Güncel

Site kurdum hangi temayı seçmeliyim?

Forumlarda bakıyorumda yeni site kuracak arkadaşlar yapacakları kategori ile ilgili tema arayış içerisindeler. Hangi tema seçmeliyim sorusunu sizler için yorumladık.

Tabikide öncelikle domain ismi alırken bile işleyeceğimiz konuya göre aldığımız için temamımızıda aynı kategoriye göre seçmeliyiz. Diyelimki bir blog açacağız ve açtığımız blog teknoloji üzerine olsun. Bunun için çok arayışlar içerisine girmeye gerek yok. Domain alırken bile hangi kpnuya yönelik gideceğimizi en başından beri işliyoruz. Bu yüzden teknoloji ağrılıklı olacaksa yine bunu kısım kısım bölmeliyiz. Nasıl yani?
Şimdi blog üzerine mi olacak?, Portal ağrılıklı mı olacak?, Haber sitesi mi olacak?, Veya forum mu açılacak bunlarada karar vermeliyiz.
Blog olacak ise ve teknoloji olacak ise internet üzerinden birçok seçenek mevcut. Blog kurulacaksa wordpress’in ücretsiz temalarınıda kullanabilirsiniz. Fazla para harcamadan eklenti sayesinde blogunuzu üst sıralara bir anda çıkarabilirsiniz.
Haber sitesi olacak ise veya portal olacak ise ücretli temalardan bakabilirsiniz. Ne aradığınızı bilemiyorsanız themeforest sitesinden magazine veya tech gibi kelimeler ile tema bulabilirsiniz.
Forum sitesi kuracam ben diyorsanız ücretsiz olan mybb var. Kolay yoldan forum kategorileri oluşturup bir site açabilirsiniz.
Şimdi tema ismi vermek gerekirse;
Haber Portal için sahifa, newsapaper gibi temaları kullanabilirsiniz. Blog içinse zaten pek bişeye gerek yok zevkinize göre herhangi wordpress tema seçebilirsiniz. Forum içinde eğer kodlamadan azçok anlıyor iseniz mybb tema kurup üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ttnet Dsl bağlantısı yok uyarısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu