Siyaset

Sisi’yle asla görüşmem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında, 'Mısır'daki darbeci Sisi'yle neden görüşmediğimi soruyorlar, ben böyle bir kişiyle asla görüşmem, önce onun içerideki bütün o insanları serbest bırakması lazım' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında, ‘Mısır’daki darbeci Sisi’yle neden görüşmediğimi soruyorlar, ben böyle bir kişiyle asla görüşmem, önce onun içerideki bütün o insanları serbest bırakması lazım’ ifadelerini kullandı.

umhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D – CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mısır’la ilgili soru karşısında Erdoğan, zaman zaman Sisi’yle neden görüşmediği yönünde sorular geldiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İÇERİDEKİ İNSANLARI GENEL AFLA SERBEST BIRAKMADAN ONUNLA ASLA GÖRÜŞMEM”

“Ben böyle bir kişiyle asla görüşmem. Her şeyden önce onun bir defa genel afla içerideki bütün bu insanları serbest bırakması lazım. Serbest bırakmadığı sürece biz kalkıp Sisi’yle görüşemeyiz. Görüşenler de tarihte farklı bir şekilde değerlendirilecektir.

Sisi göreve geldiğinden bu yana 42 kişiyi idam ettiler. En son 9 genci idam ettiler. Bu bir defa yenilir yutulur bir lokma değildir.

Mısır halkı bizim canımız ciğerimizdir ama Sisi asla!”

(Haber7)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu