize etmeye çalışacaktır. Samsung, kameranın yiyecek, portre, evcil hayvan, manzara, plaj, gün batımı ve gün batımı gibi 20 farklı sahne türünü tanıyabileceğini söylüyor. Testlerimde hayvanlar, yiyecekler ve bitkiler belirleyen iyi bir iş yaptı ve benzer özelliklere sahip diğer telefonlardan çok daha hızlıydı. Ancak, görüntülerde, onları optimize ettiği iddia edildikten sonra, aralarında bir fark olduğunu fark etmedim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Microsoft'un Edge Tarayıcı İçindeki İpuçları ve Püf Noktaları

Kamera uygulamasındaki diğer yeni özelliği takdirle karşıladım. Bu, çektiğiniz son fotoğraf bulanıksa veya içindeki kişi gözlerini kırpıştırdıysa size bir bildirim verir, böylece tekrar alabilirsiniz.

Not 9, S Pen kalemi ile S9 serisinden biraz farklıdır. Önceden gelen tüm Notlarda olduğu gibi, notları, doodle’ları not etmek veya telefonun arayüzünde gezinmek için Not 9’un kalemini kullanabilirsiniz. Bu yılki yeni özellik, bir resmi çekmek, bir müzik çalardaki parçayı atlamak veya sunumda bir slaydı ilerletmek için uzaktan kumanda olarak düğmeyi kullanma yeteneğidir. Temiz, ama asla S Pen için çok fazla kullanmayan biri olarak, çok yararlı bulduğum bir şey değil. Bu özellikleri takdir edebilecek S Pen kalıpları var, ama muhtemelen bunlardan biriysen biliyorsunuzdur.

Not 9 ayrıca, Samsung’un DeX özelliğine de telefonun bilgisayar ekranına takılmasını ve bir masaüstü bilgisayar gibi kullanılmasını sağlayan bazı iyileştirmeler getiriyor. Özel bir yuvaya gerek duymak yerine, DeX’i, Not 9’da HDMI adaptörüne basit bir USB-C ile yükleyebilirsiniz, bu da S9’a göre biraz daha kolay ve daha kolay çalışmasını sağlar. Not 9, daha büyük bir ekrana takıldığında izleme paneli olarak kullanılabilir veya S Pen ile çizim yapabilir ve çizimlerinizin büyük ekranda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ama DeX hala DeX’tir , ve gerçekten de en fazla kullanımı yapmak için, sadece harici bir ekrana gerek duymakla kalmaz , aynı zamanda bir klavye ve fareye de ihtiyacınız olur, çünkü Not 9’un trackpad özelliği oldukça kötüdür. DeX, daha önce bahsedilen tüm aksesuarlarla bile, uygulama uyumsuzlukları ve darboğazlar ile hala yavaş, hantal ve sinir bozucu. Ben bir kahve karıştırıcısı ile bir milkshake içmeyi sevdim: sonunda bazı milkshake alırsınız, ama aynı zamanda sinirli olur ve bir baş ağrısı ile sona erer. Bu noktada, sadece herkes gibi bir dizüstü bilgisayar kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   AntiVirüs programları aklınızı karıştırmasın bilgilendiriyoruz

Samsung’un diğer yazılım böcekleri de Not 9’da mevcut. Android 8.1 Oreo kullanıyor, ancak Google’ın telefonları için bu ayın başlarında piyasaya sürülen Android 9 Pie’yı alabildiğinde sıfır gösterge var. Kullanmakta olduğum kilitli modelde bile pek çok gereksiz yinelenen uygulama var, bu yüzden kutudan çıkmış iki web tarayıcısı, iki e-posta uygulaması, iki fotoğraf galerisi ve benzerleri var.
Ve Bixby, Samsung’un kötü haberi olan bir ses asistanı var. Not 9, ayarlanmış bir kullanıcı arayüzü ve üçüncü taraf hizmetleriyle daha derin bir entegrasyona sahip, yenilenmiş bir Bixby versiyonuna sahiptir. Ama DeX gibi, bu iyileştirmeler sadece cilt derinliğindedir ve Bixby, her zaman sahip olduğu sorunların hepsine sahiptir: Bu, yavaş, aptal ve genel olarak Google Asistan’ınki kadar iyi değildir, ki bu da telefonla rahatlıkla kullanılabilir. Mesela Bixby’den “JFK’ye yol tarifi vermesini” istedim ve beni uluslararası havalimanı yerine “JFK” ile kızarmış tavuk eklemine yönlendirdi. Kızarmış tavukları herkes kadar severim ama aradığım kanatlar değildi.

Samsung’un diğer premium telefonlarında olduğu gibi, Not 9’da sol tarafta Bixby’yi başlatmaya adanmış ve daha kullanışlı bir şeye yeniden programlanamayan bir düğme var. Samsung, test ettiğim cihazdaki Bixby versiyonunun ön sürüm olarak kabul edildiğini ve telefonun 24 Ağustos’ta mağaza raflarına ulaştığı zaman mevcut bir son sürümün olacağını söyledi. Ama bir fark yaratacağından emin değilim.

Bunların hiçbiri yazılımın Note 9 deneyimini tamamen mahvettiğini söylemek mümkün değil – çoğu insan bunu iyi bir şekilde bulacaktır – ancak bu noktada kesinlikle Samsung’un en çok geliştirdiği oda olduğu yerdir.

Not 9, Samsung’un akıllı telefon hattının doruk noktasını haklı olarak temsil ediyor. Ekrandan batarya ömrüne, performansa vb. Kadar her şeyin en iyisidir. Bu yıl birçok akıllı telefon listesinin en üstünde olacak.

Ancak, ödün vermeden gelir. Bu, bir çok insan için bir başlangıç ​​olmayan bir hale getiren dev bir telefon. Çoğu insanın göz ardı edeceği ya da çok az değer kalacağı birçok özelliği var. Mükemmel bir yazılımdan uzak ve Samsung’un güncellemeleri ile korkunç bir geçmişi var.

En büyük uzlaşma fiyatı, neredeyse aynı Galaxy S9 Plus’ın şu anda sattığı şeyden yüzlerce dolar daha fazla. S9 Plus aynı kamera sistemine sahip; aynı işlemci; hemen hemen aynı büyüklükte, muhteşem bir görüntü; ve temelde aynı yazılım deneyimi. Not 9, daha iyi bir batarya ömrü ve S Pen ile ante’yi yükseltir, ancak bunlardan sadece bir tanesi evrensel olarak takdir edilecektir.

Not 9’un akılda tutulması için, sadece “daha ​​fazla” dan daha fazlasını istemelisiniz, en fazlasını istemelisiniz. En çok sahip olmak sana en çok mal olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu