Wordpress

Sosyal Medya’yı wordpress’e entegre etmek için 6 yaratıcı yol

Sosyal medya, bir web sitesine daha fazla trafik çekmek ve yayınlanmış içerik için yeni bir kitleye ulaşmanın etkili bir yoludur. Siz veya müşterileriniz WordPress'i kullanırsanız, muhtemelen, herkesin çeşitli yayınlanmış makaleleri çeşitli sosyal medya ağlarında hızlı bir şekilde paylaşmasına izin veren çok sayıda eklentinin olduğunu bilirsiniz.

Ancak paylaşım, sosyal medyayı WordPress'e entegre etmenin tek yolu değildir. Aslında, bir web sitesini daha sosyal hale getirmenin ve müşterilerinizin içeriği üzerinde daha fazla gözlemlenmesine yardımcı olmanın başka birkaç yolu vardır.

1. Toplumsal Takip

Sektörünüzde başkalarıyla bağlantı kurmak istiyorsanız kitlenizi sosyal paylaşım ağlarında büyütmek çok önemlidir. Ne kadar çok takipçiyseniz, web sitenize bir etki yaratan ve trafiği zorlayan o kadar kolaydır.

Sizi takip eden insan sayısını artırmanın en kolay yolu, kenar çubuğundaki sosyal medya profillerine veya web sitenizin başlığına bağlantılar eklemektir. Neyse ki, WordPress bu bölümde yetersiz kalmaz ve güzel çeşitli sosyal takip eklentileri sunar.

Bu amaçla en iyi eklentilerden biri , 30 farklı simge stili sunan ve yapılandırılması kolay, popüler ve yüksek derecede beğenilen bir eklenti olan Sosyal Medya Uçan Simgeleridir . Bu eklenti için bir diğer avantaj, yalnızca gerekli simgeleri yüklemesidir; bu nedenle site hızı sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

2. Yorum yapma

Yorumlar, mesajlarınızın konusuyla ilgili görüşmeyi teşvik etmek ve sadık okuyucular topluluğu geliştirmek için mükemmel bir yoldur. Bu nedenle, herhangi bir sitede yorum yapma işlemi hızlı ve kolay olmalı.

Birçok İnternet kullanıcısı şimdi çeşitli sitelere giriş yapmak için sosyal medya kullandığından, bu gerçeği değerlendirmek ve Sosyal Yorumlar gibi bir eklenti kullanmak mantıklıdır . Okurlarınız, yorum yapmak istedikleri her seferinde adlarını, e-postalarını ve web sitelerini girmek zorunda kalmazlar. Bunun yerine, düşüncelerini paylaşmak için Facebook, Google+ veya Disqus hesaplarını kullanabilirler.

3. İçerik Yayıncılığı

Blogunuzda haftada birkaç kez yayın yaparsanız, yayınınızı her önemli sosyal medya ağında manuel olarak paylaşmanın ne kadar zaman harcayabileceğini bilirsiniz. Tabii ki, onları HootSuite veya Buffer kullanarak çıkarmaya zamanlayabilirsiniz, ancak hepimiz hayatın yoğunlaştığını biliyoruz ve bir istemci projesine sarmalamak o kadar kolaydır ki, planlanan bir iki postayı da unutuyoruz.

Yayınlarınızı manuel olarak paylaşmak yerine , yayınlarınızı yayınlandıkları anda otomatik olarak paylaşmak için NextScripts: Sosyal Ağlar Otomatik Posteri'ni kullanmayı düşünün . Facebook, Twitter, Google+ ve birçok URL kısaltıp da dahil olmak üzere diğer pek çok hizmeti bağlayabilirsiniz. Yayınınızı derhal yayınlamamanın yanı sıra, yayın sıklığını, sık yayınladığınızda kullanışlı olan tanımlanmış bir gün, saat ve dakika sayısına düşürebilirsiniz.

Alternatif olarak okuyucuların doğrudan yayınınızdan paylaşabilecekleri tweet'ler üretmek için Click to Tweet gibi eklentilerden veya eski yayınlarınızdan dolaşmak ve Twitter'da yeniden paylaşmalarını sağlamak için Eski Yayınları Canlandırmak için kullanabilirler.

4. İçerik Kilitleme

İçerik kilidi, ziyaretçilerinizden belirli içeriği gizlemenizi sağlar. Eğer görmek isterse, görevinizi sosyal medyada paylaşmak zorundadırlar. Bunu, belirli bir yayındaki paylaşım sayısını artırmak veya okuyucuların ek içerik indirmesine izin vermek için kullanabilirsiniz.

Sosyal medya paylaşımlarında bir artışa neden olabilmesine rağmen üzerinde denize girip her yazı için kullanmayın. Aksi takdirde, okuyucuları uzaklaştırıp tam tersini riske edersiniz.

Bu amaçla en popüler eklentilerden biri OnePress Sosyal Kilitçisidir . İçeriğinizi gizlemenizi ve okuyucuların içeriğe erişmesi için onu Twitter, Facebook veya Google + 'da paylaşmasını ister. Aynı zamanda analitik özelliklere sahiptir, böylece hangi içeriğin en çok kilidini açtığını görebilirsiniz, ayrıca bir dizi özelleştirme seçenekleri ve çeşitli kancalar da kendi uzantılarınızı oluşturabilirsiniz.

5. İstatistikler İzleme

Çoğu sosyal medya zamanlayıcısı, içeriğinizin popülaritesini belirlemek için kullanabileceğiniz bazı analiz ve temel istatistikler sunar. Ancak, bu istatistiklerin hemen WordPress gösterge tablonuzda görünmesi daha uygun zamanlar olabilir. Daha da önemlisi, bu, yalnızca içeriğinize odaklanmanızı sağlarken, sosyal medya yönetimi araçları, üçüncü taraf içeriği de dahil olmak üzere, paylaştığınız tüm içerik için istatistik gösterir.

Sosyal Metrik Tracker , Facebook, Reddit, LinkedIn, StumbleUpon, Pinterest, Google+, XING ve Flattr'ten metrik toplamak yoluyla yayınlarınızın hangilerinin en popüler sosyal medya olduğunu görmenize olanak tanır. Kullanılabilir kancaları işlevselliğini daha da genişletmek için de kullanabilirsiniz.

6. Sosyal Medya Beslemeleri

Sık yayınlanmaz, ancak okuyucularınızla bir ilişki kurmak ve onları Facebook, Twitter, YouTube ve diğer ağlarda takip etmeye teşvik etmek istiyorsanız, onlara feed'lerinden bekleyebileceklerini göstermeyi düşünün.

En sık kullandığınız şebekelerin sosyal medya özet akışlarını ekleyin ve içeriğinizi doldurmak için kullanın veya blog yayınlarınıza ek olarak ekleyin. En büyük sosyal medya kanalları için el ile widget ekleyebilirsiniz, ancak Feed Them Social gibi bir eklenti size zaman kazandıran ve birden fazla sosyal ağdan feed eklemenize izin veren mükemmel bir iştir. Facebook sayfanızın akışını, Pinterest kurullarını, Instagram özet akışını, tweet'leri ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz. Tüm yayınlar yanıt vericidir ve bireysel yayınların altında veya üstünde bir takip düğmesi ekleme seçeneği vardır.

Web Sitenizi Daha Sosyalleştirebilirsiniz

Sosyal medyayı WordPress'e entegre etmek yalnızca eklentileri paylaşmakla sınırlı değildir. Sosyal medyayı kullanmak ve kendiniz veya müşterileriniz için farklı ağlardaki okuyucu sayısını ve okuyucu sayısını artırmak için çeşitli yollar vardır. Bu büyük trafik potansiyeline girmek ve web sitenizi daha sosyalleştirmek için bu listede eklentilerden yararlanın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Yeni başlayanlara Wordpress Google Analytic kullanma klavuzu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu