Dikkatinizi Çekebilir

Serdarhan Topo’dan Bilişim Hukuku Hakkında Bilgiler

Serdarhan Topo, henüz hukuk fakültesinde öğrenci iken kendisini hukuki yönden geliştirecek olan birçok seminer ve konferansa katılarak tecrübe ve bilgi edinmiştir.

Serdarhan Topo, henüz hukuk fakültesinde öğrenci iken kendisini hukuki yönden geliştirecek olan birçok seminer ve konferansa katılarak tecrübe ve bilgi edinmiştir. Serdarhan Topo 2014 yılında Topo Hukuk bürosunu  kurmuştur  ve çalışmalarına daha kapsamlı bir biçimde devam etmiştir.

Serdarhan Topo, uzman bilişim hukuku avukatıdır. Kendisi ve uzman çalışma arkadaşları, Hukuk bürosu çatısı altında uzman ekip arkadaşları ile müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaktadırlar. Serdarhan Topo sadece bilişim hukuku alanında değil, e-ticaret hukuku, boşanma ve aile hukuku, miras hukuku, ceza hukuku, gayrimenkül hukuku, şirketler hukuku, yabancılar hukuku ve fikri ve sınai haklar hukuku alanlarında uzman çalışma arkadaşları ile hizmet vermektedirler.

Serdarhan Topo: Bilişim Suçu Nedir?

 Serdarhan Topo, dijital bir araç örneğin bilgisayar vb. Gibi bir araç kullanılarak suç işlenilmesine bilişim suçu denilir ifadelerini kullandı. Teknolojinin gelişmesi ile bilişim suçlarınında arttığını belirten uzman bilişim hukuku avukatı Serdarhan Topo, insanları internet kullanırken dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

 Bilişim Suçları Nelerdir?

Serdarhan Topo, birçok bilişim suçunun olduğunu belirtti ama başlıcaları: Sahte sosyal medya hesabı, sosyal medya veya gmail hesaplarının şifrelerinin kırılması, telif hakkı ve sanal taciz gibi günümüzde yaygın olan bilişim suçlarını sıraladı.

Serdarhan Topo, bilişim suçlarına karşı insanların dikkatli olmasını uyardı. Ve bilişim hukuku ile ilgili bir dava olduğunda ise uzman bir bilişim hukuku avukatına başvurmaları gerektiğini vurguladı.

Topo Hukuk bürosu ve Serdarhan Topo uzman olarak bilişim hukuku davaları ile ilgilenmektedirler. Teknolojinin gelişme seviyesi ile doğru orantılı artan bilişim suçları ile bilişim hukukunun popülaritesinin arttığını belirten Serdarhan Topo, bilişim hukuku ile ilgili konularda uzman olarak hizmet verdiğini hatırlatarak olası bir durumda kendilerine ulaşabileceklerini belirtti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Uluslararası Uzay İstasyonu neden Dünya'ya bu kadar yakın?

Serdarhan Topo, kişisel blog sitesinde  bilişim ile ilgili birçok faydalı yazılar paylaşmaktadır. Örneğin: İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Telif Hakkı Nedir? Nasıl Alınır? Gibi bir çok güncel ve faydalı bilgileri hem hukuk severler için hemde bilişim ile ilgilenen insanlar için kişisel blog sitesinde paylaşmaktadır. Kişisel blog sitesine gitmek için Tıklayınız.

Topo Hukuk Bürosuna Ve Serdarhan Topo’ya Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 Topo Hukuk bürosuna ve kurucu avukatı Serdarhan Topo’ya internet siteleri üzerinden kendilerine ulaşabilir ve ücretsiz olarak soru sorabilirsiniz.

www.topo.av.tr

www.serdarhantopo.com.tr

 

 

 

 

 

 

                                                

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu